facebook


Uzbekistan

UZBEKISTAN NA JEDWABNYM SZLAKU 24.04-04.05.2019

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Uzbekistan

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: Tashkient

od 5.490*zł

* + przelot , kurs dolara 3,5PLN

Dostępne terminy

  • 24.04-05.05.2019

UZBEKISTAN NA JEDWABNYM SZLAKU 12 DNI

TERMINY WYPRAWY
24.04-05.05.2019

Cena : 1.000 PLN + 1.290 USD + przelot

Grupa 8-12 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 170USD

PROGRAM WYPRAWY - KLIKNIJ

Zapraszamy Was w podróż do Uzbekistanu, kraju będącego swoistym patchworkiem kultur Azji. To kraj z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, kryjący wiele ciekawych historii, legend i baśniowych obrazków. Wyjątkowo życzliwi i  gościnni mieszkańcy, wspaniała bogata kultura i tradycja, to wszystko sprawi, że pokochacie uzbekistańską naturę.

Program wyprawy

Dzień 1 -2  Polska – Tashkient  (B,-,-)

Wylot do Tashkientu. Przylot w godzinach porannych, przejazd do hotelu check-in.
Czas na odpoczynek i relaks po podróży. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Taszkentu w tym wizyta w: Kukeldash Madrassah, meczet na Khasty Imam Street, Chor-Su (rzemieślniczy Bazaar), Muzeum Sztuki Stosowanej (jeśli czas na to pozwali), Pomnik i plac Amir Temur. W międzyczasie udamy się na lunch. Następnie kontynuować będziemy zwiedzanie nowoczesnej części Taskientu, budynku opery i baletu, Placu Niepodległości Amir Temur Square. Ten dzień zakończy wizyta w pięknie dekorowanym metrze. Następnie będzie czas wolny na odświeżenie przed kolacją. Nocleg w hotelu w Tashkiencie.

Dzień 3 Tashkent -  Chiwa (B,-,-)

Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się na lotnisko w Urgench na lot do Chiwa.
Ten dzień poświęcimy na zwiedzaniu wyjątkowego miasta  Chiwa. "Ichan Kala", jego stare miasto datowane jest na V wiek p.n.e i zostało wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka rozpoczyna się od West Gate Ata Darvaza, pomnika wielkiego uczonego Al Khorezmi (Algorithme), stwórcy algebry; zobaczymy Kompleks Muhammed Aminkhan (XIX), madrasę Aiminkhan i Kalta Minor Minaret, twierdzę Kunya Ark, rezydencję lokalnych władców, Royal Meczet, harem, stare więzienia itp. Po lunchu odwiedzimy Pałac Tash Khovli, drugą rezydencję władców Chiwa z haremem, Mauzoleum Pahlavan Mahmud, poety, filozofa i legendarnego zapaśnika, patrona miasta. Fascynujące bazary i życie tutejszej ludności to wspaniale doświadczenie.  Po zakończeniu zwiedzania będzie czas wolny na przygotowanie się do wieczornego tradycyjnego wesela uzbeckiej pary. Panuje tu bardzo barwna i wesoła tradycja wesel w których uczestniczą setki osób. Nocleg w Chiwa. 

Dzień 4  Chiwa – Bukhara (B,-,-)

Po śniadaniu przejazd z Chiwa poprzez pustynne drogi (500 km) do Bukhary. Na trasie zatrzymamy się aby zobaczyć Ayaz Kala kompleks 3 twierdz na pustyni. Obiad będzie na trasie w przydrożnej kawiarni. Po przyjeździe do Bukhary zakwaterujemy się w hotelu, a wieczorem udamy się na kolację do centrum miasta.
Nocleg w Bukhara.   

Dzień  5 Bukhara(B,-,-)

Po śniadaniu rozpoczynamy naszą wycieczkę od Mauzoleum Samanidów i architektonicznego klejnotu z IX wieku, Mauzoleum Tchasma Ayoub "Źródło pracy", meczet Bolo Khouz "meczet nad wanną", Cytadela Ark w sercu starego miasta, była Oficjalna rezydencja władców Bukhary. W międzyczasie zjemy lunch. Następnie kontynuujemy wycieczkę do kompleksu Kalon, który zajmuje centralną część miasta Bukhara z jej imponującym Kalonem Minaret z XII wieku, kompleks Poi-Kalyan, w tym: Minaret Kalyanu (XII), Medrese z Mir-Arab (XVI), Meczet Kalyan (XV).
Noc w Bukhara.

Dzień 6 Bukhara (B,-,-)

Śniadanie. Drugi dzień rozpoczniemy wizytą w Sitorai Mokhi-Khosa - letniej rezydencji ostatniego emiratu Bukhary, wyjątkowego miejsca łączącego architekturę wschodnią i rosyjską. Kontynuujemy zwiedzanie w Mauzoleum Bakhouddin Naqshbandi i Nekropolię Chor-Bakr. Obiad i czas wolny.
Wieczorem kolacja / pokaz folklorystyczny w madrassah Nadir Devonbegi.
Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Bukhara – Yangigazgan  (B,L,D)

Po śniadaniu jedziemy do obozów jurtowych, które położone są w wiosce Yangi Gazgan przez Nuratę (280 km, 4-5 h). Zatrzymamy się na przejściu Nurata, aby zobaczyć petroglify.
Naszym celem będzie obóz Safari Yurt, gdzie zakwaterujemy się i spędzimy niezapomnianą noc.
Czas wolny i wieczorna kolacja w pobliżu ogniska oraz śpiew tradycyjnych śpiewaków ludowych dopełni magii tego wieczoru. Noc w jurtach.

Dzień 8 Yangigazgan – Samarkand (B, -, -)
Po śniadaniu udamy się na wspaniałą jazdę na wielbłądach, która pozwoli nam poczuć się jak w karawanie na historycznym Wielkim Jedwabnym Szlaku. Będzie to niezapomniana podróż do brzegów jeziora Aydarkul Lake, który jest również znany jako "cud", który powstał na bezwodnej pustyni. Tu będziemy obserwować bogate życie ptaków wodnych, pływać lub po prostu wybrać się na spacer wzdłuż jeziora. Dzień umili nam piknik przygotowany ze świeżo smażonych ryb z jeziora.
Po lunchu przejedziemy do kolejnego historycznego miasta Samarkandy. Zameldowanie w hotelu i wolny czas do kolacji. Noc w Samarkandzie.

Dzień 9 Samarkand (B,-,-)

Po śniadaniu zaczniemy naszą wycieczkę od wspaniałego placu Registan z trzema Madrasami całkowicie pokrytymi dachówką i mozaiką.  Lazuli jest jednym z najbardziej niezwykłych zabytków Azji Środkowej z Ulugbek Madrassa, w Sher Dor Madrassa i Tilla Kari Madrassa, następnie zwiedzanie gigantycznego meczetu Bibi Khanum zbudowanego przez Amir Timura dla jego ulubionej żony. Zobaczymy również Bibi Khanum kolejny meczet. Będziemy mieli czas wolny na zakupy w Siyab Bazar. Obiad w lokalnej restauracji. Po odpoczynku i odświeżeniu będziemy kontynuować zwiedzanie. Odwiedzimy Muzeum winiarstwa w Khovrenko Winery. Winnica ma ciekawą historię oraz muzeum wina, które zapoznaje zwiedzających z procesem jego powstawania. Oczywiście skorzystamy z degustacji win, które są dumą regionu i laureatami licznych narodowych i międzynarodowych nagród. Odwiedzimy mauzoleum Guri Emir, rodzinne mauzoleum Amir Timura.  A kolację zjemy w restauracji gdzie obejrzymy show taneczne. Nocleg w hotelu. 

Dzień 10 Samarkand – Tersak village – Samarkand (B,L,-)

Po śniadaniu w hotelu, udamy się do wsi "Tersak" nieopodal Samarkandy (40km). Tu weźmiecie udział w przygotowywaniu gościny, będziecie gotować i degustować lokalne specjały z miejscową rodziną. Odkryjecie sposób życia i zwyczaje wsi rodzimych ludzi, którzy mieszkają w regionie górskim. Udamy się na spacer po wiosce gdzie będziecie mogli zaobserwować jak wygląda spokojne wiejskie życie oraz poznacie tutejszą szkołę. Będziecie mogli porozmawiać z mieszkańcami wioski. Można tam zobaczyć naprawdę niesamowite widoki gór pokrytych śniegiem. Wieczorem powrócimy do miasta.
Nocleg w Samarkanda

 Dzień 11  Samarkand – Tashkent (B,-,-)

Po śniadaniu odwiedzimy Grobowiec Świętego Daniela. Następnie przejazd do wioski Konigil, aby zbadać tradycyjny sposób wytwarzania papieru Samarkanda z morwy i fabryki jedwabiu Samarkanda i Bukhara. Czas obiadu.
O godzinie 16:00 przejazd do dworca kolejowego, aby dostać się na szybkobieżny pociąg Afrosiyob wyruszający do Taszkientu o godzinie 17:00 (300 km).
Przyjazd do Taszkentu około godziny 19:10. Transfer do hotelu i zameldowanie.
Czas na kolację. Nocleg w Taszkiencie.

Dzień 12 Tashkent – Homeland (B,-,-)

Śniadanie. Transfer na lotnisko skąd udamy się w podróż powrotną do domu. Zakończenie programu.

*wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch , D – dinner (kolacja) 
**kolejność zwiedzania może ulec zmianie 
***zakończenie programu następuje z chwilą stawienia się na lotnisko w Tashkiencie.

Cena obejmuje:

- zakwaterowania w hotelach 3* w pokojach 2 osobowych
- śniadania na całej trasie wyprawy
- zwiedzanie zgodnie z programem
- wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych zabytków
- obiad w wiosce Tersak u lokalnej rodziny;
- śniadanie, lunch i kolację w kurorcie Yangigazgan Yurts
- transport klimatyzowanym samochodem na całej trasie wyprawy
- lot krajowy w klasie ekonomicznej (Urganch - Taszkent);
- wcześniejsze zameldowanie w pierwszym hotelu w Taszkiencie w dniu przyjazdu;
- szybki pociąg Afrosiyob na trasie Samarkand – Taszkient
- licencjonowany, anglojęzyczny uzbekistański przewodnik na całej trasie wyprawy
- opieka polskiego pilota podczas całego pobytu 
- organizacja i przygotowanie wyprawy
- codzienna butelka wody pitnej w czasie drogi
- serwis wizowy
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
- bilety na pokazy folklorystyczne i degustację wina w winnicy Khovrenko 

 
Cena nie obejmuje:

- usług dodatkowych oferowane przez hotele
- opłata za Visa - $ 70 za os; 
- pełnego wyżywienia Full Board – 160 $ za osobę
- lotu międzynarodowego Polska-Tashkient-Polska ok. 2.200PLN
-wyżywienia typu lunch, kolacje, napoje i alkohole nie wymienione w programie 
- wydatków własnych
- napiwki dla kierowców i przewodników (ok 25 USD)

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).


Opinie klientów

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up