facebook


Malezja

MALEZJA WAKACJE Z DZIEĆMI

Kategoria: WYPRAWY Z DZIEĆMI

Rodzaj wycieczki: grupowa (2 - 0 osób)

Cel podróży: Malezja

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: KUALA LUMPUR

od 4.990*zł

+ przelot, kurs 1USD =3,7PLN

Dostępne terminy

  • dowolny

WYPRAWA DO MALEZJI 

Egzotyczna wyprawa dla rodziny z dziećmi.

Malezję cechuje klasyczny klimat równikowy, z wysokimi temperaturami i stałymi opadami w ciągu całego roku. Najlepszą porą na podróż na wschodnie wybrzeże (Perhentian) są miesiące luty – sierpień. Od października do lutego wybrzeże to jednak nawiedzają gwałtowne ulewy. To samo dotyczy centralnej części półwyspu malajskiego, gdzie znajdują się takie atrakcje jak park Narodowy Taman Negara czy Wzgórza Camerona. Alternatywą dla wschodniego wybrzeża w porze zimowej są wyspy Langkawi i Panang, gdzie od grudnia do maja panują fantastyczne warunki pogodowe. 

Sezonowość na tropikalnej Borneo jest już nieco bardziej skomplikowana. Przez cały rok temperatury oscylują tu pomiędzy 27 a 32 °C, wilgotność wynosi 80% . Pogoda jest nieprzewidywalna, warunki zmieniają się szybko i po kilkugodzinnej ulewie możemy spodziewać się pięknego błękitnego nieba. Na Borneo można jechać przez cały rok z najlepszą pogodą od marca do października.


  • Kuala Lumpur – architektura kolonialna i nowoczesność, zwiedzanie miasta i świątyń
  • Malakka historyczne miasto wpisane na listę UNESCO,
  • Batu Caves – skarby natury ukryte w jaskiniach
  • Rejs łodzią do zachodu słońca z grillem i barem na pokładzie
  • cudowne plaże wyspy Langkawi
  • zielone pola herbaciane Cameron Highlands
  • komfortowy hotel z dostępem do plaży, zapleczem SPA i masażami

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1 WARSZAWAKUALA LUMPUR

Spotkanie Uczestników na lotnisku Okęcie z przedstawicielem biura. Rozpoczęcie odprawy paszportowo-bagażowej. Przelot do Kuala Lumpur w Malezji.

Dzień 2 Kuala Lumpur (-, -, -)

Przylot do Kuala Lumpur. Na lotnisku przywita Was lokalny przewodnik i udacie się do hotelu.
Po zakwaterowaniu czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja i spacer po ulicach miasta gdzie będzie można skorzystać z masaży i dobrze zjeść.

Dzień 3 Kuala Lumpur (B,L,-)

Dzień rozpoczniecie od śniadania, a zaraz po nim wyruszycie na zwiedzanie miasta. Trasa rozpoczyna się od Petronas Twin Towers. Skybridge łączący dwie wieże na 41 i 42 piętrach, 170 m (558 stóp) nad ziemią i 58 m (190 stóp) długości. Kolejne miejsca na naszej trasie to Pałac Królewski (Istana Negara,  National Monumentor Tugu Negara, zbudowanego na cześć tych, którzy oddali życie podczas japońskiej okupacji w II wojnie światowej.
Placu Niepodległości i "Dataran Merdeka", otoczony wspaniałymi kolonialnymi budynkami, wśród których najbardziej fascynujący i widoczny jest budynek Sultan Abdul Samad, jeden z najważniejszych zabytków zbudowanych przez Brytyjczyków w architekturze Moghul Indii.
Lunch. Na koniec dnia udacie się do tętniącej życiem dzielnicy Chinatown, gdzie poznacie zgiełk, koloryt, zapach i smak tej fascynującej części miasta. Powrót do hotelu. Kolacja.
Opcjonalnie: wjazd na Petronas Twin Towers – 20USD (ok. 45 min)

Dzień 4 Kuala Lumpur (B,L,-,)

Dzisiejszego dnia odwiedzicie najpiękniejsze i najokazalsze świątynie różnych religii tego miasta. Zobaczycie Świątynię hinduistyczna Śri Mahamariamman, jedną z najbardziej ozdobnych świątyń indyjskich, w której jeśli będziecie mieć szczęście macie szansę zobaczyć hinduskie wesele.

Będziecie podziwiać meczet National Mosque, którego charakterystycznymi cechami są minarety o wysokości 73 metrów. Następnie zwiedzicie pięknie urządzoną świątynię Thean Hou, sześciopiętrową świątynię chińską, usytuowaną na szczycie Robson Heights. Lunch. Na koniec dnia odwiedzicie fascynujące Batu Caves wapienne formacje mające niemal 400 milinów lat. Niektóre z wejść do jaskini były używane jako schronienia przez rdzennych mieszkańców Temanu (plemię Orang Asli). Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 5 Kuala Lumpur - Malakka (B,-,-)

Po śniadaniu wymeldujecie się z hotelu i wyruszycie w drogę do Malakki. Miasto położone jest 150km od Kuala Lumpur. Podróż zajmie ok. 2-3h. Po zameldowaniu w hotelu będzie czas na odświeżenie, odpoczynek i wyjście na spacer po okolicy i dla chętnych zakupy nieopodal. Można będzie również skorzystać z zaplecza hotelu. Czas wolny. 

Dzień 6 - 02.05.2018 Malakka (B,L,-)

Po śniadaniu rozpoczniecie zwiedzanie miasta. Malakka była kolonizowana przez blisko 400 lat przez Portugalczyków, Holendrów , Brytyjczyków i Japończyków co w bardzo silny sposób odbiło się na architekturze i wyglądzie miasta. Odwiedzicie Dutch Square, z czerwonymi budynkami Studthuys, kościołem, wieżą zegarową i fontanną Królowej Victorii. Zobaczycie również Cheng Hoon Teng, która jest najstarszą chińską świątynią w Malezji zbudowanej w 1645 roku. The Porta the Santiago, czy St.Paul’s Church. Same miasteczko jest pełne uroku i kolorów za sprawą pięknie udekorowanych kwiatami ryksz, którymi będzie okazja się przejechać. Przez miasteczko przepływa rzeka, którą organizowane są rejsy co stanowi wspaniałą atrakcję do zwiedzających. Przejazd na lunch. Po południu rejs po rzece. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień 7 Malakka - Langkwai (B,-,-)

Po śniadaniu spakujecie swoje bagaże i wyruszycie na lotnisko skąd samolotem udacie się na wyspę Langkwai. Transfer do hotelu, zameldowanie i odpoczynek po podróży. Czas wolny.

Dzień 8 – 11

Langkwai (B,-,-)

Podczas pobytu na wybrzeżu korzystać będziecie z pięknych plaż, kąpieli słonecznych, masaży i wspaniałej azjatyckiej kuchni. To czas na relaks, odpoczynek i ładowanie baterii.

Opcjonalnie: wycieczka łodziami lub kajakami po rozlewiskach namorzynowych otaczających ukrytą lagunę parku Geo Forest nad rzeką Kilim. Spływ kajakiem i drogami wodnymi jest ekscytującym doświadczeniem, gdzie można zobaczyć świetnie zachowane formacje namorzynowe i skalne. Znany również jako Kilim Karst Geoforest Park, obszar 100 kilometrów kwadratowych w Langkawi jest rezerwatem przyrody i kolekcją geo-stron pełnych niesamowitej flory i fauny oraz oszałamiających formacji geologicznych, takich jak skały wapienne, skamieniałości, jaskinie, laguny, plaże i morskie krajobrazy.
Cena 59 USD (9.00-14.00)

Opcjonalnie : Opcja 2

Geopark Day Cruise z lunchem (6h). Wyruszamy rano do ośrodka World Langkawi skąd na pokładzie jachtu wypłyniemy na wyspy. Po drodze goście mogą wskoczyć do naszego jacuzzi z wodą morską, aby się ochłodzić. Dopłyniemy na bezludną plażę, na której odbędzie się nasz lunch w formie B.B.Q.  Tutaj każdy może opuścić jacht, aby popływać w morzu. Jest możliwy krótki, ale bardzo przyjemny spacer po dżungli zaczynający się od plaży. Możesz doświadczyć lasu deszczowego, wspaniałych widoków na ocean ze szczytu, lub po prostu zrelaksować się w jednym z wielu hamaków, które ustawiliśmy wzdłuż naszej pięknej zacisznej plaży. Będzie lampka wina i zjemy lunch z lokalnymi owocami morza warzywami i barem sałatkowym składającym się z sześciu różnych sałatek, przygotowanych z przepisów z całego świata.

Po obiedzie powrócicie na jacht na 30-minutowy rejs do bardzo pięknego i wyjątkowego miejsca, gdzie zbierają się orły morskie. Spotykacie się z orłami, nurkującymi w wodzie zaledwie kilka metrów od jachtu. Spektakularne, ekscytujące doświadczenie i szansa na oryginalne zdjęcia.

Powrót do Resort World Langkawi, gdzie będzie czekał transport powrotny do hotelu.
Cena : 89 USD (09.00-16.00)

Dzień 12 Langkawi – Kuala Lumpur (B,-,-)

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Kuala Lumpur. Przejazd do hotelu.

Dzień 13 Kuala Lumpur – Cameron Highlands

Całodniowa wycieczka do Cameron Highlands  ulubione miejsce spędzania wolnego czasu, obejmujące m.in. plantację herbaty Sungai Palas BOH, herbaciarnię, fabrykę herbaty, farmę motyli i owadów, targ warzywny, owoce i kwiaty, tunel czasowy - małe muzeum i galerię, świątynię buddyjską Sam Poh oraz Farma truskawek.
Powrót do hotelu.

Dzień 14 wylot do Polski

Dzień zaplanujemy w zależności od godzin wylotu.  Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

Koniec programu

od 4.990 PLN + przelot (od 2.500PLN) / osoba

Cena wyjazdu została oszacowana na podstawie załączonego programu przy założeniu hoteli 3* i grupy minimum 2 osób podróżujących razem, zakwaterowanych w jednym pokoju.

Cena dzieci jest ustalana indywidualnie w zależności od wieku dziecka/dzieci.

 

PODRÓŻE WYPRAWA MARZEŃ  KOBIECE WYPRAWY PODRÓŻE DO AZJI TURYSTYKA W MAŁEJ GRUPIE  BIURO PODRÓŻY DLA SINGLI WAKACJE RODZINNE SZYTE NA MIARĘ JOGA W AZJI DLA KOBIET WAKACJE Z DZIECKIEM PODRÓŻ DO INDII  WYPRAWA DO INDII  

NASZE WYPRAWY

INDIE   SRILANKA   BALI   KERALA   TAJLANDIA  KAMBODŻA   MEKSYK  
LATGALIA   ŁOTWA   NEPAL   MALEZJA   GOA   BOMBAJ   AYURVEDA   JOGA  
WYPRAWY Z DZIEĆMI   MAURITIUS   KUBA   SRI LANKA MALEDIWY   WIETNAM

Cena zawiera:

- Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 osobowych 
- Zwiedzanie i atrakcje wymienione w programie
- Wszystkie biletu wstępów do odwiedzanych miejsc
- Rejs popołudniowy po rzece w Malakka
- Śniadania podczas całej trasy
- Prywatny klimatyzowany transport na całej trasie wyjazdu minivanem
- Anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania w zależności od potrzeb
- Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13PLN/os. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016 w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- przelotu na trasie Warszawa – Kuala Lumpur - Warszawa ( ok 2.800 PLN )
- wyżywienia nie wymienionego w programie
- Przelot na trasie Malakka - Langkawi 
- Przelot na trasie Langkawi - Kuala Lumpur
- atrakcje opcjonalne:
Wejście na wieże Petronas Twin Tower – 22USD
Rejs katamaranem – 79USD
Rejs Geopark Day Cruise z lunchem– 89USD
- wydatków własnych
- napiwków

*kolejność zwiedzania może ulec zmianie
**wyżywienie B- breakfast (śniadanie), L – lunch , D – dinner (kolacja)
***pierwszy i ostatni dzień programu będzie dopasowany do godzin wylotu
Program jest realizowany już od 2 osób. Wówczas przedstawiamy dokładną kalkulację kosztów w zależności od ilości osób i standardu wybranych hoteli.  
Z uwagi na wspólne zakwaterowanie z rodzicami oraz wiek koszt dla dzieci będzie podawany indywidualnie.

 
 
 Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:

- Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

 

 

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio  

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up