facebook


Meksyk Południowy

MEKSYK POŁUDNIOWY 29.02-15.03.2020

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Meksyk Południowy

Liczba dni: 16 dni

Miejsce zbiórki: MEXICO CITY

od 7.990*zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • 29.02-15.03.2020

MEKSYK POŁUDNIOWY
ŚLADAMI KULTURY PREKOLUMBIJSKIEJ

Mexico City, Guadaleupe, Teotihuacan, Sumidero Canyon, San Cristobal, Palenque, Campeche, Uxmal, Kabah,  Merida, Chitzen Itza, Cancun


TERMIN: 29.02-15.03.2020

CENA: 2.000PLN + 1.650 USD + przelot (od 3.500PLN)

GRUPA 8-12 OSÓB

PROGRAM WYPRAWY

GŁÓWNE ATRAKCJE

- Południowy Meksyk – a w szczególności stan Chiapas – urzeka nas swoją historią i tradycją, 
- tajemnicza kultura Majów i Azteków 
- magia kolorów wciąż kultywowanej prekolumbijskiej tradycji i plejada smaków meksykańskiej kuchni
- niezapomniane plaże Zatoki Meksykańskiej nad dwoma oceanami – Pacyfikiem i Atlantykiem,
- Jukatan oprócz plaż to przede wszystkim wizyta w Chichen-Itza – kompleksie piramid wpisanym na listę UNESCO.
- Zobaczymy również Kanion Sumidero – porównywalny z Grand Kanionem 
- kompleks naturalnych wodospadów w Agua Azul, gdzie lazur wody przeplata się z dżunglą
- relaks w lazurowych wodach morza Karaibskiego 

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 -2  WARSZAWA – miasto MEKSYK

Wylot do Meksyku, odbiór z lotniska Meksyk-Benito Juarez, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta obok głównego placu - Zócalo (Plaza de la Constitución)

Dzień 3 MEKSYK City (Bazylika de Guadelupe, Teotihaucan) (B,-,-)

Po śniadaniu wykwaterowanie, o godz.9.00 wyjazd minivan-em do słynnej Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, następnie odwiedzimy Plac Tlatelolco – czyli Plac Trzech Kultur, a na koniec starożytne Piramidy Teotihuacan znajdujące się godzinę drogi od centrum Meksyku. Nocleg w Mexico City.

Dzień 4   MEKSYK City (B,-,-)

Po śniadaniu rozpoczniemy wspaniałą przygodę z Meksykiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Archeologicznego – drugiego, co do wielkości i jakości eksponatów na świece. Będzie to wspaniały wstęp do poznania historii Meksyku. Następnie udamy się rejony Centrum Historycznego, gdzie podziwiać będziemy niezwykłe murole Diego Riveiry, czy monumentalną Bazylikę na największym placu Ameryki Południowej. Będzie to niezwykły spacer z przewodnikiem po głównych atrakcjach miasta – pomniki, zabytki przeplatających się kultur oraz tętniące życiem i muzyką zakątki ulic i jadłodajni. Rozkoszowanie się meksykańską kuchnią w lokalnych jadłodajniach. Nocleg w Mexico City.

Dzień 5  MEKSYK City (B,-,-)

Rano po śniadaniu udamy się na południe miasta, do artystycznej dzielnicy Coyoacan . Spędzimy tam dzień z Fridą Khalo i Diego Rivierą. Zwiedzimy miejsca, które były im bliskie, tj, Niebieski Dom Fridy, czy Galerię Dolores Olmedo. Podążać będziemy ich ścieżkami. Odwiedzimy ich wspólny dom na Xochimilco, czy restauracje gdzie wspólnie rozkoszowali się meksykańskim jedzeniem. Ten dzień zdecydowanie należał będzie do tej najbardziej ognistej pary XXw. Zwiedzimy również zabytkowe dzielnice z ich kościołami, parkami czy galeriami. Nocleg.

Dzień 6 MEKSYK City – Tuxla – Canyon Sumider – San Christobal (B,-,-)

Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko w Mexico City. Przelot do Tuxla, skąd pojedziemy na niezwykłe spotkanie z przyrodą. Otóż udamy się do Kanionu Sumidero, gdzie płynąc kilkukilometrowym kanionem podziwiać będziemy urwiska skalne , ptaki, zatoczki i niezwykłe widoki skąpanych w słońcu skał. Kanion Sumidero to ogrom i potęga skał jak również leniwie wygrzewające się krokodyle, małpy czy urzekające barwami ptaki. Po relaksującym rejsie udamy się do San Cristobal. Niezwykłego tradycyjnego miasteczka. Nocleg w San Cristobal.

Dzień 7 SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS (B,-,-)

O godz. 9.30 przyjedzie po nas mini van, by zabrać nas na wycieczkę pod hasłem poznaj różnorodność lokalnych  kultur. Odwiedzimy społeczność Tzotzil Maya  w wiosce San Juan Chamula słynącej z unikalnych praktyk religijnych – mieszanki wyznania katolickiego z obrządkami Majów, odwiedzimy też lokalny rynek. Następnie pojedziemy do San Lorenzo Zinacantan, by zwiedzić miejscowy kościół. Poznamy tradycje plemienia Zinacanto słynącego z dużej ilości kwiatów i wielokolorowych ubrań.  Spotkamy się tam z lokalnymi mieszkańcami, by moc porozmawiać o codziennym życiu Majów . Po dniu pełnym wrażeń, a także krótkiej nocy, popołudniu czas do dyspozycji na odpoczynek lub mały spacer po miasteczku. Wieczór – dla chętnych - w rytmach muzyki na żywo w uroczym Cafe Bar Revolucion. Nocleg


Dzień 8 AGUA AZUL & MISOL –HA – PALENQUE (B,-,-)

Po wykwaterowaniu i śniadaniu, wyjedziemy, by spędzić dzień szlakiem wodospadów  Agua Azul, Misol-Ha – skryte w dżungli naturalne baseny  o krystalicznie czystej wodzie. Na koniec dnia czeka nas wizyta w tajemnicze ruiny Palenque, ośrodka kultury antycznych Majów. Agua Azul czyli w języku lokalnym Rio Xumul-Ha oznacza rzekę błękitnej wody – jest to kompleks kaskadowych lazurowych basenów połączonych wodospadami. Pójdziemy na spacer wzdłuż tych zapierających dech widoków, a dla chętnych polecamy kąpiel w jednym z tych naturalnych basenów –będzie to niezapomniane doświadczenie.

Następny przystanek to rzeka Misol–Ha (czyli tryskająca woda), jest to inny rodzaj wodospadu wewnątrz dżungli, który wraz ze znajdującymi się tam klifami daje wrażenie wędrówki zieloną doliną. Można wejść również w głąb jaskini wyrzeźbionej przez koryta rzeki…

Na koniec czekać będą na nas ruiny Palenque – pozostałość po świetności Majów – zachwyci jak i przerazi potęgą ale i okrutną tradycją ówczesnych czasów. Nocleg w Palenque.

 
Dzień 9 PALENQUE – CAMPECHE (B,-,-)
Kolejna pobudka wcześnie rano. Tym razem czeka nas przejazd Palenque do Campeche. Małego urokliwego miasteczka w stanie Jukatan. Przyjedziemy na chwilę, ale nie można ominąć tego miejsce. Kolory, zabudowa, kościoły i główny plac są tak urokliwe, że nie wyobrażamy sobie, aby pominąć tą perełkę na naszej trasie. W Campeche będziemy około południa. Zakwaterujemy się w hotelu i udamy się na spacer po miasteczku, które jest niezwykle fotogeniczne. Nocleg w hotelu.


Dzień 10 CAMPECHE – UXMAL – KABAH – MERIDA (B,-,-)

Rano po śniadaniu udamy się w kierunku Meridy przez Kabah i Uxmal. Tam odbierze nas przewodnik. Czeka nas zwiedzanie przepięknego miasta Majów. Założone w okresie renesansu ok. 1000 r. należało do głównych miast państw razem z Chichen Itza i Mayapan. Wśród ruin zachowały się liczne zabytki np. piramida zwana Świątynią Czarownika o wysokości 38m i eliptycznej podstawie. Na niej zbudowano 5 świątyń dostępnych z różnych stron. Kabah to kolejne miejsce, gdzie znajduje się przepiękna piramida z tysiącem twarzy Toluca – boga deszczu. Następnie przejazd do Meridy na zasłużony odpoczynek.

 
Dzień 11 MERIDA
(B,-,-)

Merida to miasto kontrastów. Zobaczymy tam eleganckie hotele i restauracje, a z drugiej, północnej strony rynek, gdzie można znaleźć wiele niskobudżetowych restauracyjek czy hoteli. Wokół Zokalo (rynku) znajduje się główny rynek (mercado) i wiele małych lokalnych sklepików. Merida posiada kolonialną historię, a obecnie odbywa się tam wiele koncertów i ulicznych pokazów. Nocleg w Merida.

Dzień 12  MERIDA - CHICHÉN ITZÁ (B,-,-)

O godz. 9 rano wyjedziemy do Chichén Itzá – jednego z siedmiu cudów świata wpisanego w rejestr UNESCO  w dawnym mieście  Majów. Oprowadzać nas będzie lokalny przewodnik, który zapozna nas z kulturą, tradycją oraz codziennym życiem Majów na terenie antycznej Chichén Itzá.  Po zwiedzaniu, przejazd do Cancun. Nocleg w Cancun.

 


Dzień 13 -15 CANCUN (ALL INCLUSIVE)

Dni wolne, które można spożytkować na opalanie, lub zwiedzanie Tulum, Coba, czy aktywne atrakcje jakich nie brakuje na miejscu. Na pewno trzeba zobaczyć podziemnie jaskinie i rzeki, jakich są tysiące na Jukatanie.

Playa del Carmen, Tulum i  inne małe plaże w okolicach a także Chetumal, Caye Caulker  to część Wybrzeża Karaibów. Znajduje się tam druga co do wielkości w świecie rafa koralowa które dają możliwość nurkowania (tzw. „spacer podwodny do 7m głębokości” z instruktorem lub nurkowanie na głębokość do 30m –jeżeli masz uprawnienia) oraz w wersji snorekling. Przepiękne plaże, małe tropikalne lasy, natura pełna życia, co daje możliwość rozsmakowania się w plażami Ameryki Centralnej, dlatego zalecamy oddać się plaży, naturze i leniwemu rytmowi płynącego dnia w wersji latynoamerykańskiej

Dzień 16  CANCUN (B,-,-)

Koniec wspaniałego relaksu. Wylot do Polski transfer na lotnisko i powrót do kraju.

*wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch (obiad) , D – dinner (kolacja) 
**kolejność zwiedzania może ulec zmianie
*** pierwszy i ostatni dzień zostanie doprecyzowany do godzin wylotu

PODRÓŻE WYPRAWA MARZEŃ  KOBIECE WYPRAWY PODRÓŻE DO AZJI TURYSTYKA W MAŁEJ GRUPIE  BIURO PODRÓŻY DLA SINGLI WAKACJE RODZINNE SZYTE NA MIARĘ JOGA W AZJI DLA KOBIET WAKACJE Z DZIECKIEM PODRÓŻ DO INDII  WYPRAWA DO INDII  

NASZE WYPRAWY

INDIE   SRILANKA   BALI   KERALA   TAJLANDIA  KAMBODŻA   MEKSYK  
LATGALIA   ŁOTWA   NEPAL   MALEZJA   GOA   BOMBAJ   AYURVEDA   JOGA  
WYPRAWY Z DZIEĆMI   MAURITIUS   KUBA   SRI LANKA MALEDIWY   WIETNAM

Cena zawiera:

- noclegi w dwuosobowych pokojach ze śniadaniem w hotelu 3*/4* - 14 nocy
- transport na całej trasie klimatyzowanymi mini busami,
- bilety wstępu do wszystkich zabytków na trasie, zwiedzanie wraz z innymi turystami w grupach od 2-6 osób, wspólny transport, anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania
- Cancun wyżywienie – pakiety All Inclusive (pakiety zależne od hotelu)
- lokalni przewodnicy we wszystkich zabytkach i w czasie zwiedzania miast,
- opieka polskiego pilota podczas całego pobytu
- przelot na trasie Mexico City - Tuxla
- ubezpieczenie NNW i KL
- organizacja i serwis wyprawy
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- biletu lotniczego na trasie:  Warszawa – Meksyk DF, Cancun – Warszawa (od 3.500PLN)
- dodatkowych proponowanych wycieczek fakultatywnych,
- wyżywienia ok. 10 – 15 USD dziennie
- napiwków dla przewodników ok. 30USD
- wydatków własnych


Zasady rezerwacji wyprawy:

Zgłoszenie na wyprawę prosimy wysłać na adres:  rezerwacja@asiadreamtrips.com lub Anna@asiadreamtrips.com tel. +48 604 496 104

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy szczegóły wyjazdu i kwestie formalne, oraz wstępne potwierdzenie rezerwacji z numerem zgłoszenia.

Rezerwacja i rozliczenie:
Gwarancją rezerwacji wyjazdu jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu.
Zaliczka w kwocie 2.000PLN / osoba, płatna na 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

I rata w kwocie  1.000USD/osoba płatna do 30.10.2019

II rata w kwocie 650 USD/osoba płatna do 31.12.2019

Potwierdzenie grupy:
Potwierdzenie grupy nastąpi w momencie wpłaty zaliczek przez minimum 8 osób. 
Wówczas wystawimy wszystkim osobom stosowne umowy na wyprawę.

Bilety Lotnicze:

Bilety lotnicze będą kupowane w momencie potwierdzenia grupy co najmniej 8 uczestników.
Każda osoba może dokonać zakupu biletu lotniczego we własnym zakresie i przesłać nam szczegóły lotu.
Za wyszukanie, rezerwacje i zakup biletów nasze biuro nie pobiera dodatkowych opłat.
Kupione przez nas bilety lotnicze mają gwarancję serwisu 24h podczas całego wyjazdu.

 

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 30.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:

- Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up