facebook


BRAZYLIA

BRAZYLIA 25.11-07.12.2022

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (6 - 12 osób)

Cel podróży: BRAZYLIA

Liczba dni: 13 dni

Miejsce zbiórki: RIO DE JANEIRO

od 13.290*zł

+ przelot, kurs USD = 4,0PLN

Dostępne terminy

  • najbliższy termin 25.11-07.12.2022

Do pobrania

ZJAWISKOWA BRAZYLIA  

Termin: 25.11-07.12.2022 (13 DNI)

Cena: 1.500 PLN + 2.950 USD + przelot 

Grupa 6-12 osób

PROGRAM WYJAZDU Główne atrakcje:

- zwiedzanie argentyńskich  i brazylijskich wodospadów
- Park Ptaków
- Corcovado i Morrinho („małe wzgórze”)
- Wędrówka po Tijuca Forest Express
- Wzgórze Głowy Cukru
- Piesza wycieczka po Paraty
- Ilha Grande, dziewicza wyspa

PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 – wylot do Rio de Janeiro
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Rio de Janeiro.
Przylot do Rio de Janeiro. Po przylocie przejazd do hotelu i zakwaterowanie (około 2,4 km / 10 minut). Kolacja, nocleg. 
Nocleg w Pousada Guata Porã ze śniadaniem.


Dzień 2: Foz do Iguacu (B,-,)

Prywatny transfer na zwiedzanie argentyńskich wodospadów.
Anglojęzyczny przewodnik po Argentinean Falls Tour
Czas trwania: całodniowa wycieczka

Argentyńskie Wodospady

Tak wielka jest wielkość wodospadów Iguazu, że rozciągają się one w parkach przyrody dwóch różnych narodów! W argentyńskim parku narodowym wsiądziemy do ekologicznego pociągu, który zabierze nas w piękną przejażdżkę na początek trzech różnych torów. Niższy tor (2800 m w obie strony) zaprasza Cię do dżungli, na wciągający spacer, który zapewnia bliski kontakt ze wspaniałymi wodospadami Górny obwód (3400 m w obie strony) oferuje niesamowite panoramiczne widoki na górną rzekę Iguazu wzdłuż jej płaskich ścieżek. Wreszcie, obwód Diabelskiego Gardła (2200 m) pozwala zbliżyć się do najwyższego i najsłynniejszego wodospadu w parku, zanurzającego się na ponad 80 metrów w wąwóz i oznaczonego kłębiącą się chmurą rozpylonej wody. Doświadczenie po argentyńskiej stronie jest bardziej rustykalne i wciągające niż po stronie brazylijskiej, z jej zróżnicowanymi i żywiołowymi szlakami.
Czas trwania: ok. 5 godz. w parku (+ ok. 2 godz. transferów w obie strony)
W co się ubrać: wygodne ubranie, zamknięte buty, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, środek odstraszający i filtr przeciwsłoneczny.

Nocleg w Pousada Guata Porã ze śniadaniem.


Dzień 3: Foz do Iguacu - Rio de Janeiro (B,-,)
Prywatny transfer na wycieczkę do brazylijskich wodospadów + Bird Park
Czas trwania: wycieczka półdniowa

Brazylijskie wodospady

Przygotuj się na najbardziej oszałamiające widoki panoramiczne największego spektaklu wodnego na świecie. 275 kaskad rzeki Iguassu rozciąga się w półkole o długości 2700 metrów - około 800 metrów po stronie brazylijskiej i 1900 metrów po stronie argentyńskiej - tuż przed tobą! Będziesz miał okazję prawie wejść do najsłynniejszego wodospadu w parku, Devil’s Throat i poczuć kolosalną moc i ogłuszająca intensywność tego cudu natury. Park jest domem dla bogatej bioróżnorodności, na którą składają się gatunki brazylijskiej fauny i flory, w tym jaguar, kajman szerokopyski, papuga purpurowa, orzeł harpia, peroba różowa, araukaria i wiele innych. Spacer ma 1200 metrów długości i oferuje kilka punktów widokowych, z których można bliżej przyjrzeć się niektórym wodospadom. Fotografowie mają różne kąty i możliwości uchwycenia brazylijskich wodospadów z niektórymi wodospadami po stronie Argentyny w tle. Na końcu nadwodnej promenady znajduje się oszałamiająca panorama Devil’s Throat.
Czas trwania: ok. 3 godz.
W co się ubrać: wygodne ubranie, zamknięte buty, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, środek odstraszający i filtr przeciwsłoneczny.

Park Ptaków

Najczęściej odwiedzana atrakcja po wodospadach, Park Ptaków jest obowiązkowym przystankiem dla tych, którzy odwiedzają Foz do Iguaçu. Położony w pobliżu wodospadu Iguazu, jego 16,5 hektara bujnego lasu atlantyckiego jest domem dla ponad 1320 ptaków z około 143 różnych gatunków. Wiele z nich to uratowane ofiary ruchu drogowego i złego traktowania, które nie są już w stanie powrócić do swojego naturalnego środowiska. Misją Parku Ptaków jest zapewnienie im jak najlepszej jakości życia. Podczas tego wyjątkowego i niezapomnianego doświadczenia natkniesz się na niesamowite ptaki z czterech zakątków Brazylii i różnych części świata, takie jak tukany, harpie orły, sowy i papugi, a nawet gady, takie jak aligatory i anakondy. Na zakończenie zapraszamy do naszej restauracji z ekskluzywnym widokiem na Jezioro Flamingów. Czas trwania: ok. 1,5 godz.
Przejazd od Rio de Janeiro.
Nocleg w hotelu Windsor California w pokoju standardowym ze śniadaniem

Dzień 4: Rio de Janeiro (B,-,)
Całodniowa wycieczka zwiedzania w Rio de Janeiro, aby odwiedzić następujące miejsca:

Projekt Morrinho

Morrinho („małe wzgórze”) odtwarza fawele Rio de Janeiro za pomocą skomplikowanego i wieloaspektowego modelu wykonanego z tysięcy połamanych, pomalowanych cegieł i innych materiałów pochodzących z recyklingu, które są domem dla zróżnicowanej populacji osobowości reprezentowanej przez elementy Lego. Dziś projekt jest zbiorową i kulturalną przestrzenią społeczności, która łączy kreatywność, turystykę, edukację i aktywizm. Wycieczka obejmuje wizyty w lokalnych barach, przestrzeniach kulturalnych, projektach społecznych i restauracjach, dzięki czemu możesz lepiej rzucić okiem na życie społeczności.

Czas trwania: ok. 1:30 godz.

Corcovado

Wszystko zaczyna się na pokładzie stuletniego ekologicznego tramwaju elektrycznego, który zabierze nas pod górę przez dobrze zachowany odcinek Lasu Atlantyckiego, część Parku Narodowego Tijuca, kończąc na najbardziej charakterystycznej atrakcji Rio de Janeiro: posągu Chrystusa Odkupiciela.
U stóp jednego z Siedmiu Nowych Cudów Współczesnego Świata zaskoczą Cię jedne z najpiękniejszych widoków na miasto.

Zobaczymy także bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe miasta, zatrzymując się przy katedrze, kolorowych Lapa Steps, a także odwiedzimy najsłynniejsze plaże Rio: Copacabana, Ipanema i Leblon.

Nocleg w hotelu Windsor California w pokoju standardowym ze śniadaniem

Dzień 5: Rio de Janeiro (B,-,)

Wędrówka po Tijuca Forest Express

Ciesz się tym 50-minutowym szlakiem pieszym pod górę na szczyt Pedra Bonita (696 m / 2283 stóp), jednego z najpiękniejszych szczytów Rio de Janeiro. Ze szczytu będziemy podziwiać wyjątkowy kąt Pedra da Gávea, majestatyczną płaską skałę, która jest największym na świecie monolitem nad oceanem (842 m). W pogodne dni będziemy mogli również zobaczyć zachodnie wybrzeże Rio, dzielnicę Barra z lagunami i namorzynami, plaże Ipanema i Leblon oraz kultowe wzgórze Dois Irmãos. Trasa prowadzi przez Park Narodowy Tijuca Rainforest, jeden z największych lasów miejskich na świecie. Dowiemy się również o historii lasów Rio i Tijuca, w tym o dawnych plantacjach kawy i ich ponownym zalesianiu w XIX wieku. Wycieczka obejmuje również wizytę w innym sektorze parku, zatrzymanie się na szczycie Chinese View, niesamowitym belwederze i jednym z niewielu miejsc w mieście, gdzie można zobaczyć Chrystusa Odkupiciela, Głowę Cukru, plażę i lagunę w ta samym miejscu.
Czas trwania: 4-5 godz., Szlak turystyczny: 3,5 km / 2 godz.
Poziom trudności: łatwy
W co się ubrać i zabrać ze sobą: sportowe ubrania i buty (bez sandałów!), czapkę, krem ​​przeciwsłoneczny, środek odstraszający owady i mały plecak (aby mieć wolne ręce), gotowy do spożycia lunch (owoce, kanapki itp.) , woda (1,5 litra/os.).

W przypadku złej pogody wędrówka może zostać zmieniona ze względów bezpieczeństwa.

Nocleg w hotelu Windsor California w pokoju standardowym ze śniadaniem

Dzień 6: Rio de Janeiro – Paraty (B,-,)
Półdniowa wycieczka w Rio de Janeiro, aby odwiedzić następujące miejsca:

Wzgórze Głowy Cukru

Przejażdżka kolejką linową na wzgórze Sugarloaf odsłania zapierające dech w piersiach widoki na plaże Leme, Copacabana i Flamengo, góry Pedra da Gávea, Maciço da Tijuca i Corcovado, zatokę Guanabara, centrum miasta, Rio-Niterói most i tło pasma górskiego Serra do Mar ze słynnym szczytem Dedo de Deus („Palec Boga”).

Następnie prywatny transfer z Rio de Janeiro do Paraty (250 km / ok. 4h30)

Piesza wycieczka po Paraty

Poznaj historię Paraty i jej malowniczy zespół architektoniczny z XVIII wieku podczas uroczego spaceru po zabytkowym centrum z certyfikowanym lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj wyjątkowy kolonialny urok miasta, cofając się w czasie i odwiedzając kilka kościołów (Matriz, Santa Rita, Rosario i Das Dores), Muzeum, Dom Kultury, stare domy, pracownie i główne zabytki 18 wiek.
Czas trwania: ok. 1:30 do 2 godz.
Nocleg w Pousada do Principe w pokoju typu superior ze śniadaniem.


Dzień 7: Paraty (B,-,)

Wykorzystaj w pełni swój pobyt, relaksując się, odkrywając okolicę na własną rękę lub korzystając z jednej z atrakcji, które specjalnie wybraliśmy, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej satysfakcjonująca.
Nocleg w Pousada do Principe w pokoju typu superior ze śniadaniem.

Alternatywna wędrówka po Ponta Negra (6h prywatnie)

Prywatny transfer z Paraty do Laranjeiras. (30m, około 35km)
Ukryty raj, Ponta Negra to mała wioska rybacka, do której można dotrzeć tylko łodzią lub szlakiem. Szlak turystyczny z Laranjeiras do Ponta Negra to sceneria o rzadkiej urodzie; plaże po drodze (Sono, Antigos, Antiguinhos i Ponta Negra) są z drobnym piaskiem i przejrzystą wodą. Bezpośredni kontakt z unikalną fauną i florą Lasu Atlantyckiego ożywi Twoje ciało i duszę. Widoki po przybyciu na plażę Ponta Negra zapierają dech w piersiach. Plaża jest bardzo cicha, a jej wody tworzą małą zatokę, w której dzieci bawią się, biegają i pomagają rodzicom w łowieniu ryb. Istnieją dwie małe restauracje na nabrzeżu, które specjalizują się w świeżych owocach morza.
Czas trwania: 6 godz. Czas wędrówki: ok. godz. 3 godz.
Lunch w cenie (bez napojów i deserów)
Prywatna łódź z Ponta Negra do Laranjeiras (15min / 20min)
Prywatny transfer z Laranjeiras do Paraty. (30m , około 35km)
Cena 166 USD za osobę (min 6 os)

Dzień 8: Paraty (B,-,)

Po śniadaniu czeka nas wycieczka kajakowa (regularnie 4h)
Wiosłuj po ciepłych i chronionych wodach zatoki Paraty podczas tej wycieczki kajakiem z przewodnikiem na tropikalne wyspy i bezludne piaszczyste plaże. Po pierwsze, nasz doświadczony przewodnik udzieli instrukcji dotyczących wiosłowania i bezpieczeństwa dla dwuosobowych kajaków morskich, zanim wyruszysz na płaskie wody zatoki. Kajaki są specjalnie zaprojektowane, aby ślizgać się dalej przy minimalnym wysiłku i nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pływaniu kajakiem. Przepłyniemy obok wysp i zatrzymamy się na plażach, gdzie będziesz miał okazję pływać, nurkować, cieszyć się przekąskami i zrelaksować się. W drodze powrotnej, o ile przypływ jest wystarczająco wysoki, przepłyniemy przez namorzyny i popatrzymy na jego jaskrawoczerwone kraby. To aktywna, przyjemna wycieczka dla osób, które chcą zwiedzić zatokę Paraty i uciec od tłumów łodzi.
Czas trwania: 4 godz.
W cenie: wypożyczalnia sprzętu, wycieczka i dwujęzyczny przewodnik w języku angielskim
Nocleg w Pousada do Principe w pokoju typu superior ze śniadaniem.

Dzień 9: Paraty – Ilha Grande (B,-,)
Prywatny transfer z Paraty do Ilha Grande (przez Angra dos Reis) pojazdem + łodzią motorową (około 2h30).
Nocleg w Pousada Sagu Mini Resort w pokoju standardowym ze śniadaniem. 

Dzień 10: Ilha Grande (B,-,)
Wykorzystaj w pełni swój pobyt, relaksując się, odkrywając okolicę na własną rękę lub korzystając z jednej z atrakcji, które specjalnie wybraliśmy, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

Sunrise Paddle w Ilha Grande - poranna wycieczka

Przygotuj się na piękne wiosło na Ilha Grande, wstaniemy wcześnie i będziemy cieszyć się pięknym wschodem słońca w polinezyjskich kajakach.
Cena 45 USD za osobę ( min 6 os ); Czas trwania: 5km
W zestawie: wycieczka i przewodnik mówiący po angielsku
Nocleg w Pousada Sagu Mini Resort w pokoju standardowym ze śniadaniem.

Alternatywna wycieczka Błękitna Laguna i plaże

Błękitna Laguna to jedna z pocztówek Ilha Grande, oszałamiająca i zachowana naturalna przystań. Zatrzymamy się między dwiema wyspami, pośród przejrzystych, błękitnych wód na tle pięknych koralowców i różnorodnych kolorowych lokalnych ryb. Następnie udamy się na plażę Freguesia de Santana, gdzie oprócz kościoła Santana będziesz mógł odwiedzić dwie piękne plaże. Santana była pierwszą osadą Ilha Grande. Po spróbowaniu jednych z najlepszych, jakie wyspa ma do zaoferowania, wrócimy późnym popołudniem.
Czas trwania: ok. 6 godz.

* Sprzęt do nurkowania nie jest wliczony w cenę. Musisz go wypożyczyć przed wejściem na łódź, w małych sklepach znajdujących się na wyspie.
W cenie: wycieczka i dwujęzyczny przewodnik w języku angielskim
Cena : 90 USD za osobę ( min 6 os )

Dzień 11: Ilha Grande (B,L,)

Po śniadaniu wycieczka po plaży Feiticeira i wodospadzie.
Wyjeżdżając z wioski Abraão udamy się na spokojny spacer szlakiem, który wiedzie wzdłuż plaży. Po dotarciu do starego akweduktu zaczyna się trasa do wodospadu 1,5h, po stromym, nierównym terenie ze skał, korzeni i bagien namorzynowych. Przez cały czas towarzyszy nam bujna flora i fauna Lasu Atlantyckiego. Jeśli w pogodny dzień dotrzemy do wodospadu Feiticeira, możesz popływać. Możesz także kontynuować wędrówkę na małą i uroczą plażę o tej samej nazwie.
Czas trwania: ok. 6 godzin, Poziom: średni +
Maks. wysokość: 200 m
Opcjonalnie: 30-40 minut od wodospadu, na plaży, płatny transfer taksówką wodną do wioski Abraão. Wycieczka z lunchem
Nocleg w Pousada Sagu Mini Resort w pokoju standardowym ze śniadaniem.

Dzień 12: Ilha Grande (B,-,)

Wykorzystaj w pełni swój pobyt, relaksując się, odkrywając okolicę na własną rękę lub korzystając z jednej z atrakcji, które specjalnie wybraliśmy, aby Twoja podróż była jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Nocleg w Pousada Sagu Mini Resort w pokoju standardowym ze śniadaniem.

Alternatywna wycieczka na plażę Lopes Mendes i powrót łodzią.

Wyjeżdżając z wioski Abraão, zaczynamy spacer po plaży, a następnie kontynuujemy wędrówkę w górę i w dół szlakiem w dżungli (T10), który prowadzi na plażę Lopes Mendes. Miniemy plaże Palmas, Mangues i Pouso.. Drobny biały piasek i krystalicznie czysta woda urzekają wszystkich, którzy ją odwiedzają. Plaża ma odpowiednią ilość fal, aby zadowolić zarówno pływaków, jak i doświadczonych surferów. Ma 2,4 km długości, z małym strumieniem wpadającym do oceanu na jednym z jego końców, a także małą kaplicą i mozaiką na dużej bojce, która oderwała się od statku, stworzona przez artystę Silvio Cavalheiro.

Odległość piesza: 12 km w obie strony
Czas trwania: ok. 6 godz. Poziom: średni +
Maks. wysokość: 200 m, W cenie: lunch box
Cena: 80 USD za osobę ( min 6 os )

Dzień 13: Ilha Grande – Rio de Janeiro (B,-,)

Prywatny transfer z Ilha Grande do Rio de Janeiro przez Conceição de Jacareí (zwykła łódź motorowa i prywatny pojazd) 20 minut łodzią motorową i 2 godziny zwykłym pojazdem (128 km) W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Koniec wyprawy

*pierwszy i ostatni dzień będą potwierdzone po zakupie biletów *lotniczychcena nie zwiera wczesnego zakwaterowana w dniu pierwszym i późnego wykwaterowania dnia ostatniego. 

Cena: 1.500 PLN + 2.950 USD + przelot 

Grupa 6-12 osób

Cena zawiera:

- Zakwaterowanie w hotelach wymienionych w programie lub o podobym standardzie.
- Wyżywienie zgodnie z programem
- Zwiedzanie zgodnie z programem
- Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- Wszystkie transfery, klimatyzowane mini vany, łodzie, promy
- Opieka anglojęzycznego przewodnika lokalnego
- Opieka polskiego pilota przez cały wyjazd
-  Ubezpieczenie NNW, KL, Covid19, Bagaż
- Organizacja i przygotowanie wyprawy
- TFG, UFG

Cena nie zawiera:

- przelotu na trasie Warszawa - Foz do Iguaçú - Rio de Janeiro - Warszawa ( od 3400 PLN)
- Przelot na trasie Foz do Iguaçú - Paraty ( od 200 USD )
- Wyżywienie nie objętego programem
- Wycieczkę fakultatywnych ( w programie z cenami )
- Wydatków własnych
- Napiwków ( 40 USD / osobę ) płatne na ręce pilota po przylocie

COVID 19

- na wjazd do Brazylii wymagany jest test PCR na Covid oraz potwierdzenie pełnego zaszczepienia.

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Joanna@asiadreamtrips.com tel. +48 602 733 869

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 1.500 PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 70.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 20.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.500PLN
- Covid-19
- OC 35.000 Euro

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up