facebook


INDIE SIKKIM - BHUTAN

INDIE BHUTAN TERMINY WKRÓTCE

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (10 - 12 osób)

Cel podróży: INDIE SIKKIM - BHUTAN

Liczba dni: 16 dni

Miejsce zbiórki: Delhi

od 12.650zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • TERMINY WKRÓTCE

INDIE SIKKIM BHUTAN

Delhi - Gurugram - Bagdogra - Darjeeling - Gangtok - Dooars - Phuntsholing - Thimpu - Gangtey - Punakha - Paro - Gurugram - Delhi

TERMINY WKRÓTCE

CENA: 2.000 PLN + 2.890USD + przelot (od 2.200 PLN)/osoba *

*bilet lotniczy międzynarodowy

Grupa 10-12 osób

PROGRAM WYPRAWY

GŁÓWNE ATRAKCJE WYJAZDU

  • Odwiedzimy plantację herbat Darjeeling
  • Zobaczymy Tsamgo Lake w Sikkimie położone na wysokości 3 753 m tuż przy granicy z Chinami
  • Weźmiemy udział w Festiwalu Czarnoszyich Żurawi w Phobjikha.
  • Udamy się na trekking do najważniejszego klasztoru w Bhutanie – Taktshagg
  • Przejdziemy koleją widokową Darjeeling Himalayan Railway
  • Odwiedzimy liczne klasztory i świątynie m.in. Chimi Lhakhang, zwaną także Świątynią Płodności

 

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 - Warszawa – Delhi (-, -, -)
Spotkanie Uczestników na lotnisku Okęcie z przedstawicielem biura. Powitanie i zapoznanie grupy. Rozpoczęcie odprawy paszportowo-bagażowej. Przelot do Delhi w Indiach.

Dzień 2 –  Delhi (-, -, -)
Przyjazd do Delhi. Po wylądowaniu w Delhi w asyście lokalnego przewodnika przejedziemy do hotelu. 
Po zameldowaniu w hotelu odpoczniemy po podróży i w zależności od godziny przylotu zaplanujemy zwiedzanie  miasta.

Jedną z atrakcji zwiedzania miasta jest przejazd rikszą przez Stare Delhi wokół Jama Masjid. Jest to Wielki Meczet zbudowany w latach 1654-1658 przez władcę mogolskiego Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Tadź Mahal. Następnie przejedziemy rikszą po wąskich uliczkach Starego Delhi, aby poczuć klimat tego ogromnego miasta. Skromna riksza rowerowa jest jednym z podstawowych środków  transportu mieszkańców miasta. W epoce, w której nasze miasta są nękane przez zanieczyszczenia samochodowe, riksza rowerowa jest najlepszą alternatywą i jedyną realną opcją na krótkich dystansach.

Odwiedzimy również Chandni Chowk - jeden z najstarszych i najbardziej ruchliwych rynków w Old Delhi to idealne miejsce na zakupy. Targ pełen jest słynnych sprzedawców słodyczy, sprzedających przepyszne przysmaki. Zajrzymy również na rynek przypraw Khari Baoli-Delhi z których słyną Indie.

Kolejnym obowiązkowym przystankiem będzie Red Fort - Czerwony Fort elegancka cytadela Shah Jahana z czerwonego piaskowca, został zbudowany na zachodnim brzegu rzeki Yamuna. W New Delhi znajduje się kilka budynków rządowych i oficjalnych rezydencji przypominających brytyjską architekturę kolonialną. Przejedziemy obok kilku z nich, takich jak budynek Parlamentu, zaprojektowany przez Bakera, o średnicy 173 m, Rashtrapati Bhawan, niegdyś rezydencja wicekróla, jest teraz oficjalną rezydencją prezydenta Indii. Ostatnim punktem będzie słynna Brama Indii, gdzie zatrzymamy się i zdobimy zdjęcia. Wysoka na 42 metry Brama Indii, przypomina łuk triumfalny na środku skrzyżowania. Prawie podobny do swojego francuskiego odpowiednika, upamiętnia 70 000 indyjskich żołnierzy, którzy stracili życie walcząc dla armii brytyjskiej podczas I wojny światowej.
Powrócimy do hotelu na kolację i nocleg

Nocleg w hotelu.

Dzień 3 –  Delhi / Bagdogra  (B,-,D)
Bagdogra (lot) / Darjeeling (95 Kms / 3 ½ hrs)
Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Bagdogry.
Po przybyciu do Bagdogra przejazd do Darjeeling.
Uważa się, że nazwa Darjeeling pochodzi z czasów, gdy mnisi z klasztoru Bhutia Busty określali region jako Kraj Pioruna. Darjeeling jest często określany jako Queen of Hill Stations. Znajduje się w stanie Bengal Zachodni w paśmie Mahabharata lub w Małych Himalajach, na średniej wysokości 6,710 stóp (2050 m).

Jest znany na całym świecie jako cel turystyczny, wraz z przemysłem herbacianym i koleją Darjeeling Himalayan Railway, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przywołuje wizje śnieżnych szczytów, spokój tętniących życiem zielonych wzgórz przesiąkniętych blaskiem, krainę zapierającego dech w piersiach, piękna zwieńczoną majestatycznymi Himalajami. Płonące czerwone rododendrony, błyszczące białe magnolie, kilometry pofałdowanych wzgórz porośniętych szmaragdowo zielonymi krzewami herbacianymi, egzotyczne lasy jodły - wszystko to pod kocem lazurowego nieba nakrapianego plamkami chmur. Po przybyciu do Darjeeling transfer do hotelu.
Po lunchu rozpoczniemy zwiedzanie tej wyjątkowej krainy.
Udamy się z krótką wizytą do Himalayan Mountaineering Institute & Museum oraz Himalayan Zoological Park

Instytut i Muzeum Himalajów znajduje się około 2 km od miasta. Prowadzi się tu kursy szkoleniowe dla alpinistów i utrzymuje kilka interesujących muzeów. W Muzeum Alpinizmu znajduje się kolekcja historycznego sprzętu alpinistycznego, okazy flory i fauny himalajskiej oraz płaskorzeźba Himalajów. Muzeum Everest tuż obok śledzi historię prób zdobycia wielkiego szczytu.

Himalajski Park Zoologiczny
Zoo to zostało założone w 1958 roku w celu badań, ochrony i zachowania fauny himalajskiej. Zwierzęta są pod dobrą opieką oddanych opiekunów. Aby chronić i rozmnażać kurczące się zasoby dzikich zwierząt, edukuje się społeczeństwo i wpaja im poczucie wartości tych wspaniałych stworzeń, konieczne jest trzymanie ich w naturalnych siedliskach. W zoo znajduje się jedyna w Indiach kolekcja tygrysów syberyjskich i niektórych rzadkich gatunków, takich jak panda czerwona i wilk tybetański.
Portów do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 – Darjeeling (B,-,D)
Po śniadaniu zapraszamy na dalsza eksplorację regionu Darjeeling.
Dziś atrakcja będzie przejażdżka pociągiem tzw. Toy-train. Wizyta w Darjeeling jest niekompletna bez podróży Darjeeling Himalayan Railway. Miniaturowy pociąg, któremu nadano status dziedzictwa UNESCO, pokonuje odległość 88 km między stacją New Jalpaiguri a Darjeeling. Ten fascynujący wąskotorowy parowóz nadal działa i zasilany jest oryginalną maszyną parową, a pętle i zygzaki na trasie są niezwykłymi wyczynami inżynierskimi. Krótka podróż z miasta Darjeeling do Ghoom (najbliższa stacja) sama w sobie staje się przyjemnością. Zabawkowy pociąg jest uważany za cud techniki i niektórzy wolą nazywać go jednym z cudów świata, który ma zostać zachowany na zawsze.

Kolejnym odwiedzanym miejscem będzie Klasztor Ghoom.
Dokładniej znany jako Yogachoeling Gompa, jest to prawdopodobnie najsłynniejszy klasztor w Darjeeling i znajduje się około 8 km na południe od miasta, tuż pod drogą Hill Cart i stacją kolejową w pobliżu Ghoom. Zawiera obraz Buddy Maitreji. Cudzoziemcy mogą wchodzić do sanktuarium i robić zdjęcia. Ponieważ Ghoom jest często spowity mgłą, a klasztor jest stary i ciemny, często nazywany jest pieszczotliwie klasztorem Mroku.

Być w Darjeeling i nie odwiedzić plantacji herbaty to grzech. Dlatego i my udamy się tam, aby dowiedzieć się wszystkiego o słynnej herbacie „Darjeeling Tea”. (Od listopada do połowy marca nie ma zrywania herbaty)

I jeszcze jedno miejsce w planie dnia. Odwiedzimy Centrum Uchodźców Tybetańskich.
Założone w 1959 roku, centrum obejmuje dom starców, sierociniec, szkołę, szpital i warsztaty rzemieślnicze, które produkują dywany z czystej wełny ladakhi, rzeźby w drewnie, wyroby skórzane i wełniane. Szczególnie interesujące są warsztaty tkackie, farbiarskie i rzeźbiarskie.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5 –  Darjeeling / Rumtek / Gangtok ( 6 ½ - 7h) (B,-,D)
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Gangtok. Po drodze odwiedzimy klasztor Rumtek.

Rumtek to słynny klasztor na całym świecie, zwłaszcza wśród buddystów tybetańskich, położony w pobliżu Gangtoku, stolicy Sikkimu. Pierwotnie zwane Centrum Czakry Dharmy, obejmuje piękną świątynię i klasztor mnichów. XVI Karmapa zbudował klasztor. Miejsce to pojawiło się na buddyjskiej mapie pielgrzymkowej, zwłaszcza po zamieszkaniu przez Chińczyków w Tybecie i późniejszych relokacjach niektórych tybetańskich guru religijnych do Sikkimu.
Po zwiedzaniu i lunchu udamy się bezpośrednio do Gantok.

Gantok to stolica Sikkim położona jest na grzbiecie górskim nad rzeką Ranipool na wysokości 5500 stóp. Góra Kanchenjunga (8598 m lub 28 208 stóp) - trzeci co do wysokości szczyt świata - jest widoczna na zachód od miasta. Niegdyś ważny punkt tranzytowy dla kupców podróżujących między Tybetem a Indiami, dziś jest to ruchliwe centrum administracyjne i biznesowe, które prezentuje interesującą mieszankę kultur i społeczności.
Zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 –  Gangtok –Tsmogo Lake (1 ½ h) (B,-,D)
Po wczesnym śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę nad jezioro Tsmogo
Jezioro Tsmogo znajduje się 38 km od Gangtok na wysokości 12 400 stóp. To eterycznie piękne jezioro jest obowiązkowym punktem programu każdego odwiedzającego.

Prowadzi do niego kręta droga przez nierówny teren górski i ostre klify. Jego nazwa w języku Bhutii oznacza źródło wody. Jezioro czerpie wodę z topniejących śniegów gór otaczających jezioro. Jezioro o legendarnej urodzie wygląda inaczej w różnych porach roku. Zimą spokojne jezioro pozostaje zamarznięte, a otaczający je teren pokryty jest śniegiem, a późną wiosną obfitość kwitnących kwiatów dodaje mu kolorytu.

Baba Mandir to kolejne odwiedzane przez nas miejsce.
Położona między przełęczą Nathula i Jelepla na wysokości 13.123 stóp i około 52 km od Gangtok świątynia Baba Harbhajan Singh jest popularnie znana jako Baba Mandir. Z tą świątynią wiąże się wzruszająca historia. Harbhajan Singh był wartownikiem pułku Pendżabu i został tu wysłany jako członek granicznych sił patrolowych. W pobliżu przebiega granica z Chinami. W październiku 1968 roku zniknął. Podobno eskortując muły niosące prowiant wpadł do strumienia i utonął. Po kilku dniach pojawił się ponownie w snach jednego ze swoich kolegów wartowników i poprosił go o zrobienie tutaj pamiątki z jego imieniem.

W drodze powrotnej do Gantok odwiedzimy jeszcze jeden klasztor Enchey.
Umieszczony pośród zalesionej krainy Enchey Gompa ożywa festiwalami religijnymi i tańcami w sierpniu i styczniu. Nie trzeba dodawać, że to najlepszy czas na wizytę w klasztorze. Poza tym ten budynek w stylu chińskiej pagody, zbudowany w 1901 roku za panowania Sidkeong Tulku, jest fascynujący. Gompa (klasztor) oferuje wspaniały widok na pasmo Kanchendzong wznoszące się ponad wierzchołkami drzew.
Po wrażeniach dnia zapraszamy na degustacją tradycyjnego piwa w lokalnej restauracji.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7 –  Gangtok / Dooars (145 km / 5 ½ h) (B,L,D)
Po śniadaniu przejazd do Dooars.
Dooars słynie z bogatej bioróżnorodności, lasów, dzikiej przyrody oraz etnicznej ludności i ich kultury. Nazwa „Dooars” pochodzi od „drzwi” , ponieważ region ten jest bramą do północno-wschodnich Indii i Bhutanu. Mówi się, że od Dooars do Bhutanu jest 18 bram. Wiele z nich jest nadal aktywnie używanych. Wszystkie połączenia drogowe Bhutanu z Indiami przebiegają przez region Dooars.
Po przybyciu do Dooars transfer do hotelu. Po południu zapraszamy na miły spacer, aby zobaczyć lokalne wioski.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 –  Dooars / Phuntsholing / Thimpu (265 km / 7 ½ - 8h) (B,L,D)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Thimpu przez Phuentsholling.

Phuentsholling to przygraniczne miasto, położone bezpośrednio u podnóża Himalajów. To fascynujące miejsce, w którym mieszają się różne grupy etniczne głównie z Indiami, Bhutau i Nepalu. Będąc miastem granicznym, Phuentsholling służy jako wygodny punkt wjazdu / wyjazdu do Bhutanu, a także ważny punkt łączący indyjski stan Bengal Zachodni, Sikkim i Assam.

Thimphu to stolica Bhutanu i centrum rządu, religii i handlu, Thimphu jest wyjątkowym miastem o niezwykłej mieszance nowoczesnego rozwoju i starożytnych tradycji. Miasto Thimphu, będące domem urzędników państwowych, emigrantów i mnichów, zachowuje silny charakter narodowy w swoim stylu architektonicznym.
Po przybyciu do Thimpu transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 –  Thimpu (B,L,D)

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Tshaluna i ok. 2 godz. wycieczka do Tshalu Ney. Powrót do Thimphu.

Wieczorem wizyta w Kings Memorial Chorten, goście mogą tu również pomedytować przez jakiś czas. Następnie odwiedzimy Trashichhoedzong, „twierdza chwalebnej religii”. To centrum władzy i religii, miejsce, w którym znajduje się sala tronowa monarchy i siedziba Je Khenpo i Naczelnego Opata. Zbudowany w 1641 r. został odbudowany w latach 60. XX wieku w tradycyjny bhutański sposób, bez gwoździ i planów architektonicznych. Odwiedzimy także Kings Memorial Chorten, nieustannie okrążany przez ludzi, szepczących mantry i kręcących kołami modlitewnymi. Budowa tego punktu orientacyjnego była pomysłem trzeciego króla Bhutanu, jego Królewskiej Mości Jigme Dorji Łangczuka („ojca współczesnego Bhutanu”), który chciał wznieść pomnik światowego pokoju i dobrobytu.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 10 –  Thimpu / Gangtey (125 km/5h) (B,L,D)
Po śniadaniu wybierzemy się na „dramatyczną” przejażdżkę przez wysoką przełęcz Dochu La (3.080m) i dalej do Doliny Phobjikha, podziwiając gęste lasy dębowe. Pokonując dalej przełęcz 3.050 m, wyraźnie widać wysokie szczyty Himalajów. Autostrada biegnie wzdłuż malowniczego Dang Chhu, a następnie prowadzi przez lasy bambusowe i dębowe.

Dolina Gangtey to jedno z najpiękniejszych miejsc w Bhutanie. Zaskoczenie znalezieniem tak szerokiej, płaskiej doliny bez drzew po terenach gęsto porośniętych lasem potęguje wrażenie ogromnej przestrzeni i niezwykle rzadkie doświadczenie w Bhutanie, gdzie większość dolin jest szczelnie zamknięta.

Kilka kilometrów za klasztorem Gangtey, na dnie doliny leży wioska Phobjikha. To miejsce jest zimowym domem żurawi czarnoszyich, które migrują z suchych równin na północy, aby zimować w łagodniejszym klimacie. Phobjikha, na wysokości 2.900 m n.p.m., leży w okręgu Wangduephodrang na obrzeżach Parku Narodowego Czarnej Góry. Dolina szczyci się dwoma pięknymi meandrującymi rzekami, Nakay Chhu (Chhu Naap - czarna woda) i Gay Chhu (Chhu Karp - biała woda).
Po przybyciu do Gangtey transfer do hotelu.
Po południu spacer po wiosce Gangtey.  Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11 –  Gangtey – festiwal (B,L,D)
Po śniadaniu zobaczymy świat żurawia czarnoszyjnego.
Klasztor Gangtey, położony na niewielkim wzgórzu wznoszącym się z dna doliny, jest jedynym klasztorem Nyingmapa po zachodniej stronie Czarnej Góry i jednocześnie największym klasztorem Nyingmapa w Bhutanie. Klasztor otoczony jest dużą wioską zamieszkałą głównie przez rodziny 140 Gomczenów opiekujących się klasztorem.

Na dziedzińcu Gangtey Goenpa w dolinie Phobjikha obchodzony jest coroczny festiwal żurawia czarnoszyiego. Festiwal jest dla mieszkańców okazją do radowania się i świętowania przybycia tego zagrożonego wyginięciem i majestatycznego ptaka, który staje się nieodłączną częścią ich codziennego życia w miesiącach zimowych. Coroczny festiwal żurawi czarnoszyich organizowany jest w celu podniesienia świadomości i zrozumienia znaczenia ochrony zagrożonych żurawi czarnoszyich. Festiwal obejmuje programy kulturalne, takie jak pieśni i tańce ludowe (niektóre z motywami żurawia czarnoszyjnego) i tańce masek wykonywane przez miejscową ludność, tańce żurawi oraz piosenki o tematyce ochrony środowiska wykonywane przez dzieci w wieku szkolnym.

Udamy się również na przyjemny spacer (około 2 godzin), który da nam przyjemne odczucie doliny Phobjikha. Jest to najpiękniejsza i najkrótsza z istniejących ścieżek przyrodniczych w Bhutanie. Z małego wzgórza z widokiem na Gangtey Goemba przejdziemy w dół przez kwietne łąki do wioski Semchubara, a stamtąd przez piękne lasy do otwartej doliny.
Powrót dna kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 12 –  Gangtey / Punakha (75 km / 3 ½ h) (B,L,D)
Po śniadaniu przejazd do Punakha. Po drodze krótka wycieczka do Chimi Lhakhang.
Chimi Lhakhang, świątynia położona na wzgórzu w centrum doliny, zwana także świątynią płodności. Powszechnie uważa się, że pary, które nie mają dzieci i które chcą je mieć, jeśli modlą się w tej świątyni, zazwyczaj bardzo szybko zostają pobłogosławione dzieckiem. Szlak prowadzi przez pola ryżowe do maleńkiej osady Pana, czyli „pola”. Spacer po wiosce w pobliżu świątyni pozwoli nam rzucić okiem na codzienne życie i styl życia mieszkańców wioski.
Po wizycie kontynuujemy jazdę do Punakha.

Punakha pełniła rolę stolicy Bhutanu. Pobłogosławiona klimatem umiarkowanym i naturalnym odpływem z rzek Pho Chhu (męskie) i Mo Chhu (żeńskie), dolina Punakha produkuje obfite plony i owoce. Z Dochula pas (wys. 3050 m) przy drodze Thimphu - Punakha rozciąga się wspaniały widok na odległe Himalaje.
Po przybyciu do Punakha transfer do hotelu.
Później zapraszamy do odwiedzenia Punakha Dzong i okolic.

Punakha Dzong klasztor zbudowany strategicznie na skrzyżowaniu rzek Pho Chhu i Mo Chhu w 1637 roku przez Shabdrung Ngawang Namgyal, aby służyć jako religijne i administracyjne centrum regionu, Punakha Dzong odegrał ważną rolę w historii Bhutanu. Dzong, zniszczony przez cztery katastrofalne pożary i trzęsienie ziemi, został w pełni odnowiony przez obecnego króla. Dzong jest otwarty dla zwiedzających podczas festiwalu Punakha oraz w miesiącach letnich.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 13 –  Punakha / Paro (125 km / 4 ½ h) (B,L,D)
Po śniadaniu piękna wędrówka poprowadzi nas do królewskiego Khamsum Yuelley Namgel Chorten (ok. 2-godzinny spacer w obie strony), który został zbudowany w celu usunięcia negatywnych sił i promowania pokoju, stabilności i harmonii w zmieniającym się świecie. Chorten dominuje nad górną doliną Punakha z imponującymi widokami na Mo Chhu i górzyste szczyty Gasy.

Po wizycie przejazd do Paro. Tu udamy się z wizytą do lokalnego gospodarstwa w Bhutanie.

Piękna dolina Paro zawiera w sobie bogatą kulturę, malownicze piękno oraz setki mitów i legend. Jest domem dla wielu najstarszych świątyń i klasztorów Bhutanu, Muzeum Narodowego i jedynego w kraju lotniska. Paro to także jedna z najbardziej żyznych dolin w Królestwie, produkująca dużą część słynnego miejscowo czerwonego ryżu z tarasowych pól.

Po przybyciu do Paro transfer do hotelu. Odwiedzimy Ta Dzong, Muzeum Narodowe Królestwa. Pierwotnie zbudowany jako Watch Tower od 1967 roku służy jako Narodowe Muzeum Kraju i zawiera fascynującą kolekcję sztuki, artefaktów, obrazów Thangkha i przepięknych znaczków pocztowych Bhutanu.

Następnie zejdziemy szlakiem na zboczu wzgórza, aby odwiedzić klasztor Rinpung Dzong. Zbudowany w 1646 roku przez Shabdrunga Ngałanga Namgyala, pierwszego duchowego i doczesnego władcę Bhutanu, Dzong jest siedzibą klasztoru Paro, urzędu Dzongda (naczelnika administracyjnego okręgu) i Thrimpona (sędziego) okręgu Paro.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 14 –  Paro (B,L,D)

Dziś jest dzień na nowe doświadczenia. Nasz poranek zacznie się od 15 minut jazdy do klasztoru Taktshang. Stąd będziemy wędrować przez około 3 godziny pod górę. Wędrówka pod górę jest nie trudna, nagroda, która czeka na zdobycie szczytu, jest po prostu niewyobrażalna. Widoki z górki, łopoczące flagi modlitewne, skaliste wzgórze i klasztor Taktshang - wszystko to czeka na Ciebie. Zrobimy doskonałe zdjęcia, precyzyjnie wybierając lokalizację i to, co chcemy sfotografować.
Po sesji fotograficznej wizyta w klasztorze Taktshang.

W drodze powrotnej w dół do bazy (około 2 godziny) zobaczymy ruiny klasztoru Drukgyal.
oraz świątynię Kyichu Lhakhang. Ta świątynia jest jedną z najstarszych świątyń buddyjskich w Bhutanie. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 15 –  Paro / Delhi (Gurugram) – lot do kraju (B,-,-)

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd wylecimy lot do Delhi.
Po wylądowaniu transfer do hotelu.

Dzień 16 –  powrót do kraju (B,-,-)

W zależności od godzin wylotu udamy się na lotnisko aby odbyć lot powrotny do Polski.

Koniec wyprawy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelach 2*/3*/4* i w guesthouse w pokojach 2 osobowych - 14 nocy ze śniadaniami
- wyżywienie według informacji w programie
- zwiedzanie i atrakcje wymienione w programie
- transfery z i na lotnisko
- bilety wstępów do zwiedzanych miejsc i atrakcji
- Visa do Bhutanu i inne opłaty związane z pozwoleniami na przemieszczanie się po kraju
- opieka lokalnych przewodników podczas zwiedzania
- opieka polskiego pilota podczas całego wyjazdu
- prywatny klimatyzowany transport na całej trasie wyjazdu
- anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, Covid-19
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

- bilet lotniczy na przelot Warszawa – Delhi - Warszawa ( od 2.200 PLN )
- bilet lotniczy na przelot Delhi (Indie) –Bagdodgra (Sikkim) ok. 200 USD
- bilet lotniczy na przelot Paro (Bhutan)  - Delhi (Indie) ok. 270 USD
- wyżywienia nie wymienionego w programie
- dopłata do pokoju jednoosobowego 500 USD
- kosztów testu na Covid-19 jeśli będzie to wymagane
- wydatków własnych
- napiwków

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Anna@asiadreamtrips.com tel. +48 604 496 104

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 2.000 PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up