facebook


KOSTARYKA

KOSTARYKA PACYFIK 03.10-14.10.2022

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: KOSTARYKA

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: SAN JOSE

od 11.290*zł

+ przelot, kurs USD = 4,0PLN

Dostępne terminy

 • najbliższy termin 03.10-14.10.2022

Do pobrania

KOSTARYKA 2022 PURA VIDA!

 

Terminy: 03.10-14.10.2022 (12 dni)
                01.12-12.12.2022 (12 dni)
                                   
Cena:  1.000PLN + 2.590 USD + przelot

Główne atrakcje:

 • zobaczymy czynny wulkan Poas i wodospad La Paz
  • odwiedzimy plantację kawy oraz czekolady
  odwiedzimy leniwce w ich naturalnym środowisku
  • udamy się na trekking trasą wiszących mostów Mistico
 • będziemy podziwiać wodospady La Fortuna
  • zażyjemy gorących kąpieli w źródłach termalnych Ecotermales Hot Springs
  • przeżyjemy niezapomniany rejs katamaranem o zachodzie słońca
  • zwiedzimy tęczową dolinę parku Monteverde
  • odpoczniemy w komfortowym hotelu 4* z widokiem na ocean i zachody słońca

PROGRAM WYPRAWY

 

 

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1/ wylot z Polski /przylot do San Jose (-,-,D)
Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku  w Warszawie.
Odprawa bagażowo-paszportowa.
Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie. Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach.

Przylot do San Jose. Transfer do hotelu i zakwaterowanie w Raddison PARK INN ****.
Kolacja i nocleg.

Dzień 2/ Wulkan Poas, wodospad La Paz (B,L,-)
Po śniadaniu rozpoczniemy nasz pierwszy dzień zwiedzania Kostaryki. Dziś odwiedzimy wulkan Poas (transfer ok.1,5h) oraz Ogrody i Wodospad La Paz (czas zwiedzania ok.3h)
Będzie to piesza wycieczka podczas której zobaczymy okoliczne plantacje kawy, a także plantacje paproci, kwiatów i truskawek, tworzących piękną gamę kolorów i wizualizacji.
W Parku Narodowym Wulkanu Poas zauważalna jest zmiana temperatury i bujna roślinność lasu mglistego.
Wulkan jest aktywnym stratowulkanem o długości 2708 metrów (8885 stóp). Krater ma ponad milę szerokości i 1050 stóp głębokości. Wulkan Poás jest potężnym symbolem sił geotermalnych, które utworzyły Kostarykę. Kiedy mgła i chmury się rozejdą, zobaczymy na dnie siarkowe, bulgoczące, zielone jezioro zasilane deszczem, otoczone dymem i parą unoszącą się z fumaroli. Woda z jeziora nieustannie przesącza się przez pęknięcia w gorącej skale, parując i tworząc kieszenie pary.
Odwiedzimy również wodospad La Paz z jego pięknymi ogrodami. Będziemy oglądać widoki zapierające dech w piersiach i zderzymy się z siłą natury i bujnej roślinności.
Park przyrody La Paz Waterfall Gardens to najpopularniejsza wycieczka przyrodnicza w okolicy San Jose, obejmująca pięć słynnych wodospadów i największe sanktuarium zwierząt w Kostaryce.
Kolejnym punktem dnia będzie lunch. A po nim przejedziemy do La Fortuna (transfer ok.2h)

Zakwaterowanie w hotelu CASA LUNA ***

Hotel Casa Luna oferuje niesamowity i bliski widok na wulkan Arenal, jeden z najmłodszych i najbardziej aktywnych wulkanów w strefie północnej. Jego rustykalno-kolonialna architektura leży wśród pięknych i spokojnych ogrodów.
Jest tam wspaniały widok na „Cerro Chato”, który w rzeczywistości jest nieaktywnym wulkanem obok Arenal. Ten majestatyczny widok na horyzoncie uwydatnia „Los Perdidos”, kolejne wzgórze, które nadaje wrażenie miejsca otoczonego górami.

Dzień 3/ wycieczki dodatkowe, relaks (B,-,-)
Dzień wolny, który będziemy mogli zagospodarować na odpoczynek i relaks w hotelu lub na proponowane wycieczki dodatkowe.

Wycieczka dodatkowa

„Leniwa wycieczka” Park leniwców - koszt 70 USD /osoba

Jednym z najbardziej ukochanych zwierząt w Kostaryce jest leniwiec. To zwierzę urzeka nas swoją czułością i swoistym powolnym zachowaniem. Okolica La Fortuna to wyjątkowe miejsce, jeśli chodzi o leniwce. Klimat, ochrona, dostępność pożywienia i brak drapieżników sprawiają, że ten region jest niesamowitą naturalną oazą dla tych zwierząt. Są dwie pory zwiedzania parku rano o 8:00, po południu o 14:30 lub o 17:30, jako nocny spacer. Leniwce dwupalczaste są bardziej aktywne w nocy.

Odbierzemy Cię z Twojego hotelu w zarezerwowanym czasie, aby rozpocząć tę ekscytującą podróż do Terytorium Lenistwa, znajdującego się w małym rodzinnym projekcie ekologicznym, zaledwie 5 minut od La Fortuna. Projekt obejmuje trasę o długości 1,5 km. Trwająca około 2 godziny wycieczka poprowadzi nas przez niesamowitą roślinność, wzdłuż rzeki graniczącej z posiadłością i oczywiście do drzew Guarumo; ulubione jedzenie tych zwierząt.

Podczas wycieczki będziemy podkreślać znaczenie ochrony leniwców, ze względu na rosnącą popularność nielegalnego handlu tym gatunkiem.
Nasi wyspecjalizowani przewodnicy są ekspertami w ich wyszukiwaniu, dlatego możemy zagwarantować ich obserwację. Musimy pamiętać, że leniwiec jest zwierzęciem samotnym i przez większość czasu śpi lub odpoczywa w koronach drzew. Podczas wycieczki można obserwować dwa rodzaje leniwców: leniwce dwupalczaste i trójpalczaste.
Nasz przewodnik przyrodniczy dostarczy Ci wysokiej jakości sprzęt obserwacyjny, dzięki któremu obserwacja będzie w 100% przyjemna. Powrót do hotelu.

Wycieczka dodatkowa

ZIPLINING LA FORTUNA: 90 USD/osoba

SkyTram-Trek: gondole w lesie deszczowym
Twoja wycieczka rozpocznie się jazdą gondolą na świeżym powietrzu z ziemi na wysokość, skąd będziesz podziwiać fantastyczne widoki. Z tego obszaru zaczniesz zjeżdżać na torze zip-line, rozciągającym się przez kaniony i pomiędzy wierzchołkami drzew, tak zaczyna się ekscytująca przygoda z tyrolką wzdłuż zbocza góry. Ostatecznie powrót do punktu startowego w głównym budynku. To najbardziej ekscytująca tyrolka w kraju.

Dzień 4/ Wiszące mosty, wodospad La Fortuna i gorące źródła (B,-,D)
Dziś czeka na nas sporo atrakcji. Będzie wycieczka piesza po wiszących mostach (3h), odwiedzimy Wodospad La Fortuna (2h) oraz zasmakujemy kąpieli w Ecotermales Hot Springs (w godzinach 17:00 - 22:00)

Wiszące mosty Místico

To wspaniała piesza trasa wśród lasów, dom dla wielu gatunków zwierząt. To wyjątkowe miejsce gdzie można obserwować warstwy lasu deszczowego, od wierzchołków drzew, przez podszycie i dno lasu. Pokonamy 15 mostów zawieszonych na różnym poziomie lasy w koronach drzew. W ten sposób będziemy mogli docenić wiele gatunków zamieszkujących ten spektakularny korytarz biologiczny.

Wodospad La Fortuna

Ta trasa rozpoczyna się od zejścia 500-metrowego szlaku do wspaniałego wodospadu La Fortuna, znanego z 60-metrowych (197 stóp) wodospadów i krystalicznie czystej wody. Wzdłuż szlaku zobaczymy rośliny, drzewa i zwierzęta, które zamieszkują ten obszar, takie jak leniwce, tukany, wilgi, motyle i inne. Można zażyć tu orzeźwiającej kąpieli, zrobić niesamowite zdjęcia lub po prostu zrelaksować się i podziwiać całe piękno wodospadu La Fortuna.
Odwiedzając wodospad La Fortuna, pomożesz wesprzeć Stowarzyszenie Rozwoju społeczności bowiem 100% opłaty za wstęp idzie na projekty społeczne na rzecz szkół, ośrodków żywieniowych, sierocińca, utrzymania dróg i nie tylko.

Wycieczka dodatkowa

HOTSPRINGS W ECOTERMALES : 80 USD/osoba

Nie ma lepszego sposobu na relaks po aktywnym dniu niż wizyta w gorących źródłach i poddanie organizmu działaniu naturalnych energii wód termalnych. Gorące źródła są ogrzewane ciepłem od samego serca wulkanu Arenal. Ten ekskluzywny ukryty klejnot łączy korzyści zdrowotne z niesamowitym spokojem i relaksem otaczających lasów deszczowych obszaru La Fortuna / Arenal Volcano. To relaksująca wodna oaza. Obowiązkowa pozycja na każdej kostarykańskiej wakacyjnej trasie. Dzień zakończymy kolacją. Powrót do hotelu
Hotel: CASA LUNA, Pokój STD ***

Dzień 5/ Wycieczki dodatkowe, relaks (B,-,-)
Dzień wolny, który będziemy mogli zagospodarować na odpoczynek i relaks w hotelu lub na proponowane wycieczki dodatkowe.
Powrót do hotelu. Hotel: CASA LUNA, Pokój STD ***

Dzień 6/ La Fortuna - Monteverde (B,-,-)
Dzisiejszego dnia po śniadaniu opuścimy La Fortuna i przejedziemy do Monteverde (transfer 3h).
A po południu zapraszamy na wycieczkę do świata kawy.
Monteverde to zapierająca dech w piersiach tęczowa dolina w chmurach, oferująca spektakularne widoki wulkan Arenal.

Wycieczka kawowa do Café de Monteverde
Monteverde Coffee powstało w 1989 roku jako stowarzyszenie 15 rodzin głęboko zakorzenionych w kawie, rolnictwie, ochronie przyrody i edukacji. Od ponad czterech pokoleń rodziny uprawiają, przetwarzają i palą najwyższej jakości kawę w regionie Monteverde, dążąc do harmonii z otaczającym je lasem mglistym. Dowiesz się, w jaki sposób każda roślina lub zwierzę jest potrzebne i zintegrowane z farmą.

Zakwaterowanie w hotelu CALA LODGE, Pokój STD ***
Cala Lodge oferuje przytulne zakwaterowanie z dala od zgiełku i tłumów, w otoczeniu pięknego lasu z łatwym dostępem do wszystkich głównych atrakcji w okolicy. Tereny otwarte posesji zostały ponownie zalesione rodzimymi gatunkami drzew; ogrody kwitną rodzimymi kwiatami z zamiarem przyciągnięcia większej liczby gatunków ptaków, motyli i ssaków z Lasu Mglistego, którymi można się cieszyć spacerując „Szlakiem Agouti” lub po prostu wokół ogrodów.

Dzień 7/ Monteverde-Playa Potrero (B,-,-)
Po śniadaniu udamy się na 4h wycieczkę z przewodnikiem do rezerwatu Parku Monteverde.
Spacer potrwa około 4h. Następnie udamy się na lunch, a zaraz po nim wyruszymy w kierunku zachodniego wybrzeża nad ocena, gdzie spędzimy 4 kolejne dni i noce w pięknie położonym hotelu BAHIA DEL SOL **** (transfer ok.3h)

Zakwaterowanie hotel BAHIA DEL SOL ****

Ten uroczy hotel położony jest przy plaży w Playa Potrero na malowniczym wybrzeżu Pacyfiku. Oferuje on spa z masażami i zabiegami kosmetycznymi oraz kryty i odkryty basen z wanną z hydromasażem.
Przestronne, klimatyzowane pokoje w hotelu Bahia del Sol dysponują tarasem z widokiem na ogród, telewizją kablową i minibarem.
Śniadanie w hotelu obejmuje owoce tropikalne, dania kuchni amerykańskiej i kostarykańską kawę. Restauracja Bahía serwuje wykwintne dania kuchni tropikalnej, a przy basenie znajduje się bar i bar przekąskowy.
Na plaży można uprawiać sporty wodne, a plaża Playa Flamingo oddalona jest o 3 km.

Dzień 8-10/ Playa Potrero (B,-,-)
kolejne dni spędzimy na relaksie i odpoczynku.

Wycieczka dodatkowa

Catamaran Cruise – koszt 120USD/osoba
Wycieczka rozpoczyna się o 13:30 powrót po zachodzie słońca.
Wyruszymy z plaży w Tamarindo na cztero- i półgodzinną (4,5) godzinną żeglugę wzdłuż spektakularnego wybrzeża Kostaryki w jednym z katamaranów znajdujących się we flocie Marlin del Rey Sailing Tours. Łodzie są otwarte i przestronne, co pozwala pasażerom wygodnie cieszyć się błękitnymi wodami i widokami wspaniałego wybrzeża Kostaryki z dziewiczymi plażami. Podczas rejsu mamy szansę spotkać wieloryby, delfiny, żółwie, latające ryby, płaszczki i szeroką gamę ptaków morskich. Jeśli warunki na to pozwolą, zrzucimy z tyłu kilka żyłek w nadziei, że zahaczymy o jedną z wielu łownych ryb, które pływają po naszych wodach.
Zatrzymamy się również w jednej z wielu zacisznych zatoczek aby dać pasażerom możliwość kąpieli w ciepłych wodach Kostaryki. Do dyspozycji pasażerów jest przestronny salon, który jest doskonałym miejscem do relaksu lub proponujemy wypoczynek w słońcu na jednym z wielu otwartych pokładów.
Po zabawie w wodzie serwowany jest lekki lunch. Nasza wycieczka obejmuje również otwarty bar premium.
Po obiedzie zaciągniemy kotwicę, podniesiemy żagle i popłyniemy przez zatokę z powrotem w kierunku Tamarindo.
Wycieczka obejmuje transfer w dwie strony.

Dzień 11/ Powrót do San Jose (B,-,D)
Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i powrócimy do San Jose (transfer około 4h).
W San Jose zameldujemy się ponownie w hotelu PARK INN, STD Room ****.
Ostatniego wieczoru zapraszamy na pożegnalną kolację, którą podsumujemy wrażenia ostatnich dni.

Dzień 12/ Wylot do kraju (B,-,-)
W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Koniec wyprawy

*wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch (obiad) , D – dinner (kolacja)
**kolejność zwiedzania może ulec zmianie
*** pierwszy i ostatni dzień zostanie doprecyzowany do godzin wylotu

 

Cena zawiera:

- zakwaterowanie 11 nocy w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (Twin) w w/w. hotelach
- wyżywienie śniadania
1 x lunch dzień 2,
3 x kolacja dzień 1,4,11
- wycieczki wymienione w programie dzień 2, 4, 6, 7

Wulkan Poas, wodospad La Paz
Wiszące mosty, wodospad La Fortuna
Wycieczka kawowa do Café de Monteverde
Park Monteverde

-anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych
- transfery z i na lotnisko prywatnym samochodem
- transport na całej trasie wyprawy
- opiekę polskiego pilota przez cały pobyt
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy
- organizację, serwis i opiekę biura

 Cena nie zawiera:

- przelotu na tarasie Warszawa – San Jose – Warszawa (od 3.200PLN)
- wyżywienia poza wymienionym w programie – koszt ok. 15-25USD/posiłek
- obowiązkowe ubezpieczenie od Covid-19 wymagane w Kostaryce 139 USD
- wydatków własnych
- napiwków 30 USD płatnych pilotowi
- kosztów związanych z wykonaniem testu na Covid-19 ok 100 USD

oraz
- wycieczek fakultatywnych, dodatkowych

 1. Park Leniwców – 70 USD
 2. Hotsprings w Eecotermales : 80 USD
 3. Zip - Line zjazd tyrolką – 90 USD
 4. Catamaran Cruise – 120 USD

 - dopłata do pokoju jednoosobowego 850 USD

* Zastrzegamy zmianę hotelu w zależności od dostępności na hotel o podobnym standardzie.

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Joanna@asiadreamtrips.com tel. +48 602 733 869

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 1.500 PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN
- Covid-19

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up