facebook


WIETNAM

WIETNAM TERMINY WKRÓTCE

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: indywidualna - jednoosobowa

Cel podróży: WIETNAM

Liczba dni: 13 dni

Miejsce zbiórki: HANOI

od 7.360*zł

+ przelot, kurs 1USD =4,00PLN

Dostępne terminy

  • TERMINY WKRÓTCE

Do pobrania

SYLWESTROWA WYPRAWA DO WIETNAMU

HANOI - HO CHI MINH - MUI NE 

TERMINY WKRÓTCE
Grupa 8-12 osób

Cena:  1.000 PLN + 1.590* USD + przelot (od 2.500PLN)

PROGRAM WYPRAWY

Główne atrakcje:
- 24h rejs po zatoce Halong z pokazem wietnamskiej kuchni
- tradycyjne wietnamskie wioski i niezapomniane krajobrazy gór i pól ryżowych
- trekking po lesie tropikalnym i obserwacja przyrody 
- wizyta w centrum rehabilitacji gibonów, niedźwiedzi i innych zagrożonych zwierząt
- zobaczymy dwa oblicza Sajgonu kolonialny i tradycyjny 
- historia, tradycje i wierzenia Wietnamczyków
- odwiedzimy tunele Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej
- poznamy pracę i życie wietnamskich rybaków
- zasmakujemy najcudowniejszej kuchni świata
- wybierzemy się na atrakcje regionu Phan Thiet: różowe wydmy, białe jezioro, Ta Ku Mountain 
- spędzimy cudowny czas w komfortowym hotelu nad samym morzem

Program Wyprawy:

 

Dzień 1  Wylot z Polski (-,-,-)

Wylot z Warszawy do Hanoi. Powitanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa.

 
Dzień 2  HANOI (-,-,-)
Przyjazd do Hanoi. Na lotnisku odbierzemy bagaże i wizę. Na lotnisku będzie czekać na nas miejscowy przewodnik, który zabierze nas do hotelu. Będzie czas wolny na odpoczynek po długiej podróży samolotem.

Po południu zwiedzanie Hanoi, zwiedzanie Świątyni Literatury, a następnie popołudniowa wycieczka rowerowa do świątyni Ngoc Son i jeziora Hoan Kiem.
Następnie odwiedzimy targ Dong Xuan, oraz most Long Bien, który jest „super wąski” ze względu na rząd domów po obu stronach. Powrót do hotelu. Nocleg w Hanoi


Dzień 3 HANOI – MAI CHAU (B,L,-)
Śniadanie w hotelu.
8.00–8.15 Rano wyjazd z Hanoi do znajdującego się w pięknym północno-zachodnim regionie górskim Mai Hich, około 4 godzin jazdy od Hanoi. Na miejscu zostaniemy powitani przez rodzinę goszczącą w tradycyjnych strojach.
Następnie zjemy lunch przygotowany z lokalnych produktów. Po południu udamy się na spacer po wsi wzdłuż ogrodów warzywnych, stawów, tarasów ryżowych. Będziemy obserwować codzienne życie tajlandzkich ludzi, prowadzących gospodarstwa rolne i hodujących zwierzęta. Wieczorem kolacja. Zakwaterowanie w Mai Chau.

 
Dzień 4 MAI CHAU (B,L,-)

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Mai Ha, Te, wioski Khoe
Dzisiejszego dnia poznamy okolicę spacerując po lokalnej wiosce Kha oraz szlakiem przez las tropikalny, który pokrywa świętą dla etnicznej ludności tajskiej górę Pu Poc. Spektakularne krajobrazy stopniowo pojawiają się przed tobą w miarę wznoszenia się w górę. Odwiedzimy również Te - małą uroczą, rzadko odwiedzaną przez turystów. Tu zjemy lunch w podczas gościny w lokalnym domu.
Po obiedzie spacer między tajlandzkimi wioskami mniejszości etnicznych Pu i Khoe. A naszym spacerom będą towarzyszyć cudowne widoki i krajobrazy górskie.
Ze wsi Khoe przejedziemy do Mai Chau na kolację i nocleg.

Dzień 5 MAI CHAU - NINH BINH [B / - / -]

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejedziemy do Ninh Binh.
Odwiedzimy Hoa Lu, starożytną stolicę Wietnamu z kultowymi świątyniami króla Dinha i króla Le. Po południu kontynuujemy podziwianie pięknego wapiennego krajobrazu w Van Long podczas spokojnej przejażdżki łodzią wiosłową (około 2 godzin). Ciesz się spektakularnymi krajobrazami otoczonymi polami ryżowymi i wapienną górą.
Lunch i kolacja na własny rachunek.


Dzień 6 DZIEŃ 5 NINH BINH - HALONG (B,L,D)

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego dnia rozpoczniemy cudowny nocny rejs na zatoce Ha Long.
Trasa rejsu: Hon Gai Harbour - Bai Tu Long Bay - Cong Do - Cap La Island - Tra San
Podczas rejsu czekać na nas będzie powitalny drink oraz wygodne kabiny De Luxe. Na statku kuchnia przygotuje pyszne wietnamskie jedzenie, które zaskoczy zapewne niejedno podniebienie.
Podczas rejsu cieszyć nas będą zapierające dech w piersiach widoki oraz przyroda. Będzie można się zrelaksować i świetnie bawić podczas imprezy o zachodzie słońca.
Dzień zakończymy wystawną kolacją. Zakwaterowanie w kabinach De Luxe.


Dzień 7 HON GAI HARBOR - HANOI - SAIGON (B, L, -)
Trasa: Tra San - Thien Canh Son Cave
06.30 Dzień rozpoczniemy od porannego Tai Chi na pokładzie statku.
07.00 Śniadanie będzie serwowane w stylu zachodnim, oraz w tradycyjne wietnamskie jedzenie - „PHO”
Po śniadaniu poznamy Thien Canh Son, przewodnik wyjaśni historię zatoki i jaskini stworzonej przez Matkę Naturę.
Na łodzi zostanie zorganizowany pokaz wietnamskiej kuchni, a w godzinach południowych czekać na nas będzie tradycyjny wietnamski lunch.
Po lunchu zakończymy rejs i wysiądziemy na molo Hon Gai. Następnie udamy się w podróż powrotną do Hanoi.
Dzisiejszego dnia czeka nas jeszcze przelot do Sajgonu, dlatego udamy się prosto na lotnisko skąd wylecimy do Ho Chi Minh.
Po wylądowaniu transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 SAIGON – TUNELE CU CHI (B, L, -)

Śniadanie w hotelu. Odwiedzimy chińskie miasto z targiem Binh Tay i pagodą Thien Hau znana jako Chua Ba, została zbudowana przez Chińczyków na początku XIX wieku. Jest to jedna z najbardziej aktywnych świątyń w Cho Lon i ma nieziemską atmosferę dzięki dymnym pierścieniom wirujących kadzideł i majestatycznemu wyposażeniu wnętrz. Jest poświęcona Thien Hau, bogini morza i obrońcy żeglarzy. Powrócimy do miasta, by odwiedzić Pałac Reunifikacji i General Post. Lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie przejedziemy do tuneli Cu Chi (Ben Dinh)

Przez wiele lat było to gorzkie pole bitwy podczas wojny w Wietnamie. Po drodze nasz przewodnik opowie historię tuneli. Odbędziemy ekscytującą wycieczkę do podziemnej wioski z jej skomplikowaną siecią ponad 200 km tuneli w Ben Dinh, 50 km od Sajgonu. To ważna część historii tego kraju. Na koniec jak ktoś będzie miał ochotę, to będzie możliwość strzelania na strzelnicy z dowolnego rodzaju broni używanej w czasie konfliktu w Indochinach. 

Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 9 SAIGON - PARK NARODOWY CAT TIEN (B,L,D)

Śniadanie w hotelu. Wymeldujemy się z hotelu i udamy się do Parku Narodowego Cat Tien. Zameldujemy się w hotelu Jungle Lodge i zjemy lunch. Będzie czas na odpoczynek i relaks po podróży.
Około godziny 14:00 odwiedzimy centrum ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem w Dao Tien/Monkey Island.
Dao Tien (Monkey Island) znajduje się 5 minut łodzią od Jungle Lodge. Wyspa poświęcona jest rehabilitacji uratowanych zwierząt z nielegalnego handlu dziką fauną i florą.
Centrum założone zostało przez Endangered Asian Species Trust (EAST) we współpracy z Monkey World w Wielkiej Brytanii i przy wsparciu Parku Narodowego Cat Tien. Tutejsi wolontariusze opiekują się uratowanymi zwierzętami w celu wypuszczenia ich z powrotem na wolność, gdy zostaną w pełni wyleczone. Dlatego fundusze od odwiedzających przeznaczane są bezpośrednio na działania centrum ratunkowego. Wizyta w Dao Tien pomoże nam zrozumieć trudną sytuację zagrożonych gatunków oraz pozwoli docenić wysiłek ludzi o dobrych sercach, którzy ratują je i rehabilitują je aby odzyskały wolność.
Wycieczka trwa łącznie około 2 godzin, w tym rejs statkiem. Po powrocie do lodge czas wolny.

Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 TREKKING  - PHAN THIET | MUI NE (B, -, -)

Po śniadaniu udamy się na trekking do lasy tropikalnego. Wraz z przewodnikiem będziemy odkrywać faune i florę tutejszych lasów deszczowych. Zobaczymy drzewa giganty i otaczająca dżunglę.
Zacieniony szlak doprowadzi nas do dużego drzewa Tung (nazwa naukowa: Tetrameles nudiflora), będzie możliwość zobaczenia pięknych ptaków, owadów i zwierząt. Wyposażeni w lornetki, zachowując się cicho będziemy mogli zaobserwować liczne ptaki tropikalne, takie jak bony rogate, barbety, papugi, paplacze, a nawet słyszeć głośne wołanie złotych gibonów (wczesnym rankiem).

Dotrzemy również do stacji ratunkowej dla niedźwiedzi i dzikich kotów. Stacja daje schronienie i rehabilituje uratowane niedźwiedzie przed handlem dziką przyrodą i nielegalnymi fabrykami żółci niedźwiedzi. Urazowe zwierzęta mają szansę na powrót do zdrowia i rehabilitację. W centrum ratunkowym można również znaleźć krokodyle, gibony,  pawie i kilku innych gatunków objętych opieką.

Powrócimy do hotelu, następnie wymeldujemy się i udamy się w kierunku plaż. Transfer do Phan Thiet | Mui Ne.
Lunch i kolacja we własnym zakresie.
Zakwaterowanie w resorcie Blue Ocean 4* lub o podobnym standardzie w zależności od dostępności.

 

Dzień 11-12  Mui Ne (B,-,-)
Śniadanie w hotelu.

Jeśli niektórzy z Was będą mieli ochotę na zwiedzanie, to proponujemy skorzystanie z poniższych propozycji wycieczek:

1.Wycieczka do Ta Ku Mountain
Opis wycieczki:
Wczesnym rankiem odjeżdża autobus do Ta Ku Mountain, położonego około 25 km od Mui Ne. Dotarcie na szczyt góry jest możliwy za pomocą kolejki linowej. Z kolejki można podziwiać widoki na bujny las tropikalny, będący domem dla hord małp. Będąc na szczycie będziemy podziwiać panoramiczny widok na otaczającą dolinę i ocean. Góra Ta Ku jest także domem dla największego, długiego na 160m, wysokiego na 10 metrów, posągu leżącego Buddy. Po zejściu, z góry odwiedzimy plantację smoczych owoców i udamy się do Ke Ga, małego nadmorskiego miasteczka znanego z kolonialnego klimatu i  latarni morskiej, aby następnie wrócić do Mui Ne wzdłuż nadmorskiej drogi.
Wycieczkę zakończymy zatrzymując się w fabryce sosu rybnego.
Lunch będzie serwowany w lokalnej restauracji przed powrotem do hotelu.

Osoby które pozostaną w hotelu obiad i kolacja mają we własnym zakresie. Śpimy w Mui Ne.
  
2. Wycieczka jeepami nad Białe Jezioro
Opis wycieczki: najpierw zatrzymujemy się w rybackiej części wsi, gdzie akurat rybacy przybijają do brzegu po nocnym połowie. Czeka na nas malowniczy widok setek łódek i obserwowanie pracy rybaków. Przejażdżka wzdłuż brzegu morza z Hon Rom do White Lake jeepem, to głośny szum fal, chłodny powiew wiatru i widok romantycznych zboczy nigdy niekończących się białych wzgórz. Będziemy cieszyć się słońcem tropiku, mijając małe pustynie Białego Jeziora, aby zdobyć najwyższe "dziewicze wzgórze". W drodze powrotnej odwiedzimy Fairy Stream niebywale kolorowe wzgórza, odwiedzimy wietnamską pustynię, tzw. białe i czerwone wydmy, a w drodze powrotnej pójdziemy jeszcze na krótki spacer do Bajkowego Strumienia. Wracamy do hotelu.

Dzień 13  Ho Chi Minh -powrót do Polski (B,-,-)
Śniadanie w hotelu i przejazd do Ho Chi Minh na lot międzynarodowy i powrót do Warszawy. 

Koniec wyprawy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych  - 11 nocy
- śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki według programu (2 x kolacja, 6 x lunch)
- nocny rejs po zatoce Halong
- wszystkie transfery
- zwiedzanie według programu z anglojęzycznym, lokalnym przewodnikiem
- opieka polskiego pilota podczas całej wyprawy
- transport minibusem
- zwiedzanie i bilety wstępów według programu
- świeża woda podczas zwiedzania
- ubezpieczenie NNW i KL, bagaż
- organizacja, serwis i przygotowanie wyprawy
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- przelotu międzynarodowego do Wietnamu – Warszawa – Hanoi - Ho Chi Minh – Warszawa (ok. 2.500PLN)
- przelotu wewnętrznego Hanoi- Ho Chi Minh (ok. 250PLN)
- wycieczek dodatkowych poza programem (opcje dodatkowe)
1. Ta Ku Mountain z lunchem – koszt 60 USD/osoba
2. Białe Jezioro na jeepach – 60 USD/osoba

- wizy 25 USD
- napiwków, wydatków własnych

Ważne informacje:

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie - Check in / out jest o 12.00 w południe
- Zwiedzanie dodatkowych miejsc nieobjętych programem, możliwe za dodatkową opłatą.
- Małe zmiany są czasami niezbędne z powodu warunków pogodowych, kondycji dróg, itp.
- B – (breakfast) śniadanie, L – (lunch) obiad, D – (dinner) kolacja

Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com

lub Anna@asiadreamtrips.com tel. +48 604 496 104

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 1.000 PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up