facebook


Japonia

JAPONIA 19.05-30.05.2019

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Japonia

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: TOKIO

od 12.490*zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • 19.05-30.05.2019

JAPONIA

CENA: 3.700 PLN + 2.390 USD + przelot (ok. 2.800 PLN)

TERMIN: 19.05-30.05.2019 (12 dni)

Dopłata do pokoju jednoosobowego 600USD.

PROGRAM WYPRAWY

Główne atrakcje wyprawy to m.in:
- spacer po nowoczesnym Tokyo i podziwianie panoramy miasta z Tokyo Tower mierzącej 333m wysokości
- wizyta w świątyni Toshogu, sanktuarium Shinto
- odwiedzimy buddyjskie świątynie w Kamakura
- nauczymy się przygotowywać makaron Soba
- będziemy z wizytą u makaków japońskich zwanych małpami śnieżnymi
- przeżyjemy tradycyjny dzień w kimono w dzielnicy Gion
- nie obejdzie się również bez rytuału parzenia herbaty
i wiele innych

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 WARSZAWA - TOKYO
Spotkanie Uczestników na lotnisku Okęcie z przedstawicielem biura. Powitanie i zapoznanie grupy. Rozpoczęcie odprawy paszportowo-bagażowej. Przelot do Tokyo.

Dzień 2 TOKYO (-, -, -)
Przylot na lotnisko Haneda (Tokyo) Po przybyciu na miejsce udamy się wraz z polskojęzycznym przewodnikiem bezpośrednio do hotelu w Tokyo autobusem Limousine (transfer ok.20-30min) Zwiedzanie Tokyo rozpoczniemy ze stacji metra Shibuya, gdzie znajduje się najbardziej znane i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokyo i statua psa Hachiko. Następnie udamy się do Meiji-jingu - mauzoleum w parku poświęconym cesarzowi Meiji (zmarł w 1912 roku), który wprowadził Japonię w nowoczesność. Przejdziemy do dzielnicy Harajuku - mekka wielbicieli cienia i miejsce spotkań najmodniejszych subkultur młodzieżowych w Japonii. Spacerować będziemy wzdłuż ulicy mody i alejek Omotesando, gdzie znajdują się eleganckie i bardzo drogie butiki. Następnie udamy się z wizytą na Oriental Bazaar, gdzie w bardzo przystępnych cenach można kupić tradycyjne japońskie rękodzieło. Przejedziemy do dzielnicy Shinjuku - odwiedzimy najbardziej ruchliwą stację metra na świecie (codziennie przechodzi przez nią ponad 3 i pół miliona pasażerów!). Na koniec dnia spacer po Kabuki-cho - najsłynniejszej japońskiej dzielnicy czerwonych latarni skąd udamy się na jedno z najwyższych pięter ratusza w Tokyo (wysokość: 243 metry), skąd rozciąga się szeroka panorama stolicy Japonii. Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3 TOKYO (B,-,-)
Zwiedzanie Tokyo z polskim przewodnikiem Śniadanie. Dzień poświęcony na poznanie Tokyo - miasta z 38 milionami ludzi żyjącymi w aglomeracji. Zobaczymy zewnętrzne ściany pałacu, w których rezyduje najbardziej szanowana osoba w kraju - Jego Królewska Mość. Następnie odwiedzimy dzielnicę Asakusa - jedną z najstarszych i najcenniejszych w mieście. Spacer po kolorowym pasażu handlowym Nakamise, możliwość zrobienia zakupów i sfotografowania się na tle Skytree - najwyższego budynku w Tokyo (wysokość: 634 metry). Opcjonalny rejs po rzece Sumida przepływającej przez miasto, podczas której można podziwiać panoramę nowoczesnych drapaczy chmur Tokyo, odwiedzimy sztuczną wyspę Odaiba, skąd roztacza się imponujący widok na Tokyo z Tęczowym Mostem, repliką Statuy Wolności i symbol miasta - wieża Tokyo Tower (wysokość: 333 metry). Kolejny punkt to przejażdżka kolejką widokową Yurikamome, która przebiega przez dzielnicę biznesową Tokyo. Spacer po dzielnicy Akihabara, słynącej z neonów, sprzętu elektronicznego, anime i mangi. Opcjonalnie możliwość odwiedzenia Maid Cafe - niezwykłej kawiarni, w której kelnerki są przebrane w kostiumy z epoki wiktoriańskiej – jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji. Nocleg w Tokio (możliwość zakwaterowania w hotelu lub kapsule - typowa atrakcja japońska - jeśli zdecydujesz się na opcję kapsułową, prosimy o złożenie deklaracji co najmniej na miesiąc przed rozpoczęciem podróży). Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4 TOKYO-NIKKO- TOKYO (B,-,-,)
OPCJONALNA wycieczka: Całodniowa wycieczka do Nikko z lunchem, autokarem z polskojęzycznym przewodnikiem. Wizyta w świątyni Toshogu, sanktuarium Shinto poświęconym Ieyasu Tokugawa, przejście przez Most Shinkyo. Odwiedziny pięknej willi Imperial Tamozawa oraz wodospady i jezioro Kegon Chuzenji. (zwiedzanie 10h) Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5 TOKIO - KAMAKURA – HAKONE (B,-,-)
Dzisiaj przygotujemy bagaż z zapasem rzeczy na dwa dni. Resztę bagażu zdeponujemy w recepcji. Walizki zostaną wysłane bezpośrednio do hotelu w Hakone. Śniadanie w hotelu. Nasz przewodnik zabierze nas tego dnia pociągiem do Kamakura (czas ok. 90 minut) Odwiedzimy świątynię Hasedera i świątynię Kotokuin, aby zobaczyć gigantyczny posąg Buddy z brązu. Czekać nas będzie wjazd kolejką linową i spektakularny widok na dolinę, mini rejs po jeziorze Ashi, gdzie słynna i szanowana Góra Fuji odbija się w całej okazałości. (zwiedzanie 10h) Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 6 HAKONE-NAGANO (B,L,-)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego dnia wraz z przewodnikiem przejedziemy na Odawara autobusem (czas ok. 60min) skąd szybką koleją (Shinkan-sen) przejdziemy do Nagano. (czas około 4h30 min). Ze stacji bezpośrednio udamy się do hotelu. Po krótkiej przerwie w hotelu, przejedziemy autokarem (czas 30min), aby wziąć udział w kursie przyrządzania makaronu Soba (120 min). Soba jest jednym ze słynnych lokalnych potraw w Nagano. Kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7 NAGANO (B,-,-)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego dnia planujemy udać się do Nagano, aby zobaczyć Zenkoji-Temple, w której znajduje się posąg Buddy Amidy. Główny posąg został stworzony w Indiach i przeniesiony do Japonii w 552 r.n.e. Następnie przejedziemy do Małpiego Parku Jigokudani (czas ok. 60 minut). Nazwa Jigokudani, oznaczająca "piekielną dolinę", a to za sprawą pary i wrzącej wody, która wypływa z małych szczelin w zamarzniętej ziemi, otoczona stromymi klifami i niezwykle zimnymi i wrogimi lasami. To malownicze miejsce, gdzie mieszkają makaki japońskie zwane małpami śnieżnymi. To tu jedne z najbardziej fotogenicznych mieszkańców Japonii spędzają swoje dni w naturalnie gorącej wodzie źródeł śnieżnych Alp japońskich. http://en.jigokudani-yaenkoen.co.jp/ (zwiedzanie 10h) Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 8 NAGANO-KIOTO (B,-,-)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego ranka przyjmujemy szybki kurs na Kyoto. Koleją Shinkansen, przejdziemy do stacji Kyoto. (czas ok. 3h40min) Kyoto to kulturowa stolica Japonii. Odwiedzimy: Kinkakuji-Temple, "Golden Pavilion" - zbudowany jako willa dla Shoguna, całkowicie pokryta płatkami złota, stoi pośrodku okazałego ogrodu. Następnie zobaczymy buddyjską świątynię Ryoanji znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Sława świątyni i jej popularność turystyczna wynika z utworzonego przy niej w połowie XV wieku kamiennego ogrodu Ryōan-ji no Sekitei służącego medytacji zen. Ogród, o wymiarach 30x10 m, został utworzony w stylu "suchego krajobrazu" karesansui – piętnaście głazów poukładanych w pięciu grupach, obłożonych mchem, pozostała przestrzeń wypełniona starannie wygrabionym, drobnym żwirem. Ostatnim punktem zwiedzania bedzie Sanktuarium Fushimi Inari. Słynie ono z tysiąca bram torii cynobrowej , które okalają sieć szlaków za głównymi budynkami. Trasy prowadzą do zalesionego lasu świętej Góry Inari, która ma 233 metry i należy do sanktuarium. Fushimi Inari jest najważniejszym z kilku tysięcy sanktuariów poświęconych Inari, bogowi ryżu Shinto . Uważa się, że lisy są jego posłańcami stąd ich liczne posągi na terenie swiatyni. Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 9 KIOTO (B,-,-)
Po porannym śniadaniu przebierzemy się w japoński tradycyjny strój kimono i przejdziemy się po okolicy Gion będącą najsłynniejszą dzielnica rozrywkową w mieście i centrum sztuki tradycyjnej. Odwiedzimy także świątynię Kiyomizu, zbudowaną w całości z drewna, która oferuje wspaniały panoramiczny widok na miasto i dzielnicę Gion. (Sala główna świątyni Kiyomizudera jest zakryta z powodu renowacji dachu. Odwiedzający będą mogli wejść do głównej sali podczas remontu.) Po spacerze powrócimy do naszych strojów, a przewodnik zaprowadzi nas do dzielnicy handlowej wokół Shijo-Street i na rynek Nishiki. Ten tętniący życiem rynek detaliczny, znany jako "kuchnia Kioto", specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z żywnością, takich jak świeże owoce morza, produkty, noże i naczynia kuchenne, i jest doskonałym miejscem do znalezienia sezonowych produktów spożywczych i specjalności Kyoto, takich jak japońskie słodycze, marynaty, suszone owoce morza i sushi. Czeka nas również weczorny spacer po malowniczej dzielnicy Pontocho, gdzie niegdyś znajdowały się domy geishy. Obecnie większość zabytkowych budynków Pontocho została przekształcona w galerie i restauracje. Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10 KIOTO - NARA – KIOTO (B,-,-)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejsze zwiedzanie rozpoczniemy podróżą publicznym transportem do Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji w Nara, znaną z największego posągu Buddy z brązu w Japonii oraz malowniczy park Nara. Po południu wróć do Kyoto i weźmiemy udział w ceremonii tradycyjnego parzenia herbaty (około 40 minut). Lunch i kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu i nocleg. Park Nara http://nara-park.com/en/

Dzień 11 KYOTO – TOKYO (B,-,-)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Tokyo. Wolny dzień w Tokyo. Opcjonalna trasa: całodniowa wycieczka do Tokyo Skytree o wysokości 634 metrów jako najwyższej konstrukcji w Japonia i druga najwyższa struktura na świecie. Po wizycie przeprowadzamy się na rejs do Tokio. (70min) http://www.suijobus.co.jp/en/

Dzień 12 (B,-,-) Powrót do kraju
Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do kraju. Koniec programu

*kolejność zwiedzania może ulec zmianie
**wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch , D – dinner (kolacja) ***pierwszy i ostatni dzień programu będzie dopasowany do godzin wylotu

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2 osobowych typu Twin lub Double
- transfer z lotniska
- 3 dniowy bilet do metra w Tokyo (dni 2,3,4)
- Japan Rail Pass na 7 dni
- Free Pass Hakone na 2 dni
- ekspresowy bilet autobusowy pomiędzy Nagano do Snow Monkeypark (dwukierunkowy) przez Nagaden
- pozostałe transfery między kolejnymi miastami (dzień 6)
- opłata manipulacyjna za bagaż z Tokio do Hakone (5 dnia)
- opłata za pociąg z Kyoto - Nara – Kyoto (dzień 10) i Kyoto – Tokyo (dzień 11)
- zwiedzanie i atrakcje wymienione w programie: Soba making experience, Kimono experience, ceremonia parzenia herbaty w Kyoto
- wstęp: Meiji Shrine (Free) / Sensoji Temple (Free) / Government Obser/ Fushimi Inari Shrine (Free)// Nara Park (Free) / Zenkoji Temple (Free)
- śniadania podczas całej trasy
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
- opieka polskiego pilota - przewodnia na całej trasie wyjazdu
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13PLN/os. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016 w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- przelotu na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa - od 2.500 PLN
- wyżywienia nie wymienionego w programie
- atrakcje opcjonalne:
- Rejs Skytree + Tokio 120 USD (dzień 2) – min 6 osób
- Wycieczka do Nikko 245 USD (dzień 3)- min 6 osób
- Bilety wstępów 80 USD
- Napiwki zwyczajowe 40 USD
- wydatków własnychPrzedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 30.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Podana cena jest orientacyjna. W chwili zgłoszenia pierwszych chętnych zastrzegamy prawo do aktualizacji ceny na dzień rozpoczęcia kompletowania grupy.

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up