facebook


Wietnam

Wietnam Południowy 26.10-06.11.2018

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Wietnam

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: Ho Chi Minh

od 6.190*zł

+ przelot , *kurs $ = 3,5PLN

Dostępne terminy

  • 26.10-06.11.2018

WIETNAM POŁUDNIOWY 

TERMIN 26.10-06.11.2018

CENA WYPRAWY : 1.000PLN + 1.490USD + PRZELOT 

PROGRAM - kliknij

Zapraszamy na odkrywanie Wietnamu Południowego z Andrzejem Mellerem, reporterem (wojennym), pisarzem, autorem bestsellerowego "Czołem, nie ma hien" właśnie o Wietnamie, gdzie Andrzej spędził trzy lata.

GŁÓWNE ATRAKCJE WYPRAWY

  • Ho Chi Minh i legendarne tunele Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej
  • „Spichlerz Wietnamu” czyli delta Mekongu i rejs po „rzece dziewięciu smoków’
  • Pływające targi, rodzinne biznesy i życie wietnamskich rodzin
  • Wysepki, rybackie wioski i rajd jeepami nad Jezioro Białe
  • gorące źródła i kąpiele błotne
  • Wspaniałe wietnamskie jedzenie
  • Wypoczynek na cudownych piaszczystych plażach

A przede wszystkim wspaniale opowieści i ciekawostki Andrzeja

Andrzej Meller
ur. 1976 w Warszawie

Z wykształcenia antropolog kultury. Od 17 roku życia w drodze. Poza Polską spędził ponad 10 lat.  Ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jest autorem trzech książek reporterskich: "Miraż. Trzy lata w Azji" (reportaże wojenne i lifestylowe), "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" (o wojnie w Libii i upadku Muammara Kadafiego) oraz najnowszej, bestsellera "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie". Na Focus TV prowadził program "Prepersi-gotowi na wszystko".

 

Program Wyprawy:

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Powitanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa.

Dzień 2  Przyjazd do Miasta Ho Chi Minh.
Na lotnisku odbieramy wizę. Spotykamy naszego miejscowego przewodnika i o 14:00 meldujemy się w hotelu. W pozostałej części dnia czas wolny. Na pewno zabierzemy Was do Dystryktu 1 na dobre jedzenie i spacer po wieczornym Sajgonie. Jeśli czas na to pozwoli, odwiedzimy Muzeum Wojny, Central Post Office i dawny Pałac Prezydencki. Obiad i kolacja nie jest wliczona w cenę, ale pamiętajmy, że pyszne wietnamskie jedzenie jest tanie. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 3 Ho Chi Minh - Tay Ninh - Cu Chi - Ho Chi Minh

Śniadanie w hotelu. Potem jedziemy do Tay Ninh, czyli do serca wyznawców Kaodaizmu, do Wielkiej Katedry Świętego Oka. Kaodaizm to synkretyczna religia wietnamska, która czerpie z Buddyzmu, z Chrześcijaństwa, Taoizmu i Konfucjanizmu. Tu w samo południe udamy się na nabożeństwo. Po zwiedzaniu katedry jemy obiad w miasteczku. Potem jedziemy prosto do Cu Chi, legendarnych tuneli Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej. Zwiedzamy tunele, słuchamy historii weteranów-przewodników i na koniec jak ktoś ma ochotę, to strzela na strzelnicy z dowolnego rodzaju broni używanej w czasie konfliktu w Indochinach. Obiad i kolacja na koszt własny.

Nocujemy w tym samym hotelu w Ho Chi Minh.

Dzień 4 Ho Chi Minh -Ben Tre-Tien Gang

Śniadanie w hotelu. Potem transfer do Ben Tre, małego miasteczka ukrytego w Delcie Mekongu. W tym pięknym, sielankowym miejscu czekają na nas czarujące niespodzianki oprócz bujnej roślinności, wijących się kanałów i uroczych uśmiechów. Delta bywa nazywana spichlerzem Wietnamu. To tu uprawia się ryż, warzywa, owoce, a także hoduje owoce morza, które potem są sprzedawane na targach całego kraju. Sam Mekong, najdłuższa rzeka w Indochinach Wietnamczycy nazywają "rzeką dziewięciu smoków". Coś w tym jest. Gdy patrzy się na deltę z okien samolotu, to pod nami wiją się setki rzek, rzeczek, kanałów, strumyków, słowem – mamy pod sobą wodny labirynt. I takie też jest podróżowanie po tym regionie. Oczywiście Mekong najlepiej zwiedzać pływając łodzią i tak też zrobimy. Na pewno odwiedzimy tu rodzinne fabryczki, w których tak jak setki lat temu wytwarza się różne wyroby i produkty z liści palmowych(np. Maty), kokosów (bimber) i ryżu (papier ryżowy, kluski). 

Po południu płyniemy na wyspę Thoi Son i meldujemy się w Island Lodge. Obiad i kolacja na koszt własny.


Dzień 5 Ben Tre - My Tho - Can Tho

Wczesnym rankiem wybierzemy się na wycieczkę autokarową do My Tho, dobrze prosperującej miejscowości liczącej 170 tyś. mieszkańców w okolicy delty Mekongu. Miejscowość znana jest z rozrosłych sadów i ogromnych pól ryżowych. Udamy się na przejażdżkę łodzią po rzece Mekong i wzdłuż bujnej czaszy kokosów wodnych. Odwiedzimy sad na wyspie i skosztujemy egzotycznych owoców oraz zielonej herbaty. Po drodze zatrzymamy się przy pagodzie Vinh Trang, pięknym i dobrze utrzymanym sanktuarium.
Obiad w lokalnej restauracji.

Następnie przejazd do Can Tho (około 4 godzin jazdy samochodem)

Kolacja i nocleg w hotelu w Can Tho

Dzień 6  Can Tho – Soc Trang – Con Dao                        

Dzisiejsze śniadanie otrzymamy w pudełku ponieważ wcześnie rano opuścimy hotel. Do portu Tran De mamy ok. 3h drogi, musimy dotrzeć tam, aby przesiąść się na łódź która zabierze nas na cudowną wyspę Con Dao.  Con Dao jest wyspą o niesamowitej, naturalnej urodzie, z zalesionymi wzgórzami, opuszczonymi piaszczystymi plażami i rozległymi rafami koralowymi, które zapewniają doskonałe nurkowanie. Znajdują się tutaj także piękne plaże i ukryte laguny. Con Dao to raj na uboczu położony w Parku Narodowym. Ma też swoją ciekawą i ważną historię, którą poznacie na miejscu.

Obiady i kolacje we własnym zakresie.

Nocleg w hotelu w Con Dao

Dzień 7 Con Dao – relaks                                                

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień to czas relaksu i odpoczynku. Będzie możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji i aktywności na wysepkach, snorklowania, odwiedzenia pięknych ukrytych plaż.

Obiady i kolacje we własnym zakresie Nocleg w hotelu w Con Dao

Dzień 8  Con Dao – Ho Chi Minh – Mui Ne, Phan Thiet                                

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego dnia opuścimy wyspę i udamy się na lotnisko skąd odlecimy do Ho Chi Minh.

Tego dnia czeka nas jeszcze podróż do Mui Ne droga lądową, Phan Thiet (około 250 km, około 5 godzin jazdy)

Po przyjeździe, zameldujemy się w hotelu i odpoczniemy po podróży.

Obiady i kolacje zaplanujemy wspólnie podczas podróży we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Mui Ne.


Dzień 9
Mui Ne-dzień wolny

Śniadanie w hotelu, a potem laba, czyli pewnie leżenie na plaży. Jeśli niektórzy z Was będą mieli ochotę na zwiedzanie, to proponujemy wycieczkę na górę Ta Ku do śpiącego Buddy.
Opis wycieczki: Wczesnym rankiem odjeżdża autobus do Ta Ku Mountain, położonego około 25 km od Mui Ne. Dotarcie na szczyt góry jest możliwy za pomocą kolejki linowej. Z kolejki można podziwiać widoki na bujny las tropikalny, będący domem dla hord małp. Będąc na szczycie będziemy podziwiać panoramiczny widok na otaczającą dolinę i ocean. Góra Ta Ku jest także domem dla największego, 49-metrowego, wysokiego na 10 metrów, Buddy. Po zejściu, z góry odwiedzimy plantację smoczych owoców i udamy się do Ke Ga, małego nadmorskiego miasteczka znanego z kolonialnego klimatu i  latarni morskiej, aby następnie wrócić do Mui Ne wzdłuż nadmorskiej drogi. Wycieczkę zakończymy zatrzymując się w fabryce sosu rybnego.
Lunch będzie serwowany w lokalnej restauracji przed powrotem do hotelu.

Osoby które pozostaną w hotelu obiad i kolacja mają we własnym zakresie. Śpimy w Mui Ne.

Dzień 10 Mui Ne – dzień wolny

Śniadanie w hotelu. Dzień pod znakiem odpoczynku lub zwiedzania dla chętnych całodniowa wycieczka do Binh Chau z lunchem.
Opis wycieczki:  Podróż autobusem do ośrodka termalnego Binh Chau w miejscowości Ba Ria-Vung Tau zajmuje 2 godziny. Duże, wrzące jezioro z gorącym mineralnym błotem o 70 odsłoniętych punktach znajduje się w lesie cajuput. Temperatura źródeł waha się od 40C - 82C. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej usługi pakietowej w tym ośrodku: zanurzanie stóp w gorącym strumieniu o temp. 37 stopni C, kąpiele w gorącej wodzie mineralnej w strumieniu Mo i gorące kąpiele błotne. Czeka na nas wiele atrakcji i dobra zabawa. Powrót do hotelu. Osoby które pozostaną w hotelu obiad i kolacja mają we własnym zakresie. Śpimy w Mui Ne.

Dzień 11 Mui Ne

Po śniadaniu dla osób chętnych kolejna wycieczka jeepami nad Białe Jezioro
Opis wycieczki: najpierw zatrzymujemy się w rybackiej części wsi, gdzie akurat rybacy przybijają do brzegu po nocnym połowie. Czeka na nas malowniczy widok setek łódek i obserwowanie pracy rybaków. Przejażdżka wzdłuż brzegu morza z Hon Rom do White Lake jeepem, to głośny szum fal, chłodny powiew wiatru i widok romantycznych zboczy nigdy niekończących się białych wzgórz. Będziemy cieszyć się słońcem tropiku, mijając małe pustynie Białego Jeziora, aby zdobyć najwyższe "dziewicze wzgórze". W drodze powrotnej odwiedzimy Fairy Stream niebywale kolorowe wzgórza, odwiedzimy wietnamską pustynię, tzw. białe i czerwone wydmy, a w drodze powrotnej pójdziemy jeszcze na krótki spacer do Bajkowego Strumienia.
Wracamy do hotelu. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Śpimy w Mui Ne.

Dzień 12  Ho Chi Minha -powrót do Polski

Śniadanie w hotelu i przejazd do Ho Chi Minha  na lot międzynarodowy i powrót do Warszawy. 

Cena obejmuje:

- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych 3*/4*
- śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki według programu
- transfery oraz wycieczki z anglojęzycznym lokalnym przewodnikiem
- transport minibusem
- zwiedzanie i bilety wstępów według programu
- świeża woda podczas zwiedzania
- przewodnik na całej trasie wyprawy - Andrzej Meller
- ubezpieczenie NNW i KL
- organizacja, serwis i przygotowanie wyprawy

Cena nie obejmuje:

- przelotu międzynarodowego do Wietnamu
- wycieczek dodatkowych poza programem (opcje dodatkowe)
Dzień 9 – Ta Ku Mountain z lunchem – koszt 85 USD/osoba
Dzień 10 –Gorące źródła Binh Cau z lunchem – 115 USD/osoba
Dzień 11 – Białe Jezioro na jeepach – 60 USD /osoba
- biletu lotniczego na trasie Con Dao - Ho Chi Minh – 115 USD/osoba
- wizy 25 USD
- napiwków, wydatków własnych


Ważne informacje:

- Pilotem - opiekunem wyprawy jest Andrzej Meller
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie - Check in / out jest o 12.00 w południe
- Zwiedzanie dodatkowych miejsc nieobjętych programem, możliwe za dodatkową opłatą.
- Jeśli zaproponowane hotele nie będą możliwe do zarezerwowania, przygotujemy hotele tej samej klasy i kategorii
- Małe zmiany są czasami niezbędne z powodu warunków pogodowych, kondycji dróg, przelotów czy dostępności pokoi w hotelach.

 

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 30.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Podana cena jest orientacyjna. W chwili zgłoszenia pierwszych chętnych zastrzegamy prawo do aktualizacji ceny na dzień rozpoczęcia kompletowania grupy.

Opinie klientów

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up