facebook


TANZANIA

TANZANIA ZANZIBAR 20.10-30.10.2021

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: TANZANIA

Liczba dni: 11 dni

Miejsce zbiórki: KILIMANDŻARO

od 10.990*zł

+ przelot, kurs USD = 3,7PLN

Dostępne terminy

  • 20.10-30.10.2021

SAFARI W TANZANI + ZANZIBAR

TERMIN : 20.10-30.10.2021 (11DNI)

CENA : 1.000PLN + 2.690 USD + PRZELOT

W Tanzanii znajdują się najsłynniejsze na świecie parki dzikiej przyrody, takie jak Park Narodowy Serengeti, Park Narodowy Tarangire, Park Narodowy Lake Manyara i krater Ngorongoro. Będziesz podróżować ze swoją grupą jednym z naszych Safari Land Cruisers, prowadzonym przez doświadczonego przewodnika. Dzięki niemu Twoja podróż będzie niezapomnianym przeżyciem.
Twój samochód będzie wyposażony w specjalne wnętrze z podnoszonym dachem, dzięki czemu możesz wstać i robić zdjęcia. Będziesz zachwycony dziką przyrodą, która tu na Ciebie czeka.

Główne atrakcje

• 5 dniowe Safari w 4 Parkach Narodowych Tanzanii- Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Lake Manyara
• Stone Town – kamienne miasteczko z koralowców, wpisane na listę UNESCO
• Spice tour - Wycieczka na plantacje przypraw
• Prison Island żółwie giganty
• Snorekling na atolu Mnemba i odkrywanie podwodnego świata
• Aromatyczne BBQ z owoców morza na plaży
• Eksploracja lokalnego życia i tradycji, szkoła, lokalny targ, nocny „food market”
• Niezapomniany rejs o zachodzie słońca tradycyjną łodzią Dhow
• Relaks na wyjątkowych plażach Matemwe
• komfortowy hotel 4* z dostępem do błękitnej laguny i białej plaży to będzie nasz dom na wyspie

PROGRAM WYPRAWY

Program wyprawy

DZIEŃ 1 WYLOT DO TANZANII/ LOTNISKO KILIMANDŻARO (JRO) – ARUSHA (-,-,D)
Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku. Odprawa bagażowo-paszportowa.
Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie. Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach. W zależności od czasu przylotu transfer z lotniska Kilimandżaro (JRO) do hotelu w Arusha. Arusha leży u podnóża pięknej góry Meru i jest znana jako stolica safari na torze Northern Safari Circuit w Tanzanii. Od tego momentu zaczyna się Nasze safari. W zależności od czasu przybycia wieczorem odbędzie się odprawa safari. Jeśli będzie na to za późno, odbędzie się to rano.

NOCLEGI:  ARUSHA PLANET LODGE Lodge 3*
– (niepełne wyżywienie w zależności od godziny przylotu, lunch i kolacja) https://planet-lodges.com/arusha_planet_lodge/

DZIEŃ 2  LODGESAFARI - ARUSHA – LAKE MANYARA (B, L, D)
Wczesnym rankiem  przejedziemy do Parku Narodowego Lake Manyara. To słone jezioro zajmuje duży obszar parku, zalewając obszar i wysychając wraz z porami roku i jest domem dla tysięcy flamingów i ponad 500 innych gatunków ptaków. Podczas zwiedzania parku zobaczysz małpy, żyrafy, zebry, bawoły, słonie, a przy odrobinie szczęścia lwy wylegujące się na drzewach.
Po południu dotrzemy do obozu gdzie zostaniemy na 1 noc.

NOCLEGI: MARERA VALLEY LODGE 4* https://mareravalley.com/

DZIEŃ 3 i 4: W SERCU SERENGETI (B, L, D)
Dziś czeka na nas wielka przygoda w jednym z najpiękniejszych parków Serengeti. Wyruszymy tuż po wczesnym śniadaniu, aby jak najwięcej zobaczyć w sercu Parku Narodowego Serengeti. Sercem Serengeti jest Seronera. Tutaj życie parku narodowego jest przez cały rok idealne do obserwacji zwierząt, ponieważ nie każda gnu czy zebry wyruszy na wielką migrację, tam nazywa się rezydencję. Trawa nigdy nie znika całkowicie z szerokich równin, a rzeki oferują wodę przez cały rok. Tam, gdzie można znaleźć zebry i antylopy, lwy i gepardy nie są daleko. Słonie, hipopotamy i krokodyle można tu również oglądać przez cały rok.

Świecące niebo nad sawanną SERENGETI – dla chętnych

Obudzisz się przed świtem, aby wziąć udział w safari o wschodzie słońca. Gdy słońce podpala sawannę, będziesz miał najlepszą okazję zobaczyć drapieżniki w akcji, które wykorzystują słabe światło i chłodniejsze temperatury do szukania wczesnego posiłku. To idealny czas, aby zobaczyć w akcji lwy, lamparty i gepardy, a także poranne ruchy gnu, zebr i innych roślinożerców.
Możesz wybrać się w przestworza na safari balonem na gorące powietrze o wschodzie słońca i śniadanie z szampanem. Istnieje możliwość dodania tego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia do swojego safari.

NOCLEGI : Thorn Tree Camp 4* – Namiot Standardowy 
https://thorntreecamp.com/
Lokalizacja: Klasyczny namiotowy obóz safari jest centralnie położony w Parku Narodowym Serengeti w dolinie Seronera z widokiem na wzgórze Banagi i równinę Serengeti. Zakwaterowanie: 10 namiotów safari wyposażonych jest w podwójne łóżka oraz przestronną łazienkę z prysznicem i toaletą. Obóz pobiera prąd z energii słonecznej. W każdym namiocie znajdują się ładowarki z uniwersalnymi wtyczkami, a także Szafa, biurko, krzesła i stolik. Przed każdym namiotem znajduje się mała weranda. Dostępna jest bezpłatna butelkowana woda pitna.
Restauracja: Pełne wyżywienie oferowane jest w centralnym namiocie obiadowym z barem. (Obiad w obozie lub piknik). Po obiedzie można wypić drinka w barze i przejrzeć dzień przy codziennym ognisku.

DZIEŃ 5: CUD NATURY – KRATER NGORONGORO (B, L, D)
Po śniadaniu kierujemy się wprost na drogę w kierunku Parku Ngorongoro. Widoki safari w trasie z Parku Narodowego Serengeti do Rezerwatu Ngorongoro, oferują wiele okazji do zauważenia zwierząt. W stadach zobaczysz tysiące zwierząt; gnu i zebry migrujące razem, wysokie i pełne wdzięku żyrafy, skaczące antylopy i gazele, potężny słoń afrykański i najbardziej szanowana grupa zwierząt: drapieżniki. Kolacja i nocleg w obrzeżu krateru Ngorongoro.
Krater Ngorongoro, otoczony jest bujnym, górskim lasem, gdzie wędrują lamparty. Krater utworzył własny ekosystem ze względu na swoją zamkniętą naturę i jest miejscem, które przyspiesza bicie serca safari, ponieważ reprezentowana jest tutaj Wielka Piątka. Na trawiastym dnie krateru żyją nosorożec czarny, lew, słoń i hiena, a także stada gnu, bawołów i zebr. Zejdziemy  600m do tego wspaniałego krateru, aby w spokoju podziwiać ten niesamowity przyrodniczy spektakl.

NOCLEGI: MARERA VALLEY LODGE 4* https://mareravalley.com/

DZIEŃ 6: PARK NARODOWY TARANGIRE (B, L, D)
Po miłym śniadaniu w hotelu udamy się do Parku Narodowego Tarangire na poranną przejażdżkę. Park biegnie wzdłuż linii rzeki Tarangire i składa się głównie z nisko położonych wzgórz na dnie Great Rift Valley. Jego naturalna roślinność składa się głównie z lasów akacji i gigantycznych afrykańskich baobabów, z ogromnymi obszarami bagiennymi na południu. Zarówno rzeka, jak i bagna działają jak magnes na dzikie zwierzęta podczas pory suchej w Tanzanii. Park Narodowy Tarangire podobno zawiera jedne z największych stad słoni w Afryce. Ten afrykański park narodowy jest także domem dla trzech rzadkich gatunków zwierząt – kudu większego, oryksa z frędzlami usznymi, a także kilku szpaków popielatych.

NOCLEGI:  ARUSHA PLANET LODGE Lodge 3* –  https://planet-lodges.com/arusha_planet_lodge/

DZIEŃ 7 ARUSHA - ZANZIBAR PLAŻA MATEMWE (B,-,D)
Po śniadaniu wyruszamy na Zanzibar. W zależności od godziny przelotu wymeldujemy się i przejedziemy na lotnisko.
Na lotnisku na Zanzibarze będzie czekać kierowca, który zabierze Nas na wypoczynek do hotelu.
Dzisiejszy dzień jest całkowicie wolny od atrakcji. Czas na błogi odpoczynek i lenistwo przy basenie lub w morskich wodach. Można wybrać się do Nungwi, aby zobaczyć żółwie, które pływają w naturalnych basenach i można z nimi popływać. (20min od hotelu). Kolacja, nocleg w hotelu.

NOCLEG: ZAKWATEROWANIE: ZANZIBAR PEARL POKÓJ OYSTER SUITE 
https://www.zanzibarpearl.com/

DZIEŃ 8 ZANZIBAR PLAŻA MATEMWE (B,-,D)
Całodniowa wycieczka dodatkowa do Stone Town – 60USD / osoba

Po porannym śniadaniu pojedziecie na całodniową wycieczkę po wyspie. Pierwszym przystankiem będzie lokalna szkoła. Odwiedzicie uczące się w niej dzieci i dowiecie się jak wygląda edukacja na wyspie. Kolejnym miejscem będzie plantacja przypraw, z produkcji których Zanzibar słynie. Zobaczycie dojrzewające w słońcu ziarna kawy, kardamonu, pieprzu, dotkniecie świeżej kory cynamonu. Będzie to na pewno bogata w zapachy i kolory wycieczka. Po tych wrażeniach przejedziecie do najstarszej części wyspy, miasteczka Stone Town (Kamienne miasto), które jest wizytówką Zanzibaru. Zabłądzicie w labiryncie uliczek pełnych lokalnych sklepików z pamiątkami, rękodziełem, kawiarenek oraz fascynujących budynków zbudowanych z koralowca. Domki powstały za czasów arabskich i kolonialnych i zostały wpisane z całym miasteczkiem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Odwiedzicie lokalny targ, gdzie będziemy mogły kupić owoce i przyprawy.

Charakterystyczne i niezwykle dekoracyjne są słynne rzeźbione drzwi, które zdobią tutejsze budynki. Ciekawostką jest to, że na Zanzibarze urodził się Freddie Mercury i tu można odwiedzić jego dom. Poznacie historię House of Wonders – domu cudów, wybudowanego przez Sułtana w XIX, Stary Fort i ogrody Forodhani.
W przerwie pomiędzy zwiedzaniem kolejnych miejsc zjecie lunch, a tuż po nim popłyniecie w rejs na Prison Island ok. 20 min od miasteczka. Aktualnie mieszkają tam ogromne żółwie Aldabry sprowadzone z Seszeli w XX w.
Te giganty osiągają wagę nawet 400kg i mają nawet 250 lat. 
Po powrocie z Prison Island udacie się na zakupy lub usiądziecie w jednej z klimatycznych knajpek napić się kawy lub herbaty. Po zachodzie słońca rozpocznie się nocny „food market”, na którym będziecie mogli spróbować lokalnych potraw.  Wieczorem pełni wrażeń powrócicie do hotelu.
Lunch we własnym zakresie. Kolacja w hotelu lub w Stone Town.
Zakwaterowanie: Hotel Zanzibar Pearl pokój Oyster Suite
https://www.zanzibarpearl.com/

DZIEŃ 9 ZANZIBAR PLAŻA MATEMWE (B,L,D)

Wycieczka dodatkowa - Atol Mnemba i BBQ z owoców morza 60USD/osoba
Po wczesnym śniadaniu wyjedziecie na cudowną całodniową wycieczkę w głąb błękitnego oceanu.
Samochodem udacie się w kierunku plaży Muyuni i tam łodzią popłyniecie w kierunku Mnemby. Jest to niewielka prywatna wyspa, na którą nie można wejść, ale wokół niej rozpościera się atol, gdzie mamy możliwość snoreklowania, relaksu i obserwacji rafy. Tu też często można spotkać delfiny. Gdy nacieszycie się kąpielą zapraszamy Was na specjalnie dla nas przygotowany lunch w formie BBQ z owoców morza i ryb.
Powrót do hotelu, odpoczynek, relaks. Kolacja, nocleg w hotelu.
Zakwaterowanie: Hotel Zanzibar Pearl pokój Oyster Suite
https://www.zanzibarpearl.com/

DZIEŃ 10 ZANZIBAR PLAŻA MATEMWE (B,-,D)
Po śniadaniu czas wolny i ostanie błogi chwile na plaży. Dla chętnych wizyta w Stone Town, aby zrobić ostatnie zakupy. Po południu proponujemy dla chętnych rejs tradycyjną łodzią Dhow o zachodzie słońca. Dziś wieczorem uroczyście podsumujemy naszą wyprawę wspólną kolacją.
Pod osłoną gwiazd i pośród szumu fal pożegnamy się symbolicznie z wyspą wysyłając intencje na kolejne dalekie podróże.
Zakwaterowanie: Hotel Zanzibar Pearl pokój Oyster Suite
https://www.zanzibarpearl.com/


DZIEŃ 11 WYLOT DO POLSKI (B,-,-)
Po śniadaniu czas na pakowanie i przygotowania do powrotu. W zależności od godzin wylotu wymeldowanie z hotelu oraz transfer na lotnisko skąd wylecimy do kraju.
Zakończenie programu. Wylot do Polski  

  • Zastrzegamy zmianę hotelu w zależności od dostępności na hotel o podobnym standardzie.
    **kolejność zwiedzania może ulec zmianie
    *** pierwszy i ostatni dzień zostanie doprecyzowany do godzin wylotu

Cena zawiera:

Tanzania

- 5 dniowe Safari w Tanzanii, parki Serengeti, Ngorongoro i Tarangire, Lake Manyara
- Transport zmodyfikowanym Land Cruiserem 4WD z fotograficznym lukiem dachowym
- 6 nocy w wyżej wymienionych hotelach i lodgach
- wyżywienie Full Board 4 dni safari
- kawa i herbata podczas piknikowych lunchów
- opłaty za parki, bilety wstępu
- woda podczas zwiedzania
- transfery i opieka lokalnych anglojęzycznych przewodników podczas safari
- zakwaterowanie w w/w hotelach i obozach namiotowych w pokojach standard
- wyżywienie Full Board (śniadanie, obiad, kolacja)

Zanzibar
- zakwaterowanie 4 noce w hotelu 4* w pokojach 2-osobowym  
https://zanzibarpearl.com/
- wyżywienie Half Board podczas całego pobytu (śniadania i kolacje) napoje we własnym zakresie
- polskojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania Zanzibaru
- opieka pilota z Polski podczas całego wyjazdu
- transfery z i na lotnisko prywatnym samochodem
- woda podczas zwiedzania
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- organizację, serwis i opiekę biura
- organizację wszelkich formalności oraz wyszukanie i rezerwację biletów lotniczych

Cena nie zawiera:

- przelotu na tarasie Warszawa – Tanzania - Zanzibar – Warszawa (od 3.200PLN)
- przelotu wewnętrznego Tanzania-Zanzibar (ok. 350PLN)
- dopłata do Full Board 16 USD/ dziennie (Zanzibar)
- wycieczek fakultatywnych, dodatkowych
*Stone Town – 60USD
*Atol Mnemba – 60 USD z lunchem
- wizy 50USD/osoba płatna na lotnisku kartą kredytową
- napiwków dla przewodników (30USD)
- wydatków własnych
- kosztów związanych z wykonaniem testu na Covid-19 (koszt ok. 100USD na Zanzibarze)

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Anna@asiadreamtrips.com tel. +48 604 496 104

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 1.500 PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN
- Covid-19

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up