facebook


BOLIWIA

BOLIWIA 11.05-21.05.2022

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (6 - 12 osób)

Cel podróży: BOLIWIA

Liczba dni: 11 dni

Miejsce zbiórki: LA PAZ

14.990*zł

+ przelot, kurs USD = 4,0PLN

Dostępne terminy

  • najbliższy termin 15.09.-26.09.2022

Do pobrania

Spektakularne widoki Boliwii

Kobieca wyprawa


Termin:  15.09-26.09.2022

Cena: 3.500 PLN + 2.890 USD + przelot (od 2.900PLN)
Dopłata do jedynki 550 USD

Dopłata do wycieczki do Coroico 540 USD

PROGRAM WYPRAWY

Główne atrakcje:

- Gwiezdna noc na jeziorze Uyni  właśnie 16 maja jest pełnia księżyca wiec czekają nas spektakularne widoki
- Lustrzane odbicie na jeziorze Uyni
- klimatyczne miasteczka Boliwii - Surce i Potosi
- spektakularna natura i przestrzenie
- Hedionda Lagoon - kraina różowych flamingów
- park Eduardo Avaroa
-La Paz - na liście “New 7 Wonders Cities”
- jezioro Titicaca i noce na słonecznej wyspie

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1: SANTA CRUZ (B,-,-)       

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Boliwii.
Prywatny transfer z lotniska w Santa Cruz do hotelu. Wczesne zameldowanie włącznie ze śniadaniem.
Po południu zwiedzanie miasta Santa Cruz, Muzeum Etniczno-Folklorystyczne; plac główny; Muzeum Katedralne; Centrum Tłumaczeń w Santa Cruz; wystawa rękodzieła „Arte-campo” i główne zabytki Santa Cruz.
Nocleg w Boutique Hotel Cosmopolitano

Dzień 2: SANTA CRUZ / SUCRE (B,-,-) 

Transfer na lotnisko na lot do Sucre – koszt lotu nie jest wliczony w cenę. Przyjazd do Sucre, oficjalnej stolicy Boliwii i transfer z lotniska do hotelu. Po południu weźmiemy udział w uroczej wycieczce po mieście w Sucre i jej kolonialnych budynkach, odwiedzając punkt widokowy Recoleta, „Dom Wolności”, w którym Simon Bolivar podpisał deklarację niepodległości Boliwii i muzeum tekstyliów ASUR, ciesząc się magią „Białego Miasta”.
Nocleg w Hotel Parador Santa Maria La Real     

Dzień 3 SUCRE / POTOSI (B,-,-) 

Dzień rozpoczniemy wczesną podróż lądową do Potosi, słynnego miasta kolonialnego i źródła srebra w czasach kolonialnych. Bogata okolica góruje nad miastem i według legendy wyprodukowała wystarczającą ilość srebra, aby zbudować most z litego srebra z Potosi do Madrytu. Przespacerujemy się po kolonialnym centrum i odwiedzimy lokalne targi. Potosi i Sucre zostały uznane przez UNESCO za „Historyczne i kulturowe dziedzictwo ludzkości”.

Nocleg Hotel Museum Cayara

Dzień 4 POTOSI / HEDIONDA LAGOON  (B,L,D)

Dzisiaj żegnamy się z Potosi i przejedziemy drogą lądową przez miasto Uyuni do laguny Hedionda, mijając kanion, a także laguny Turquiri i Kañapa. Laguna Hedionda jest domem flamingów, smukłych ptaków wodnych z rodziny Phoenicopteridae, o długości od 80 cm do 1,40 m, o bardzo długich nogach i szyjach. Do życia potrzebują dużych obszarów płytkiej wody, zwykle zasolonej, słonawej lub zasadowej. Będziesz miał okazję zbliżyć się, aby uzyskać wspaniałe zdjęcia.
Nocleg w The Los Flamencos Eco

Dzień 5 NATIONAL PARK EDUARDO AVAROA (B,L,D)

W drodze do Parku Narodowego Eduardo Avaroa w Boliwii, przejedziemy przez Dolinę Skalną. Można zobaczyć tu stada wikunii, lam i viscach, spacerujących z gracją wzdłuż drogi. Zatrzymamy się w „Laguna Colorada”, charakteryzującym się czerwonym odcieniem wód. Zamieszkują go stada flamingów. Kontynuujemy podróż do gejzerów „Sol de Mañana”, z fumarolami i kraterami wulkanicznymi o spektakularnej formacji, zajmującymi 1 km2, charakteryzującymi się intensywną aktywnością wulkaniczną i fumarolami, ukazującymi krajobraz od początków ziemi. Przed dotarciem do granicy odwiedzimy Laguna Verde, wyglądającą jak gigantyczny szmaragd, skąd roztacza się imponujący widok na wulkan Licancabur. Szczególna jasność jej zielonych wód dzięki wysokiej zawartości magnezu jest olśniewająca.

Jedziemy dalej do miasta Uyuni. Obiad piknikowy na trasie jest wliczony w cenę.
Nocleg w The Salt Hotel Luna Salada

Dzień 6 SALT LAKE UYUNI (B,L,D)

Rankiem rozpoczniemy wizytę w Uyuni Salt Lake, największym solnisku na Ziemi, znajdującym się na boliwijskim płaskowyżu o powierzchni ponad 10 000 km kwadratowych. Odwiedzimy cmentarz kolejowy, kontynuując proces przetwarzania soli w Colchani. Na trasie wizyta w Muzeum Soli. Zatrzymaj się przy źródłach zimnej wody „Ojos de Agua”. Główną atrakcją jest widok wspaniałego i ogromnego Jeziora Słonego, jednocześnie ciesząc się dźwiękiem ciszy i wizytą na wyspie Incahuasi, oazie z formacjami alg i skamieniałości, gdzie można spacerować pośród setek gigantycznych kaktusów, niektóre z nich ma ponad sto lat, dorasta do wysokości ponad 12 metrów. Po obejrzeniu niesamowitego zachodu słońca nad brzegiem Uyuni Salt Lake wrócimy do hotelu.

Opcjonalnie dodatkowa wycieczka na obserwację gwiazd.
Nocleg w The Salt Hotel Luna Salada

Dzień 7 SALT LAKE UYUNI (B,L,D)

Przejazd przez Salt Lake do małej wioski Coquesa u podnóża wulkanu Thunupa, strażnika Uyuni Salt Lake. Kamienne korale, które wyglądają jak szachownica, ozdabiają zbocza, gdy pasterze spacerują powoli ze swoimi lamami lub sadzą komosę ryżową w żyznej wulkanicznej glebie.
W kierunku krateru pod czystym, błękitnym niebem pojawiają się warstwy osadów o fantastycznej różnorodności kolorów. Stąd masz jeden z najpiękniejszych widoków na Uyuni Salt Flats.

Spacer po wiosce i wejście do jaskini Mumii Coquesa. Obiad wliczony w cenę. Powrót do hotelu. Nocleg w The Salt Hotel Luna Salada

Dzień 8 UYUNI / LA PAZ – HD CITY TOUR (B,-,-)    

Transfer na lotnisko na lot do Uyuni - koszt lotu nie jest wliczony w cenę. Po przyjeździe półdniowa wycieczka po mieście w La Paz. Miasto i jego okolice mogą przenieść Cię w tajemniczą przeszłość, gdzie każdy zakątek, każda ulica jest ukrytym skarbem, w którym zaczyna się przygoda; żywa historia, w której na ulicach znajdują się czasy przedhiszpańskie ze wszystkimi ich tradycjami i magicznymi obrzędami. Rdzenne, kolonialne i nowoczesne obszary, Indian Market, Witch Doctors Market i zapierające dech w piersiach panoramy są otoczone majestatyczną górą „Illimani”. Odwiedzimy Dolinę Księżycową, glinianą formację przypominającą twarz Księżyca, a także kolejkę linową XXI wieku, która zapewnia wyjątkowy widok z lotu ptaka na miasto La Paz, kończąc to doświadczenie.

Reszta dnia to czas wolny
Nocleg w La Casona Hotel

Dzień 9 LA PAZ / SUN ISLAND- LAKE TITICACA (B,L,D)

Wspólna podróż drogą lądową z La Paz do malowniczej wioski i portu Copacabana, położonej nad brzegiem jeziora Titicaca, przez cieśninę Tiquina promem. Po dotarciu do Copacabana odwiedzimy bazylikę i sanktuarium Mrocznej Dziewicy, a także mały targ indyjski.

Rejs wodolotem na Wyspę Księżycową, aby odwiedzić Świątynię Dziewic Słońca „Iñak Uyu”, ważne miejsce na jeziorze Titicaca, gdzie uporczywe bicie fal szepcze wspomnienia z przeszłości. Dla państwa Inków kobiety były podstawą rozwoju włókienniczego, rolniczego, kulturalnego i religijnego.

Przejdziemy do mitycznej Wyspy Słońca, sielankowego raju. W drodze do Eco Lodge „Posada del Inca” odwiedzimy Pałac Pilcocaina, jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych nad jeziorem Titicaca, zbudowane z kamieni połączonych błotem technologią Tiwanakota, wdrażającą zasady kosmologii andyjskiej. W Posada del Inca w ogrodzie serwowana będzie herbata z koki. Zameldujemy się i zjemy lunch serwowany w Posada. Po krótkim odpoczynku udamy się na spacer na zwiedzanie okolicy, z absolutnie naturalnym i oryginalnym życiem.
Nocleg w Posada del Inca Eco Lodge

Dzień 10 SUN ISLAND / LA PAZ (B,L,D)

Śniadanie w restauracji Posada. Około południa odwiedzimy „Wielkie Schody Inków” i Świętą Fontannę; posmakujemy wody, która ma dać wieczną młodość i szczęście.
Lunch w Restauracji Archeologicznej Uma Kollu.

Następnie czeka nas rejs wodolotem do Cocotoni Bay i krótki transfer do Huatajata. Po przyjeździe odwiedzimy Andean Roots Eco Village: Muzeum Altiplano; wioska rękodzieła, błotne igloo i wieże kostnicy Urus Chipayas. Poznamy rodzinę Limachi, budowniczych RA II i Tigris na epickie wyprawy przez Ocean Atlantycki.
Wspólna podróż drogą lądową z powrotem do La Paz. Droga biegnie równolegle do najbardziej fascynujących ośnieżonych gór Andów, takich jak „Mururata”, czy wyjątkowy „Illimani. Na tej drodze można zrobić najpiękniejsze zdjęcia Andów.

Nocleg w La Casona Hotel

Dzień 11 LA PAZ AIRPORT (B,-,-)

Transfer z hotelu na lotnisko.
Lotnisko La Paz znajduje się 35 minut od centrum dowolnego hotelu.

Dla chętnych możliwość przedłużenia wyjazdu o wyprawę do Coroico.
 

Dzień 11 LA PAZ – COROICO- SUB TROPICAL YUNGAS (B,L,D)

Odbędziemy niesamowitą podróżą przez Andy, skręcając drogą z lodowców do subtropikalnego obszaru Yungas w zaledwie dwie godziny. W Coroico docenisz wyjątkową symbiozę etniczną i kulturową pomiędzy Afro-Boliwijczykami, a rdzennymi mieszkańcami Ajmara. Coroico to malownicza wioska ze wspaniałymi panoramicznymi krajobrazami. Cieszyć się będziemy hotelowym basenem lub spacerami po bujnej roślinności na okolicznych ścieżkach.
Nocleg w Hostal Sol y Luna

Dzień 12 COROICO/ LA PAZ (B,L,D)                

Rano zrelaksujemy się w hotelu lub odwiedzimy plantację kawy, odwiedzimy małe wodospady lub zjemy lody na małym głównym placu wioski, obserwując, jak miejscowi toczą swoje codzienne życie. Po obiedzie powrót do La Paz.

Nocleg w La Casona Hotel

Dzień 13 LA PAZ AIRPORT  (B,-,-)                                                            

Transfer z hotelu na lotnisko

Lotnisko La Paz znajduje się 35 minut od centrum dowolnego hotelu. Wylot do kraju.

Koniec wyprawy

  • pierwszy i ostatni dzień będą potwierdzone po zakupie biletów lotniczych

Cena: 3.500 PLN + 2.890 USD + przelot (od 2.900PLN)
Dopłata do jedynki 550 USD

Dopłata do wycieczki do Coroico 540 USD

Grupa 8-12 osób


Cena zawiera:

- Zakwaterowanie w hotelach wymienionych w programie lub o podobym standardzie.

- Wyżywienie zgodnie z programem

- Zwiedzanie zgodnie z programem

- Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

- Wszystkie transfery, klimatyzowane mini vany, łodzie, promy

- Opieka anglojęzycznego przewodnika lokalnego

- Opieka polskiego pilota przez cały wyjazd

  • Ubezpieczenie NNW, KL, Covid-19, Bagaż
  • Organizacja i przygotowanie wyprawy

- TFG, UFG

 

Cena nie zawiera:

- przelotu na trasie Warszawa - Boliwia - Warszawa ( od 2.900 PLN)

- Przelot na trasie Santa Cruz - Sucre ok. USD 75/os

- Przelot na trasie Uyuni / La Paz ok. USD 165/os

- Wyżywienie nie objętego programem

- Nocne oglądanie gwiazd i pełni na jeziorze Uyuni - 70 USD/os

- Wydatków własnych

- Napiwków (50 USD/os) płatne na ręce pilota po przylocie

 

COVID 19

- na wjazd do Boliwii wymagany jest test PCR na Covid oraz potwierdzenie pełnego zaszczepienia.

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Joanna@asiadreamtrips.com tel. +48 602 733 869

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie :
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki 1.500pln na poczet wyjazdu.

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 6 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 6 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 70.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 20.000 PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.500 PLN
- Covid-19

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:

- Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

SZCZEPIENIA i COVID
Ważna informacja, że wyprawa tylko dla osób w pełni zaszczepionych ze względu na wymogi narzucone przez władze Sri Lanki.

Warunkiem wjazdu będzie negatywny wynik testu PCR wykonanego  do 72 godzin przed podróżą. W pierwszej dobie po lądowaniu wykonany zostanie kolejny test PCR.Wszytskie wymagania będą sprawdzane i aktualizowane na bieżąco.


 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up