facebook


ZANZIBAR

ZANZIBAR 09.06-19.06.2022

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: ZANZIBAR

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: ZANZIBAR

od 8.150*zł

+ przelot, kurs USD = 4,00PLN

Dostępne terminy

 • najbliższy termin 09.06-19.06.2022

Do pobrania

WYPRAWA NA ZANZIBAR

WYPRAWA „HAKUNA MATATA”

Terminy : 09.06-19.06.2022
                 15.07-25.07.2022 / 10.10-20.10.2022


Cena:  1.000PLN + 1.790 USD / osoba + koszt przelotu międzynarodowego (od 2.800PLN)

PROGRAM WYPRAWY

Główne atrakcje:

 • Stone Town – kamienne miasteczko z koralowców, wpisane na listę UNESCO
  Spice tour - Wycieczka na plantacje przypraw
  Prison Island gdzie odwiedzimy żółwie giganty
  • Snorekling na atolu Mnemba i odkrywanie podwodnego świata
 • Aromatyczne BBQ z owoców morza na plaży
  • Eksploracja lokalnego życia i tradycji, szkoła, lokalny targ, lokalne wioski
  • Wyjątkowy lunch z widokiem na restaurację „The Rock”
  • Niezapomniany rejs o zachodzie słońca tradycyjną łodzią Dow
  • Relaks na wyjątkowych plażach w okolicy Paje
  komfortowy hotel 4* z dostępem do błękitnej laguny i białej plaży to będzie nasz dom na wyspie

 

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 (-,-,D)
Dzień 1 (-,-,-) Spotkanie grupy z przedstawicielem biura i pilotem na lotnisku. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Polski z lotniska F. Chopina w Warszawie.
Szczegóły lotu podamy w oddzielnych informacjach.

Dzień 2 ZANZIBAR (B,-,D)
Przylot na Zanzibar. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Zameldowanie w hotelu, odpoczynek po podróży, czas na odświeżenie i relaks. Spotkanie organizacyjne i ustalenie aktywności na najbliższe dni. Dzisiejszego dnia dla chętnych możliwość skorzystania ze sportów wodnych i rowerowa wycieczka po okolicy. Czas wolny na relaks na plaży i przy basenie lub spacer po okolicy. Lunch we własnym zakresie. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3 (B,-,D) Całodniowa wycieczka do Stone Town.
Po porannym śniadaniu pojedziemy na całodniową wycieczkę po wyspie. Pierwszym przystankiem będzie lokalna szkoła. Odwiedzimy uczące się w niej dzieci i dowiemy się jak wygląda edukacja na wyspie. Kolejnym miejscem będzie plantacja przypraw, z produkcji których Zanzibar słynie. Zobaczymy dojrzewające w słońcu ziarna kawy, kardamonu, pieprzu, dotkniemy świeżej kory cynamonu. Będzie to na pewno bogata w zapachy i kolory wycieczka. Po tych wrażeniach przejedziemy do najstarszej części wyspy, miasteczka Stone Town (Kamienne miasto), które jest wizytówką Zanzibaru. Zabłądzimy w labiryncie uliczek pełnych lokalnych sklepików z pamiątkami, rękodziełem, kawiarenek oraz fascynujących budynków zbudowanych z koralowca. Domki powstały za czasów arabskich i kolonialnych i zostały wpisane z całym miasteczkiem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy lokalny targ, gdzie będziemy mogły kupić owoce i przyprawy. Charakterystyczne i niezwykle dekoracyjne są słynne rzeźbione drzwi, które zdobią tutejsze budynki. Ciekawostką jest to, że na Zanzibarze urodził się Freddie Mercury i tu można odwiedzić jego dom. Poznamy historię House of Wonders – domu cudów, wybudowanego przez Sułtana w XIX, Stary Fort i ogrody Forodhani. W przerwie pomiędzy zwiedzaniem kolejnych miejsc zjemy lunch, a tuż po nim popłyniemy w rejs na Prison Island ok. 20 min od miasteczka. Aktualnie mieszkają tam ogromne żółwie Aldabry sprowadzone z Seszeli w XX w. Te giganty osiągają wagę nawet 400kg i mają nawet 250 lat. Po powrocie z Prison Island udamy się na zakupy lub usiądziemy w jednej z klimatycznych knajpek napić się kawy lub herbaty. Po zachodzie słońca rozpocznie się nocny „food market”, na którym będziemy mogły spróbować lokalnych potraw. Wieczorem pełni wrażeń powrócimy do hotelu. Lunch we własnym zakresie. Kolacja w hotelu lub w Stone Town.

Dzień 4 (B,-,D) relaks
Dzisiejszy dzień jest całkowicie wolny od atrakcji. Czas na błogi odpoczynek i lenistwo przy basenie lub w morskich wodach. Późnym popołudniem zabierzemy Was do restauracji Zanzibar Sunrise at Bands na wieczór z muzyką na żywo i drinka (wieczór w zależności od programu występów live). Lunch we własnym zakresie. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 5 (B,L,D) Atol Mnemba i BBQ z owoców morza.
Po wczesnym śniadaniu wyjedziemy na cudowną całodniową wycieczkę w głąb błękitnego oceanu. Samochodem udamy się w kierunku plaży Muyuni i tam łodzią popłyniemy w kierunku Mnemby. Jest to niewielka prywatna wyspa, na którą nie można wejść, ale wokół niej rozpościera się atol, gdzie mamy możliwość snoreklowania, relaksu i obserwacji rafy. Tu też często można spotkać delfiny. Gdy nacieszymy się kąpielą zapraszamy Was na specjalnie dla nas przygotowany lunch w formie BBQ z owoców morza i ryb. Powrót do hotelu, odpoczynek, relaks. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 6 (B,-,-) Relaks w Matemwe
Po śniadaniu czas wolny i ostanie błogi chwile na plaży. Rekomendujemy spacer na okoliczną rafę z lokalnym przewodnikiem, który pokaże Wam stworzonka zamieszkujące rafę. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 7 (B,L,D) Jozani Forest, plaża Paje i The Rock.
Po śniadaniu kolejna wycieczka po wyspie. Na początek odwiedzimy Park Jozani. To rezerwat przyrody będący częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i stanowi jeden z ostatnich lasów deszczowych w Afryce Wschodniej, który pozostał w swojej naturalnej formie. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew – ogromnych baobabów, fikusów oraz namorzyn. Bez wątpienia największą atrakcją parku są małpy Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Na terenie rezerwatu żyją także ledwo zauważalne w koronach drzew małpy błękitne. Na lunch udamy się do restauracji Upendo z widokiem na sławną na wyspie restaurację „The Rock” położoną na skale. Restauracja The Rock zbudowana jest na niewielkiej wyspie koralowej i jest to prawdopodobnie jedyna taka restauracja na świecie. W czasie odpływu można dotrzeć do niej na pieszo, z nadejściem przypływu konieczne jest skorzystanie z łodzi. Otwarta w 2012 roku The Rock zyskała już międzynarodową renomę i jest celem podróży większości osób przybywających na wyspę. Odwiedzimy również plażę w Paje raj dla kitesurferów. Paje – miejscowość w południowo-wschodniej części Zanzibaru słynie z najpiękniejszych kolorów oceanu na wyspie. Jest to ulubione miejsce dla miłośników kitserfingu ze względu na idealne wiatry wiejące przez 8 miesięcy w roku. Kolorowe stroje Masajów spacerujących po plaży w połączeniu błękitem nieba, turkusem oceanu i kolorowymi żaglami na zawsze pozostają w pamięci i na fotografiach. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 8 (B,-,D) relaks w Matemwe
Po śniadaniu czas wolny i relaks w hotelu. Dziś odpoczywamy i opalamy się. Po wczorajszych atrakcjach przyda się czas na poczytanie książki i relaks w basenie. Po południu proponujemy dla chętnych rejs tradycyjną łodzią Dhow o zachodzie słońca. Będzie możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji hotelu i okolicy. Lunch we własnym zakresie.

Dzień 9 (B,-,D) relaks w Matemwe
Kolejny dzień przeznaczymy na relaks. Dla chętnych osób zorganizujemy wycieczkę na północny koniec wyspy do Nungwi, gdzie znajdują się naturalne baseny z żółwiami morskimi. Będzie możliwość kąpieli z tymi sympatycznymi zwierzętami.(bilet wstępu 10USD). Lunch we własnym zakresie.

Dzień 10 (B,-,D) relaks Matemwe
Po śniadaniu czas wolny i ostanie błogi chwile na plaży. Dla chętnych wizyta w Stone Town aby zrobić ostatnie zakupy. Dziś wieczorem uroczyście podsumujemy naszą wyprawę na Zanzibarze wspólną. Pod osłoną gwiazd i pośród szumu fal pożegnamy się symbolicznie z wyspą wysyłając intencje na kolejne dalekie podróże.
Lunch we własnym zakresie.

Dzień 11 (B,-,D) relaks, powrót do kraju.
Po śniadaniu czas na pakowanie i przygotowania do powrotu. W zależności od godzin wylotu wymeldowanie z hotelu oraz transfer na lotnisko skąd wylecimy do kraju. Zakończenie programu. Wylot do Polski


*wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch (obiad) , D – dinner (kolacja)
**kolejność zwiedzania może ulec zmianie
*** pierwszy i ostatni dzień zostanie doprecyzowany do godzin wylotu


Cena: 1.000PLN + 1.790 USD / osoba + koszt przelotu międzynarodowego (od 2.800PLN)

Cena zawiera:
- zakwaterowanie 9 nocy w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych (Twin) w hotelu https://zanzibarpearl.com/
- wyżywienie Half Board podczas całego pobytu (śniadania i kolacje) napoje we własnym zakresie
- lunch BBQ w dniu 5
- lunch w restauracji Upendo
- wycieczki wymienione w programie Dzień 3,5,7
- polskojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania i wycieczek fakultatywnych
- transfery z i na lotnisko prywatnym samochodem
- opiekę polskiego pilota przez cały pobyt
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- organizację, serwis i opiekę biura

Cena nie zawiera:
- przelotu na tarasie Warszawa – Zanzibar – Warszawa
- dopłata do pokoju jednoosobowego 500 USD
- wycieczek fakultatywnych, dodatkowych
- wizy 50USD płatna na lotnisku kartą kredytową
- napiwków 20 USD płatnych pilotowi
- wydatków własnych
- kosztów związanych z wykonaniem testu PCR na Covid-19

* Zastrzegamy zmianę hotelu w zależności od dostępności na hotel o podobnym standardzie.

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Joanna@asiadreamtrips.com tel. +48 602 733 869

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 1.000 PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 70.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN
- Covid-19

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up