facebook


Indie Goa

Indie Goa Festiwal Diwali i joga 22.10-01.11.2019

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Indie Goa

Liczba dni: 11 dni

Miejsce zbiórki: Bombaj

od 5.990*zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • 22.10-01.11.2019

INDIE (Święto Diwali)

BOMBAJ - GOA
Termin : 22.10-01.11.2019 (11 dni)
Grupa 8-12 osób
Cena : 1.000 PLN + 1.390USD + przelot / osoba

Główne atrakcje:

- Bombaj – zwiedzanie najważniejszych miejsc w największej po Delhi aglomeracji miejskiej Indii
- buddyjskie kompleksy jaskiniowe Ajanta i Ellora - zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
- rezydencja i muzeum Gandhiego
- uroczystości związane z obchodami święta Diwali - festiwal świateł
- wypoczynek i relaks na szerokich plażach Goa, Morjim Beach
- zajęcia jogi i medytacji z lokalnym instruktorem w profesjonalnym ośrodku Devarya Wellness


PROGRAM WYPRAWY - kliknij

PLAN WYPRAWY:

Dzień 1 WARSZAWA – Bombaj (B,-,-)
Spotkanie grupy z pilotem na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Indii.

Dzień 2 BOMBAJ (-,-,-)

Po przylocie do Mumbai czekający na nas samochód zawiezie nas bezpośrednio do hotelu. Zameldujemy się i odpoczniemy po podróży. W zależności od godziny przylotu zaplanujemy pozostałą część dnia.

Dzień 3 BOMBAJ (B,-,-)

Po śniadaniu przewodnik zabierze nas z hotelu na zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od zbudowanego w 1924 roku łuku tryumfalnego (Gateway of India). Spacer po Colabie, przejazd rykszami na Marine Drive i spacer na Chapati Beach.   Lunch w South Indian Restaurant na Marine Drive. Po lunchu kontynuacja zwiedzania miasta z lokalnym przewodnikiem. Odwiedzimy Mani Bhavan rezydencję Gandhiego w Bombaju, Victora Station oraz Uniewrsytet w Mumbai,  Haji Ali - muzułmański meczet,  hinduską Świątynie Laksmi oraz największą pralnię Mumbai Dhobi Ghats.  Późnym popołudniem powrócimy do hotelu. Kolacja na Colabie.

Dzień 4 Bombaj - Aurangabad (B,-,-)

Po śniadaniu będzie czas wolny. Około godziny 12:00 wyjazd i transfer na dworzec kolejowy w Bombaju - Victora Station, skąd pociągiem przejedziemy do Aurangabad. Na miejscu będziemy około godziny 20.00, następnie udamy się do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Aurangabad - Ajanata - Ellora – Aurangabad (B,-,-)

Po wczesnym śniadaniu przewodnik zabierze nas na wycieczkę do jaskiń Ajanta, które są jednymi z nielicznych historycznych i architektonicznych cudów Indii uznanych za Światowe Dziedzictwo Kulturowe. Zostało odkryte w XIX wieku przez grupę brytyjskich oficerów, którzy polowali na tygrysa. Grupa jaskiń Ajanta, położona głęboko w górach Sahyadri nad Waghorą, przedstawia historię buddyzmu, która panowała tutaj w okresie od 200 r. p.n.e do 650 r. n.e. Wspaniałe świątynie jaskini Ajanta są wykute w skalistych bokach wąwozu w kształcie półksiężyca. Obejmują okres 800 lat, w którym pod patronatem królewskim rządzących dynastii, profesjonalni artyści pomogli mnichom buddyjskim stworzyć wspaniałe murale opowiadające historię Buddy w jego cyklu inkarnacji, jednocześnie tworząc malowany zapis panoramy życia w starożytnych Indiach . Wytrawione i pomalowane farbami mineralnymi obrazy mają stylizowane piękno i magiczną wymowę.

Po południu udamy się na zwiedzanie jaskini Ellora, jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc w Indiach. Jaskinia mieści 34 klasztory i świątynie z wyjątkową nieprzerwaną sekwencją zabytków, których początki sięgają od 600 do 1000 lat wstecz. Nocleg w Aurangabadzie.

Dzień 6 Aurangabad - Goa (przelot) (B,-,-)

Po śniadaniu wyjazd i transfer na lotnisko skąd wylecimy na odpoczynek na wybrzeże Goa. Transfer do hotelu na wybrzeżu. Zameldowanie i pobyt przez 5 kolejnych nocy tuz obok szerokiej plaży Morjim.

Dzień 7 - 10 Goa (B,-,D) Święto Diwali i relaks

Najbliższe dni spędzimy w komfortowym resorcie tuż obok szerokiej, piaszczystej plaży.

Będzie to czas kiedy oddacie swoje ciała i dusze głębokiemu relaksowi.
Gościć nas będzie profesjonalny ośrodek jogowy DEVARYA WELLNES http://www.devaryawellness.com  położony w samym sercu spokojnego nadmorskiego miasta na Goa - Morjim, gdzie można oddychać, doświadczyć i żyć jogą.
Ten zielony zakątek jest spokojną świątynią dla tych, którzy szukają ucieczki przed szaleństwem miejskiej egzystencji. W hotelowej restauracji przy plaży serwowane są pyszne i zdrowe posiłki organiczne, będące wegetariańską dietą ściśle wpisującą się w praktykę jogi. Masaże dostępne w hotelu pomogą Wam zrelaksować ciała.
Ośrodek posiada 5 sal do ćwiczeń jogi, dwa baseny, oraz specjalnie zaprojektowane, oddające mistyczny duch Indii pokoje Chakra Suite, które pozwolą osiągnąć spokój i równowagę.

FESTIWAL DIWALI
27.10.2019 rozpoczyna się w Indiach jedno z najważniejszych i najweselszych świąt Diwali – festiwal światła. Sanskryckie słowo "dipawali" oznacza rząd lamp wypalonych z gliny i odnosi się do świateł zapalanych przed domami jako symbol zwycięstwa światła nad ciemnością. Lampki oliwne nawiązują do opisanej w eposie "Ramajana" bitwy księcia Ramy (jedno z wcieleń boga Wisznu) z demonem Rawaną. Zanim demon został pokonany, uprowadził księciu ukochaną żonę Sitę, uważaną za inkarnację Lakszmi, bogini szczęścia i dostatku, po czym uwięził ją na wyspie Cejlon. Po wygranej walce wierny lud, chcąc uczcić powrót małżonków do domu i okazać swą radość za zwycięstwa nad złem oświetlał im drogę rzędami lamp oliwnych.

Diwali trwa pięć dni, z których każdy ma odrębne znaczenie. Pierwszego dnia świąt odbywają się modlitwy do bogini Lakszmi, uznawanej za patronkę kupców, biznesmenów i drobnych przedsiębiorców. Niektórzy tego dnia dokonują również symbolicznego oczyszczenia, biorąc rytualną kąpiel i nacierając ciało olejkami, po to, by zmyć z siebie całoroczny brud i wejść w nowy rok z czystym, odświeżonym ciałem. Drugiego dnia w domach zapala się małe gliniane lampki, mające powitać boginię Lakszmi. Kulminacja obchodów diwali przypada jednak na dzień trzeci. To właśnie wtedy odbywa się tzw. "Lakszmi pudźa" – rytuał polegający na modlitwie, obmywaniu wodą posążka bogini, paleniu kadzideł i składaniu ofiar. Przed wejściem do domów ustawia się lampki, by oświetlić drogę dla bogini, wywiesza się girlandy z kwiatów i sznury lamp podobne do świateł choinkowych, odpala się także fajerwerki i petardy, z jednej strony po to, by witać boginię, z drugiej – by odpędzić wszelkie ciemne moce. Wyznawcy hinduizmu zakładają nowe ubrania i obdarowują się upominkami. Czwarty dzień diwali to czas wizyt u rodziny i przyjaciół, natomiast w piątym dniu siostry zapraszają do domów swoich braci na uroczysty, odświętny posiłek, a także modlą się do bogów w ich intencji.

Podczas Diwali organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, wokół jest kolorowo i magicznie.

Będziemy świadkami tych wydarzeń i będziemy uczestniczyć w celebracji święta Diwali na Goa.

Dzień 11 Goa Wyjazd (B,-,-)

W zależności od godziny wylotu,  śniadanie, wymeldowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Powrót do kraju.

Koniec programu

PODRÓŻE WYPRAWA MARZEŃ  KOBIECE WYPRAWY PODRÓŻE DO AZJI TURYSTYKA W MAŁEJ GRUPIE  BIURO PODRÓŻY DLA SINGLI WAKACJE RODZINNE SZYTE NA MIARĘ JOGA W AZJI DLA KOBIET WAKACJE Z DZIECKIEM PODRÓŻ DO INDII  WYPRAWA DO INDII  

NASZE WYPRAWY

INDIE   SRILANKA   BALI   KERALA   TAJLANDIA  KAMBODŻA   MEKSYK  
LATGALIA   ŁOTWA   NEPAL   MALEZJA   GOA   BOMBAJ   AYURVEDA   JOGA  
WYPRAWY Z DZIEĆMI   MAURITIUS   KUBA   SRI LANKA MALEDIWY   WIETNAM

Cena zawiera:

-  zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych
Goa – zakwaterowanie w ośrodku jogowym Devarya Wellness w pokojach Chakra Suite
- śniadania na całej trasie wyjazdu zgodnie z programem
- kolacje podczas pobytu na Goa dzień 7-10
- 2 lekcje jogi dziennie na Goa dzień 7-10
- lokalni anglojęzyczni przewodnicy na całej trasie wyjazdu
- bilet lotniczy na przelot na Goa z Aurangabad
- transport (pociągi, samochody, riksze)
- opieka polskiego pilota podczas całego wyjazdu
- organizacja wyprawy i opieka na miejscu
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Cena nie zawiera:

- biletu lotniczego na trasie Warszawa- Bombaj – Warszawa ok. 1800 – 2800 zł
- wizy 50 USD
- bilety wstępu do wszystkich zabytków ok 90 USD
- wyżywienia ok. 10 - 15$ dziennie nie objętego w programie.
- napiwków (ok. 30$) płatne na miejscu

*kolejność zwiedzania  może ulec zmianie
**wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch , D – dinner (kolacja)
***zakończenie programu następuje z chwilą stawienia się na lotnisko na Goa

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Podana cena jest orientacyjna. W chwili zgłoszenia pierwszych chętnych zastrzegamy prawo do aktualizacji ceny na dzień rozpoczęcia kompletowania grupy.

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up