facebook


TAJLANDIA

TAJLANDIA 06.06.-18.06.2022

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (6 - 12 osób)

Cel podróży: TAJLANDIA

Liczba dni: 13 dni

Miejsce zbiórki: TAJLANDIA

od 9390*zł

przy kursie USD = 4PLN

Dostępne terminy

 • najbliższy termin 06-18.06.2022

TERMINY: 06.06.-18.06.2022 / 05.09.-17.09.2022

Cena wyjazdu:  1500 PLN + 1990 USD + przeloty

Dopłata do pokoju jednoosobowego 499 USD

Główne atrakcje wyjazdu:

 • Najpiękniejsze zabytki, najciekawsze bazary i szalone nocne życie Bangkoku
 • Wizyta w wiosce plemienia Karen (kobiet z długimi szyjami) i innych plemion północy
 • Niepowtarzalna architektura niebieskiej i białej świątyni w Chiang Rai
 • Kąpiel w krystalicznych wodospadach Parku Narodowego Erawan
 • Pobyt na rajskiej wyspie Koh Samui
 • Szansa zobaczenia urokliwych wysepek i bajkowych plaż Koh Tao, Koh Nan Yuan i Parku Morskiego Anthong

Dzień 1. WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie na lotnisku i wylot z Polski do stolicy Tajlandii, Bangkoku.

Dzień 2. BANGKOK ( -,-,K)

Przylot do Bangkoku. (Test antygenowy na lotnisku.) Po przejściu kontroli paszportowej przejazd do hotelu – zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Około godziny 17:30 wyjdziemy z hotelu na kolację w formie bogatego bufetu serwowaną na 77-tym piętrze słynnego hotelu Baiyoke Sky. W wolnej chwili przed kolacją lub po niej znajdziemy chwilę by wjechać na najwyższą platformę widokową w Bangkoku znajdującą się na 88-m piętrze (308 m nad ziemią). Jeśli starczy nam czasu i energii, to przejdziemy się na nocny market i zobaczyć jak wygląda nocne życie tej azjatyckiej metropolii. Powrót do hotelu. Nocleg w Amari Watergate, pokoje Delux lub podobnym.

 

Dzień 3. BANGKOK ( S, O, -)

Po śniadaniu, około godziny 8 rozpoczniemy zwiedzanie Bangkoku. Zobaczymy najważniejsze i najciekawsze miejsca takie jak: Świątynia Leżącego Buddy (znajduje się w niej największy w Bangkoku posąg Buddy o długości 46 m); Świątynia Szmaragdowego Buddy (najważniejsze sanktuarium religijne kraju; Pałac Królewski (historyczna siedziba królów Tajlandii). Obiad w przerwie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą od 22 USD) rejs łódką po kanałach dzielnicy Thonburi, będący szansą zobaczenia mniej komercyjnej części tajskiej stolicy i tradycyjnej architektury lub czas wolny w przystani pełnej klimatycznych knajpek i sklepów. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny na relaks nad basenem lub opcjonalnie (za dodatkową opłatą od 62 USD) przejazd na kolację z pokazem tradycyjnych tańców tajskich oraz imponujące show w wykonaniu ladyboys (tajska trzecia płeć) w Calypso. Oprócz pysznej kolacji i magicznego show będziemy mieć szansę zrobienia zakupów w oryginalnych sklepikach bazaru Asiatique Riverfront. Powrót do hotelu. Nocleg w  Amari Watergate, pokoje Delux, lub podobnym.

Dzień 4. BANGKOK - CHIANG RAI ( S,O,K)

Śniadanie w hotelu, a następnie transfer na lotnisko. Przelot do miejscowości Chiang Rai na północy Tajlandii. Zwiedzanie Wat Rong Suea Ten (Niebieskiej Świątyni). Tajska nazwa Niebieskiej Świątyni „Suea Ten” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „tańczącego tygrysa”. Zarówno fasadę zewnętrzną jak i wnętrze wypełniają niemalże wyłącznie odcienie błękitu, z domieszką złota. Centralnym elementem wnętrza jest ogromna statua Białego Buddy. Następnie dla kontrastu wizyta w Białej Świątyni - Wat Rong Khun, będącej również przykładem współczesnej architektury bazującej na tradycyjnym stylu. Pomysłodawcą budowy i głównym architektem jest tajski artysta Chalermchai Kositpipat. W trakcie dnia obiad w lokalnej restauracji. Popołudniu zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji, a następnie wspólne wyjście na nocny targ. Powrót do hotelu. Nocleg w  Le Patta, pokoje Delux lub podobnym.

Dzień 5. CHIANG RAI (S,O,K)

Śniadanie w hotelu, a następnie dzień pełen wrażeń i niecodziennych spotkań. W północnej Tajlandii żyje obecnie kilka grup etnicznych, będących potomkami emigrantów z Chin, Laosu, Birmy i Tybetu. Poszczególne plemiona różnią się między sobą strojem, zwyczajami, religią i językiem. Zajrzymy do wioski plemienia Karen-Padaung, w której mieszkają „kobiety z długimi szyjami”. Przejazd do wioski Thatai (wieś plemienia Lahu). Godzinny spływ łodziami motorowymi po górskiej rzece Kok ze wsi Thatai do wioski plemienia Karen. Obiad w lokalnej restauracji. Spacer po wsi Yao oraz wizyta w wiosce plemienia Akha. Postój przy wodospadzie Huay Mae – tutaj będzie okazja zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po południu powrót do Chiang Rai. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg w Le Patta, pokoje Delux lub podobnym.

Dzień 6. CHIANG RAI - BANGKOK ( S, -,-)

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na relaks oraz zakupy w położonym nieopodal centrum handlowym lub relaksujący tajski masaż. Wieczorem dla chętnych wspólny wyjazd na popularną ulicę backpackerów Khao San pełną pubów, sklepów i ulicznego jedzenia. To wyjątkowa szansa spróbowania na tylko dań jak pad thai, ale także skorpionów. Czas wolny na eksplorowanie nocnego życia Bangkoku. Powrót do hotelu. Nocleg w Amari Watergate, pokoje Delux lub podobnym.

Dzień 7. BANGKOK - AYUTTHAYA - KANCHANABURI ( S,O,K)

Po śniadanie przejazd do miejscowości Bang Pa-in. Znajduje się tu letnia rezydencji królów Tajlandii. Rezydencja powstała w połowie XVII w., ale obecny kształt przybrała w drugiej połowie XIX w.. Kompleks składa się z pięknych budynków ulokowanych w pełnym zieleni ogrodzie. Następnie przejazd do miejscowości Ayutthaya będącej dawniej stolicą Tajlandii, gdzie zobaczymy pozostałości świątyń, w tym tę charakterystyczną z głową Buddy wrośniętą w drzewo. Obiad na trasie. Po południu przejazd do prowincji Kanchanburi, gdzie znajduje się słynne most na rzece Kwai. Zakwaterowanie w  Royal River Kwai, pokoje Superior lub podobnym. Kolacja i nocleg.

Dzień 8. KANCHANABURI ( S,O,K)

Po śniadaniu wyruszymy do parku narodowego Erawan, gdzie podczas swobodnego trekkingu podziwiać będziemy piękną, tropikalną roślinności. Dla chętnych możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczego wodospadu, zaliczanego do najpiękniejszych wodospadów Tajlandii. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Tam Krasae – można tu zobaczyć jaskinię z posągiem Buddy oraz malowniczy drewniany most, który stanowi część „drogi śmierci”. Powrót do hotelu. Po kolacji dla chętnych wspólny spacer nad most na rzece Kwai i szansa zobaczenia nocnego życia w Kanchanaburi. Zakwaterowanie w hotelu Royal River Kwai, pokoje Superior lub podobnym. Kolacja i nocleg.

Dzień 9. KANCHANABURI - BANGKOK - KOH SAMUI ( S, -, K )

Po śniadaniu opuszczamy Kanchanaburi i wracamy do Bangkoku. Przejazd na lotnisko i przelot na malowniczą wyspę Koh Samui. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na relaks przy basenie lub nad morzem. Wieczorem wspólna kolacja. Czas na Koh Samui spędzimy w hotelu Amari Koh Samui Resort, pokoje Delux Thai Village lub podobnym.

Dzień 10. KOH SAMUI ( S,O,K)

Czas wolny na plażowanie lub opcjonalnie (za dodatkową opłatą 90 USD) rejs na uroczą wysepkę Koh Tao i Nan Yuang z czasem wolnym na nurkowanie powierzchniowe oraz zrobienie pocztówkowych zdjęć. Czas na Koh Samui spędzimy w hotelu Amari Koh Samui Resort, pokoje Delux Thai Village lub podobnym

Dzień 11. KOH SAMUI ( S,O,K)

Czas wolny na plażowanie lub opcjonalnie (za dodatkową opłatą od 90 USD) wizyta w parku morskim Angthong, składającym się z 42 wysepek. Czas na Koh Samui spędzimy w hotelu Amari Koh Samui Resort, pokoje Delux Thai Village lub podobnym

Dzień 12. KOH SAMUI ( S,O,K)

Czas wolny na plażowanie lub opcjonalnie (za dodatkową opłatą od 45 USD) lekcja gotowania tradycyjnych tajskich potraw lub całodniowy pobyt w ośrodku jogi (yoga retreat)(za dodatkową opłatą od 170 USD): medytacja, zajęcia jogi, masaż tajski. Czas na Koh Samui spędzimy w hotelu Amari  Koh Samui Resort, pokoje Delux Thai Village lub  podobnym

Dzień 13. KOH SAMUI - BANGKOK - POLSKA (S,-,-)

Śniadanie w hotelu, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Czas wolny w Bangkoku lub bezpośredni transfer na lot powrotny do Polski.

 

Cena zawiera:

-  Zakwaterowanie w hotelach 4* ze śniadaniem w pokojach dwuosobowych wymienionych w programie lub o podobnym standardzie.

 • 2 testy antygenowe ( 1 i 5 dzień)
 • 8 obiadów i 9 kolacji zgodnie z programem
 • Transfery klimatyzowanym vanem
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Bilety wstępów do zwiedzanych zabytków
 • Anglojęzyczny przewodnik w czasie zwiedzania
 • Opieka polskiej pilotki Aleksandry Zalewskiej na trasie całego wyjazdu. Odbiór grupy w Bangkoku.
 • Organizacja i przygotowanie wyjazdu
 • Zakup biletów lotniczych oraz serwis 24h
 • Obowiązkowe składki na TFG, UFG, bagaż na czas wyjazdu

Cena nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa od 2200 PLN
 • Przelotów lokalnych na trasie Bangkok - Chiang Rai - Bangkok od 50 USD oraz Bangkok - Koh Samui - Bangkok od 140 USD
 • Wycieczek fakultatywnych wymiernych w programie
 • Kolacji dzień 2 i 5
 • Obiadu dzień 5 i 8
 • Napojów, alkoholi, wydatków własnych
 • Zwyczajowych napiwków 5USD/dzień/ osobę płatnych na ręce pilotki w dniu przylotu

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up