facebook


Wietnam

WIETNAM wyprawa z dziećmi

Kategoria: WYPRAWY Z DZIEĆMI

Rodzaj wycieczki: grupowa (2 - 0 osób)

Cel podróży: Wietnam

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: HO CHI MINH

od 3.990*zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • dowolny

WYPRAWA DO WIETNAMU POŁUDNIOWEGO

Egzotyczna wyprawa dla rodziny z dziećmi.

Nie ma lepszego i gorszego momentu na podróż do Wietnamu. W ciągu całego roku w różnych dawkach pada i świeci słońce, jest gorąco i wilgotno, choć ze względu na dużą rozciągłość południkową (1650 km!) klimat między poszczególnymi regionami znacznie się różni.

POŁUDNIOWY WIETNAM
Monsunowy równikowy klimat sprawia, że przez cały rok panują tu wysokie temperatury, a najwyższe odnotowywane są w miesiącach od lutego do maja, kiedy to sięgają 40 stopni C. Pora sucha trwa od listopada do maja i jest to najlepszy czas na podróż do Sajgonu, w Deltę Mekongu i na wypoczynek w Mui Ne i na wyspie Phu Quoc. Od czerwca do początku października trwa pora deszczowa.

PÓŁNOCNY WIETNAM
Z kolei północny Wietnam charakteryzuje się przyjemną porą suchą, która trwa od listopada do maja, jednakże w styczniu i lutym w wysoko w górach, w Sapa i w Zatoce Halong temperatury są dosyć niskie i nocą mogą spaść do 0 st. C.

WIETNAM CENTRALNY
W centralnym Wietnamie pora sucha trwa od stycznia aż do sierpnia, z temperaturami sięgającymi 30 st. C. Największe opady odnotowuje się w październiku i listopadzie.


- dwa oblicza Sajgonu kolonialny i tradycyjny
- tropikalny dzień w delcie Mekongu pływając łódkami wodnym labiryntem
- tradycje i wierzenia Wietnamczyków
- tunele Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej
- poznamy pracę i życie wietnamskich rybaków
- najcudowniejsza kuchnia świata
- atrakcje regionu Phan Thiet: różowe wydmy, białe jezioro, Ta Ku Mountain czy gorące źródła Binh Cau
- cudowny czas w komfortowym hotelu nad samym morzem

Program Wyprawy:

Dzień 1  Wylot z Polski (-,-,-)
Wylot z Warszawy. Powitanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa.

Dzień 2  Ho Chi Minh (-,-,D)
Przyjazd do Ho Chi Minh. Na lotnisku odbierzemy bagaż i wizę. Na lotnisku będzie czekać na nas miejscowy przewodnik, który zabierze nas do hotelu w centrum miast. Będzie czas wolny na odpoczynek po długiej podróży samolotem. Wieczorem przewodnik zabierze nas na dobre jedzenie i spacer po wieczornym Sajgonie. Będzie to pierwsza okazja na spróbowanie specjałów najwspanialszej kuchni świata. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 3 Ho Chi Minh (B,L,-)
Dzisiejszego dnia po śniadaniu proponujemy zwiedzenie dwóch odmiennych dzielnic Ho Chi Minh.
Do południa zobaczymy kolonialną dzielnicę Sajgonu, przewodnik zabierze na w ciekawe zakątki miasta, aby poznać mieszany styl życia w metropolii będącej pod wpływem tradycji orientalnych i wpływów zachodnich.
Pospacerujemy spokojnymi ulicami handlowymi, gdzie sprzedaje się ptaki, bonsai, miniaturowe krajobrazy, antyki i rękodzieło. Odwiedzimy muzeum tradycyjnej medycyny i odkryj sztukę uzdrawiania.
Będziemy poznawać i eksplorować lokalne życie. Podczas interaktywnej eksploracji dowiemy się, jak ważne dla Wietnamczyków są symbole, fizyczność i duchowa strona życia. Następnie udamy się na lekki lunch.

A po lunchu odwiedzimy część tradycyjną miasta - wietnamską i chińską.
Kontynuując wstąpimy do lokalnego marketu Cho Lon (Chinatown) z rynkiem Binh Tay i świątynią Thien Hau.
Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 4 Ho Chi Minh - Tay Ninh - Cu Chi - Ho Chi Minh (B,L,-)
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszego dnia jedziemy do Tay Ninh, czyli do serca wyznawców Kaodaizmu, do Wielkiej Katedry Świętego Oka. Kaodaizm to synkretyczna religia wietnamska, która czerpie z Buddyzmu, z Chrześcijaństwa, Taoizmu i Konfucjanizmu. Tu w samo południe udamy się na nabożeństwo. Po zwiedzaniu katedry zjemy obiad w miasteczku.
Kolejnym punktem dnia będą tunele Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej. Zwiedzimy tunele i wysłuchamy historii weteranów-przewodników. To ważna część historii tego kraju. Na koniec jak ktoś będzie miał ochotę, to będzie możliwość strzelania na strzelnicy z dowolnego rodzaju broni używanej w czasie konfliktu w Indochinach. 
Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 5 Ho Chi Minh –Cai Be – Vinh Long (B,L,-)
Śniadanie w hotelu. Potem transfer do Cai Be (ok. 2,5h), małego miasteczka ukrytego w Delcie Mekongu.
W tym pięknym, sielankowym miejscu czekają na nas czarujące niespodzianki oprócz bujnej roślinności, wijących się kanałów i uroczych uśmiechów. Delta bywa nazywana spichlerzem Wietnamu. To tu uprawia się ryż, warzywa, owoce, a także hoduje owoce morza, które potem są sprzedawane na targach całego kraju. Sam Mekong, najdłuższa rzeka w Indochinach Wietnamczycy nazywają "rzeką dziewięciu smoków". Coś w tym jest. Gdy patrzy się na deltę z okien samolotu, to pod nami wiją się setki rzek, rzeczek, kanałów, strumyków, słowem – mamy pod sobą wodny labirynt. I takie też jest podróżowanie po tym regionie. Oczywiście Mekong najlepiej zwiedzać pływając łodzią i tak też zrobimy. Na pewno odwiedzimy tu rodzinne fabryczki, w których tak jak setki lat temu wytwarza się różne wyroby i produkty z liści palmowych(np. Maty), kokosów (bimber) i ryżu (papier ryżowy, kluski). Rejs potrwa około 1,5h następnie zjemy obiad w ogrodzie na wyspie An Binh. Po obiedzie przesiądziecie się na rowery i przejedziecie wzdłuż kanałów (trasa ok 10-12km). Ostatni etap to przepłynięcie łodzią do Long Phuoc Villige gdzie ugości Was lokalna rodzina.

Nocleg i kolacja u rodziny wietnamskiej.

Dzień 6 Mui Ne (B,-,-)
Tego dnia czeka nas podróż do Phan Thiet droga lądową (około 250 km, około 5 godzin jazdy). Jedziemy na wietnamskie wybrzeże na wypoczynek. Ale nie oznacza to końca atrakcji jakie przed nami.
Po przyjeździe, zameldujemy się w hotelu i odpoczniemy po podróży.
Obiady i kolacje zaplanujemy wspólnie podczas podróży.  Nocleg w hotelu w Phan Thiet.

Dzień 7 Mui Ne (B,-,-)
Dzisiejszego dzień proponujemy dzień wolny od zaplanowanych aktywności.

Śniadanie w hotelu, a potem laba, czyli pewnie leżenie na plaży. Ten dzień przeznaczymy na aklimatyzację i odpoczynek i eksplorację najbliższej okolicy. A będzie tam co robić. Wybrzeże Wietnamu jest bowiem jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu. Możecie więc spróbować tego sportu w znajdujących się nieopodal hotelu spotach.

Dzień 8-11  Mui Ne (B,-,-)
Śniadanie w hotelu.
Jeśli niektórzy z Was będą mieli ochotę na zwiedzanie, to proponujemy skorzystanie z poniższych propozycji wycieczek:


1.Wycieczka do Ta Ku Mointain

Opis wycieczki:
Wczesnym rankiem odjeżdża autobus do Ta Ku Mountain, położonego około 25 km od Mui Ne. Dotarcie na szczyt góry jest możliwy za pomocą kolejki linowej. Z kolejki można podziwiać widoki na bujny las tropikalny, będący domem dla hord małp. Będąc na szczycie będziemy podziwiać panoramiczny widok na otaczającą dolinę i ocean. Góra Ta Ku jest także domem dla największego długiego na 160m, wysokiego na 10 metrów, leżącego Buddy. Po zejściu, z góry odwiedzimy plantację smoczych owoców i udamy się do Ke Ga, małego nadmorskiego miasteczka znanego z kolonialnego klimatu i  latarni morskiej, aby następnie wrócić do Mui Ne wzdłuż nadmorskiej drogi. Wycieczkę zakończymy zatrzymując się w fabryce sosu rybnego.
Lunch będzie serwowany w lokalnej restauracji przed powrotem do hotelu.

Osoby które pozostaną w hotelu obiad i kolacja mają we własnym zakresie. Śpimy w Mui Ne.

2.Wycieczka jeepami nad Białe Jezioro
Opis wycieczki: najpierw zatrzymujemy się w rybackiej części wsi, gdzie akurat rybacy przybijają do brzegu po nocnym połowie. Czeka na nas malowniczy widok setek łódek i obserwowanie pracy rybaków. Przejażdżka wzdłuż brzegu morza z Hon Rom do White Lake jeepem, to głośny szum fal, chłodny powiew wiatru i widok romantycznych zboczy nigdy niekończących się białych wzgórz. Będziemy cieszyć się słońcem tropiku, mijając małe pustynie Białego Jeziora, aby zdobyć najwyższe "dziewicze wzgórze". W drodze powrotnej odwiedzimy Fairy Stream niebywale kolorowe wzgórza, odwiedzimy wietnamską pustynię, tzw. białe i czerwone wydmy, a w drodze powrotnej pójdziemy jeszcze na krótki spacer do Bajkowego Strumienia. Wracamy do hotelu. 

Dzień 12  Ho Chi Minh -powrót do Polski  (B,-,-)
Śniadanie w hotelu i przejazd do Ho Chi Minh na lot międzynarodowy i powrót do Warszawy. 

Koniec wyprawy

od 3.990 PLN + przelot (od 2.500PLN) / osoba

Cena wyjazdu została oszacowana na podstawie załączonego programu przy założeniu hoteli 3* i grupy minimum 2 osób podróżujących razem, zakwaterowanych w jednym pokoju.

Cena dzieci jest ustalana indywidualnie w zależności od wieku dziecka/dzieci.

PODRÓŻE WYPRAWA MARZEŃ  KOBIECE WYPRAWY PODRÓŻE DO AZJI TURYSTYKA W MAŁEJ GRUPIE  BIURO PODRÓŻY DLA SINGLI WAKACJE RODZINNE SZYTE NA MIARĘ JOGA W AZJI DLA KOBIET WAKACJE Z DZIECKIEM PODRÓŻ DO INDII  WYPRAWA DO INDII  

NASZE WYPRAWY

INDIE   SRILANKA   BALI   KERALA   TAJLANDIA  KAMBODŻA   MEKSYK  
LATGALIA   ŁOTWA   NEPAL   MALEZJA   GOA   BOMBAJ   AYURVEDA   JOGA  
WYPRAWY Z DZIEĆMI   MAURITIUS   KUBA   SRI LANKA MALEDIWY   WIETNAM

 Cena obejmuje:

- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych 3* - 10 nocy 
- śniadania na całej trasie
- wszystkie transfery
- zwiedzanie według programu z anglojęzycznym, lokalnym przewodnikiem
- transport prywatnym samochodem
- zwiedzanie i bilety wstępów według programu
- świeża woda podczas zwiedzania
- ubezpieczenie NNW i KL, bagaż
- organizacja, serwis i przygotowanie wyprawy
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

- przelotu międzynarodowego do Wietnamu – Warszawa - Ho Chi Minh – Warszawa (ok. 2.500PLN)
- wycieczek dodatkowych poza programem (opcje dodatkowe)
1.Ta Ku Mountain z lunchem – koszt 60 USD/osoba
2.Białe Jezioro na jeepach – 60 USD/osoba
- wizy 25 USD
- napiwków, wydatków własnych

Ważne informacje:

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie - Check in / out jest o 12.00 w południe 
- Zwiedzanie dodatkowych miejsc nieobjętych programem, możliwe za dodatkową opłatą. 
- Małe zmiany są czasami niezbędne z powodu warunków pogodowych, kondycji dróg, itp.
- B – (breakfast) śniadanie, L – (lunch) obiad, D – (dinner) kolacja
Program jest realizowany już od 2 osób. Wówczas przedstawiamy dokładną kalkulację kosztów w zależności od ilości osób i standardu wybranych hoteli.  
Z uwagi na wspólne zakwaterowanie z rodzicami oraz wiek koszt dla dzieci będzie podawany indywidualnie.

 

 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Podana cena jest orientacyjna. W chwili zgłoszenia pierwszych chętnych zastrzegamy prawo do aktualizacji ceny na dzień rozpoczęcia kompletowania grupy.

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up