facebook


Zanzibar

Zanzibar Kitesurfing termin dowolny

Kategoria:

Rodzaj wycieczki: indywidualna - jednoosobowa

Cel podróży: Zanzibar

Liczba dni: 11 dni

Miejsce zbiórki: Zanzibar

od. 2.520*zł

+ przelot

Do pobrania

Główne atrakcje:

 • Spice tour - Wycieczka na plantacje przypraw
  Historia Zanzibaru byłaby niekompletna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonowej, pieprzu i wielu innych przypraw, przywiezionych przez Sułtanów z Omanu. Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata.
  Około dwugodzinny spacer z przewodnikiem, wśród drzew goździkowych, cynamonowców, bujnych kęp trawy cytrynowej, palm bananowych, pnączy wanilii i wielu innych drzew i krzewów, których owoce, korzenie i liście znajdują zastosowanie w kuchni i medycynie. Podczas wycieczki można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyprawach i dokonać wielu, często zaskakujących, botanicznych odkryć. Bardzo ciekawe doświadczenie, pobudzające zmysły i kulinarną wyobraźnię. Jest to też doskonałą okazją do nabycia przypraw po najniższych cenach.
 • Kizimkazi
  Jest to wioska leżąca na południowym przylądku. Miejsce jest nazywane Zatoką Delfinów. Po wypłynięciu łodzią na ocean można pływać i nurkować z delfinami. W Kizimkazi znajduje się najstarszy meczet na Zanzibarze z 1107 roku. Był on wielokrotnie restaurowany. Można zwiedzać wnętrze meczetu, nawet kobietom, jednak należy pamiętać o zdjęciu obuwia, zakryciu ramion i kolan, zachowaniu ciszy i pozostawieniu datków.
 • Jozani Forest - spotkanie z endemicznym gatunkiem małp Red ColobusWycieczka do pozostałości tropikalnego lasu, znajdującego na południu wyspy.
  Jest on częścią Parku Narodowego "Jozani Chwaka Bay".
  Ten tropikalny las deszczowy jest atrakcją sam w sobie.
  Podczas dwu-, trzygodzinnego spaceru z przewodnikiem można podziwiać m.in. las namorzynowy, potężne baobaby, ogromne fikusy oraz wiele innych tropikalnych drzew i krzewów, jak również wiele gatunków ptaków i motyli.
  Główną atrakcją wycieczki jest spotkanie z małpkami Red Colobus, występującymi jedynie na Zanzibarze, które baraszkują wśród gałęzi drzew, chętnie pozując do zdjęć.
  W lesie żyją również, trochę bardziej nieśmiałe, małpy błękitne (Blue Monkeys), które czasami można wypatrzyć wysoko na drzewach.
  Spacer pośród tej imponującej flory i fauny jest jednym z nieodłącznych elementów wizyty na Zanzibarze.
 • Chumbe Island i wiele innych małych wysepek.
  To prywatna wyspa, położona 8 km na południowy-zachód od miasta Zanzibar, która stanowi naturalny i unikalny cel podróży. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ekskluzywne miejsce na całym Zanzibarze. Pobyt na wyspie jest wspaniałą przygodą.
 • Rezerwat Zala Park.
  Zala Park  jest to niewielki rezerwat położony około 5km od Parku Narodowego Jozani w Zanzibarze. Park powstał z bardzo ważnej idei mianowicie w celu edukowanie lokalnych dzieci . Dla społeczności ważne jest aby dbać o zachowanie zagrożonych gatunków i ich ochronę.
 • Przepiękne białe plaże
 • Doskonała baza do uprawiania sportów wodnych kitesurfingu, nurkowania, snoreklingu
 • komfortowe hotele z dostępem do plaży

Cena zawiera:

-10 noclegów ze śniadaniami
-Transport – transfer z i na lotnisko
-Ubezpieczenie NNW, Kl i bagaż
-Organizację wyjazdu

Cena nie zawiera:

-Przelotu Polska- Zanzibar – Polska - istnieje możliwość rezerwacji czarteru lub lotu rejsowym samolotem.
-Wydatków własnych
-Wyżywienia, poza wskazanym w programie

Rekomendowane hotele:

3* OCEAN BLUE  

3* PAJE BY NIGHT BEACH 

5* WHITESANDS LUXURY VILLAS & SPA

 

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 30.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:

- Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Opinie klientów

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up