facebook


Malezja

Malezja 03.12-16.12.2018

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Malezja

Liczba dni: 14 dni

Miejsce zbiórki: KUALA LUMPUR

od 6.490*zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • 03.12-16.12.2018

Malezja

CENA: 1.000 PLN + 1.490 USD + przelot (ok. 2.800 PLN)
wyjazdu dla grupy 8- 12 osób

TERMIN: 03.12-16.12.2018 (14 dni)

PROGRAM WYPRAWY

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

  • Kuala Lumpur – architektura kolonialna i nowoczesność, zwiedzanie miasta i świątyń
  • Malakka historyczne miasto wpisane na listę UNESCO,
  • Batu Caves – skarby natury ukryte w jaskiniach
  • Rejs łodzią do zachodu słońca z grillem i barem na pokładzie
  • cudowne plaże wyspy Langkawi
  • zielone pola herbaciane Cameron Highlands
  • komfortowy hotel z dostępem do plaży, zapleczem SPA i masażami

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 WARSZAWAKUALA LUMPUR

Spotkanie Uczestników na lotnisku Okęcie z przedstawicielem biura. Powitanie i zapoznanie grupy. Rozpoczęcie odprawy paszportowo-bagażowej. Przelot do Kuala Lumpur w Malezji.

Dzień 2 Kuala Lumpur (-, -, -)

Przylot do Kuala Lumpur. Na lotnisku grupę powita polski przewodnik i udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja i spacer po ulicach miasta gdzie będzie można skorzystać z masaży i dobrze zjeść.

Dzień 3 Kuala Lumpur (B,L,-)

Dzień rozpoczniemy od śniadania, a zaraz po nim wyruszymy na zwiedzanie miasta. Trasa rozpoczyna się od Petronas Twin Towers. Skybridge łączący dwie wieże na 41 i 42 piętrach, 170 m (558 stóp) nad ziemią i 58 m (190 stóp) długości. Kolejne miejsca na naszej trasie to Pałac Królewski (Istana Negara,  National Monumentor Tugu Negara, zbudowanego na cześć tych, którzy oddali życie podczas japońskiej okupacji w II wojnie światowej.
Placu Niepodległości i "Dataran Merdeka", otoczony wspaniałymi kolonialnymi budynkami, wśród których najbardziej fascynujący i widoczny jest budynek Sultan Abdul Samad, jeden z najważniejszych zabytków zbudowanych przez Brytyjczyków w architekturze Moghul Indii.
Lunch. Na koniec dnia udamy się do tętniącej życiem dzielnicy Chinatown, gdzie poznamy zgiełk, koloryt, zapach i smak tej fascynującej części miasta. Powrót do hotelu. Kolacja.

Opcjonalnie: wjazd na Petronas Twin Towers – 20USD (ok. 45 min)

Dzień 4 Kuala Lumpur (B,L,-,)

Dzisiejszego dnia odwiedzimy najpiękniejsze i najokazalsze świątynie różnych religii tego miasta. Zobaczymy Świątynię hinduistyczna Śri Mahamariamman, jedną z najbardziej ozdobnych świątyń indyjskich, w której jeśli będziemy mieć szczęście mamy szansę zobaczyć hinduskie wesele.

Będziemy podziwiać meczet National Mosque, którego charakterystycznymi cechami są minarety o wysokości 73 metrów. Następnie zwiedzimy pięknie urządzoną świątynię Thean Hou, sześciopiętrową świątynię chińską, usytuowaną na szczycie Robson Heights. Lunch. Na koniec dnia odwiedzimy fascynujące Batu Caves wapienne formacje mające niemal 400 milinów lat. Niektóre z wejść do jaskini były używane jako schronienia przez rdzennych mieszkańców Temanu (plemię Orang Asli). Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 5 Kuala Lumpur - Malakka (B,-,-)

Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i wyruszymy w drogę do Malakki. Miasto położone jest 150km od Kuala Lumpur. Podróż zajmie nam ok. 2-3h. Po zameldowaniu w hotelu będzie czas na odświeżenie, odpoczynek i wyjście na spacer po okolicy i dla chętnych zakupy nieopodal. Można będzie również skorzystać z zaplecza hotelu. Czas wolny. 

Dzień 6 - 02.05.2018 Malakka (B,L,-)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Malakka była kolonizowana przez blisko 400 lat przez Portugalczyków, Holendrów , Brytyjczyków i Japończyków co w bardzo silny sposób odbiło się na architekturze i wyglądzie miasta. Odwiedzimy Dutch Square, z czerwonymi budynkami Studthuys, kościołem, wieżą zegarową i fontanną Królowej Victorii. Zobaczymy również Cheng Hoon Teng, która jest najstarszą chińską świątynią w Malezji zbudowanej w 1645 roku. The Porta the Santiago, czy St.Paul’s Church. Same miasteczko jest pełne uroku i kolorów za sprawą pięknie udekorowanych kwiatami ryksz, którymi będzie okazja się przejechać. Przez miasteczko przepływa rzeka, którą organizowane są rejsy co stanowi wspaniałą atrakcję do zwiedzających. Przejazd na lunch. Po południu rejs po rzece. Powrót do hotelu. Kolacja. 

Dzień 7 Malakka - Langkwai (B,-,-)

Po śniadaniu spakujemy swoje bagaże i wyruszymy na lotnisko skąd samolotem udamy się na wyspę Langkwai. Transfer do hotelu, zameldowanie i odpoczynek po podróży. Czas wolny. 

Dzień 8 – 11

Langkwai (B,-,-)

Podczas pobytu na wybrzeżu korzystać będziemy z pięknych plaż, kąpieli słonecznych, masaży i wspaniałej azjatyckiej kuchni. To czas na relaks, odpoczynek i ładowanie baterii.

Opcjonalnie: wycieczka łodziami lub kajakami po rozlewiskach namorzynowych otaczających ukrytą lagunę parku Geo Forest nad rzeką Kilim. Spływ kajakiem i drogami wodnymi jest ekscytującym doświadczeniem, gdzie można zobaczyć świetnie zachowane formacje namorzynowe i skalne. Znany również jako Kilim Karst Geoforest Park, obszar 100 kilometrów kwadratowych w Langkawi jest rezerwatem przyrody i kolekcją geo-stron pełnych niesamowitej flory i fauny oraz oszałamiających formacji geologicznych, takich jak skały wapienne, skamieniałości, jaskinie, laguny, plaże i morskie krajobrazy.
Cena 59 USD (9.00-14.00)

Opcjonalnie : Opcja 2

Geopark Day Cruise z lunchem (6h). Wyruszamy rano do ośrodka World Langkawi skąd na pokładzie jachtu wypłyniemy na wyspy. Po drodze goście mogą wskoczyć do naszego jacuzzi z wodą morską, aby się ochłodzić. Dopłyniemy na bezludną plażę, na której odbędzie się nasz lunch w formie B.B.Q.  Tutaj każdy może opuścić jacht, aby popływać w morzu. Jest możliwy krótki, ale bardzo przyjemny spacer po dżungli zaczynający się od plaży. Możesz doświadczyć lasu deszczowego, wspaniałych widoków na ocean ze szczytu, lub po prostu zrelaksować się w jednym z wielu hamaków, które ustawiliśmy wzdłuż naszej pięknej zacisznej plaży. Będzie lampka wina i zjemy lunch z lokalnymi owocami morza warzywami i barem sałatkowym składającym się z sześciu różnych sałatek, przygotowanych z przepisów z całego świata.

Po obiedzie powrócimy na jacht na 30-minutowy rejs do bardzo pięknego i wyjątkowego miejsca, gdzie zbierają się orły morskie. Spotykamy się z orłami, nurkującymi w wodzie zaledwie kilka metrów od jachtu. Spektakularne, ekscytujące doświadczenie i szansa na oryginalne zdjęcia.

Powrót do Resort World Langkawi, gdzie będzie czekał transport powrotny do hotelu.
Cena : 89 USD (09.00-16.00)

Dzień 12 Langkawi – Kuala Lumpur (B,-,-)

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Kuala Lumpur. Przejazd do hotelu.

Dzień 13 Kuala Lumpur – Cameron Highlands

Całodniowa wycieczka do Cameron Highlands  ulubione miejsce spędzania wolnego czasu, obejmujące m.in. plantację herbaty Sungai Palas BOH, herbaciarnię, fabrykę herbaty, farmę motyli i owadów, targ warzywny, owoce i kwiaty, tunel czasowy - małe muzeum i galerię, świątynię buddyjską Sam Poh oraz Farma truskawek.
Powrót do hotelu.

Dzień 14 wylot do Polski

Dzień zaplanujemy w zależności od godzin wylotu.  Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

Koniec programu

*kolejność zwiedzania może ulec zmianie
**wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch , D – dinner (kolacja)
***pierwszy i ostatni dzień programu będzie dopasowany do godzin wylotu

Cena zawiera:

- Zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2 osobowych typu Twin lub Double
- Zwiedzanie i atrakcje wymienione w programie
- Wszystkie biletu wstępów do odwiedzanych miejsc
- Rejs popołudniowy po rzece w Malakka
- Przelot na trasie Malakka - Langkawi 
- Przelot na trasie Langkawi - Kuala Lumpur
- Śniadania podczas całej trasy
- Lunch dzień 3,4,5,13
- Prywatny klimatyzowany transport na całej trasie wyjazdu minivanem
- Anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania w zależności od potrzeb
- Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
- Opieka polskiego pilota - przewodnia na całej trasie wyjazdu
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13PLN/os. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016 w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- przelotu na trasie Warszawa – Kuala Lumpur - Warszawa ( ok 2.800 PLN )
- wyżywienia nie wymienionego w programie
- atrakcje opcjonalne:
Wejście na wieże Petronas Twin Tower – 22USD
Rejs katamaranem – 79USD
Rejs Geopark Day Cruise z lunchem– 89USD
- wydatków własnych
- napiwków

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 30.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Podana cena jest orientacyjna. W chwili zgłoszenia pierwszych chętnych zastrzegamy prawo do aktualizacji ceny na dzień rozpoczęcia kompletowania grupy.

Opinie klientów

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up