facebook


Najczęściej zadawane pytania

Od czego zacząć, gdy planujemy podróż z biurem Asia Dream Trips?

Pierwszym krokiem w kierunku skorzystania z oferty naszego biura jest złożenie zapytania i wybór oferty. Klienci, którzy chcą pojechać na wyprawę w grupie mogą wybrać kierunek i program z gotowych propozycji biura w podanych terminach. Istnieje możliwość dodania dodatkowych terminów jeśli w podanych nie znajdziecie Państwo dogodnego dla siebie.
Klientom, którzy chcą pojechać na wymarzone wakacje według własnego scenariusza proponujemy wyjazd w ramach oferty podróży szytych na miarę. Aby możliwie najdokładniej zdefiniować Państwa oczekiwania potrzebujemy podstawowych danych:

- dokąd chcą Państwo jechać
- na jak długo
- kiedy
- ile osób będzie Wam towarzyszyć
- jak chcecie spędzać czas (zwiedzanie/plażowanie)
- ewentualnie jakie miejsca chcecie odwiedzić lub atrakcje chcecie przeżyć
Po otrzymaniu tych informacji przygotujemy plan podróży oraz przybliżony kosztorys takiego wyjazdu

Jak dokonać rezerwacji?

W przypadku rezerwacji gotowych programów grupowych należy wybrać termin i wysłać do nas informację zgłoszenia oraz dane osobowe uczestników:

-imię
-nazwisko
-datę urodzenia
-adres zamieszkania

-e-mail
-telefon kontaktowy

Wpiszemy Państwa na listę uczestników. Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji z Państwa strony jest wpłata zaliczki na poczet wyjazdu, standardowo jest to 1.000 od osoby i podpisanie umowy. Rezerwację można zgłaszać na adres:

rezerwacja@asiadreamtrips.com

joanna@asiadreamtrips.com

anna@asiadreramtrips.com

Ilu uczestników może pojechać na wyprawę?

Wyprawy odbywają się w małych grupach od 6 do 12 osób. Dzięki temu jesteśmy elastyczni i mobilni. Jeśli chętnych jest mniej, wyprawa może dojść do skutku pod warunkiem, że  uczestnicy zaakceptują proponowaną dopłatę do ceny albo wybiorą zmianę terminu lub kierunku wyjazdu i dołączą do innej grupy. Jeśli grupa się nie zbierze i uczestnicy nie będą chcieli wziąć udziału w innej wyprawie, zaliczka jest zwracana w wysokości 100%.

Gdzie się spotkamy? (dotyczy wypraw grupowych z pilotem)

Z uczestnikami wyprawy spotyka się polski pilot w kraju, w którym zaczyna się wyprawa lub w na lotnisku w Warszawie. 
Pilot odbiera wszystkich uczestników z lotniska i od tej chwili jest z grupą cały czas aż do zakończenia wyprawy.

W jaki sposób kupowany jest bilet lotniczy?

Po podpisaniu umowy oraz gdy potwierdzona jest grupa uczestników przystępujemy do poszukiwania biletów lotniczych. W przypadku znalezienia dogodnego, optymalnego pod względem cen i długości lotu biletu, wysyłamy informacje do uczestników z prośba o zaakceptowanie. 
Nie ma konieczności wylotu z jednego lotniska.
Osoby mieszkające w różnych miastach lub krajach mogą lecieć różnymi rejsami i spotkać się na lotnisku w kraju docelowym lub przesiadkowym.
Uczestnicy naszych wypraw korzystają z lotów rejsowych, które rekomendujemy jako bezpieczniejsze i bardziej komfortowe niż czartery.
Nasza firma przy współpracy z licencjonowanym agentem gwarantują uczestnikom serwis i opiekę 24h co przy bardzo długich trasach jest nieocenione w przypadku zaistnienia jakichkolwiek opóźnień lub odwołania lotu.

Bilet lotniczy kupowany jest imiennie na każdego pasażera i przesyłany zaraz po opłaceniu.
Oczywiście istnieje możliwość zakupu biletu indywidualnie, należy wówczas przesłać kopię biletu do biura Asia Dream Trips.

Jaki jest standard transportu?

Lokalnie podróżujemy różnymi środkami transportu. Jeśli samochodami, to klimatyzowanymi jeepami lub minivanami, przystosowanymi do warunków w terenie. Inne pojazdy zabieramy na safari w Afryce, a inne w nepalskie Himalaje. Wygoda i bezpieczeństwo są dla nas kluczowe. Jeśli chodzi o kolej, to zawsze są to pociągi sypialne minimum 2 klasy, z klimatyzacją. Często podróżujemy nocą, więc wybieramy czyste i bezpieczne przedziały, zapewniające spokojny sen. Ważne, aby mieć świadomość, że podróżujemy lokalnym transportem, na dworce dojeżdżamy rykshami, często korzystamy z lokalnych autobusów. Poznanie klimatu kraju to dla nas ważny aspekt.

Planując nasze wyprawy zawsze staramy się, aby przemieszczanie się również było emocjonującą podróżą dlatego urozmaicamy transport tak, aby posmakować np. nocnej jazdy pociągiem w Indiach, rejsu łodzią do stolicy Kambodży czy przelotu nad Himalajami, które jest niezapomnianym przeżyciem.

Jaki jest standard zakwaterowania i możlwiość wyboru hotelu?

Wszystko zależy od kraju i trasy. Wszystkie hotele są sprawdzone, zaopiniowane przez Klientów, bezpieczne, czyste i posiadają łazienki. Bardzo zależy nam, aby nasi podróżnicy mieli odpowiedni komfort odpoczynku po całym dniu zwiedzania. Nasze grupy najczęściej zatrzymują się w klimatycznych kameralnych i butikowych hotelach w standardzie minium 3*. Oczywiście dla osób, które poznają sie w podrózy rezerwujemy pokoje typu Twin z oddzielnymi łóżkami. Istnieje możliwośc dopłaty do wyższego standardu i pokoju jednoosobowego na życzenie. 

W przypadku podróży szytych na miarę wachlarz oferowanych hoteli obejmuje wszystkie klasy i możliwości od rodzinnych pensjonatów po 5* resorty z prywatnymi plażami. 

Jaki jest zakres ubezpieczenia wyjazdu?

Asia Dream Tips jako organizator wyjazdów ma obowiązek wykupić ubezpieczenie uczestników w zakresie NW (nieszczęśliwe wypadki) KL (koszów leczenia). Dodatkowo wykupujemy zawsze ubezpieczenie bagażu.

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 40.000 Euro

- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 4000 Euro

- Bagaż podróżny BP – Świat 400 Euro

- Koszty ratownictwa KR przy imprezach/amatorskim uprawianiu sportu – Świat 5000 Euro

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:

- Od kradzieży

- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).

- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).
Od kilku lata korzystamy z oferty Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna

Z grupą czy w pojedynkę?

Wiele lat doświadczeń uczy, że najlepiej podróżuje się w niewielkich grupach 6-12-osobowych. Naszą ideą jest zobaczenie tego, co naprawdę stanowi o wyjątkowości miejsca, w które się udajemy. Jest to możliwe właśnie w małych grupach. Całe przedsięwzięcie zyskuje wówczas na atrakcyjności. Możemy się lepiej poznać i otworzyć na nowe doznania. W końcu mamy spędzić ze sobą, w najróżniejszych warunkach, kilkanaście dni przygody na krańcach świata!

Nasze wyprawy są doskonałą okazją do poznania w podóży nowych osób, dlatego podróżuje z nami dużo singli. Nie martwcie się zatem, jeśli nie macie pary. 

Czy są ograniczenia wiekowe co do udziału w wyprawie?

Jeśli chodzi o osoby nieletnie to oczywiście biorą udział w wyprawach tylko za zgodą lub pod opieką rodziców (w przypadku wypraw grupowych). Poza tym zapraszamy osoby w każdym wieku.
W przypadku osób powyżej 65 roku życia możemy poporosić o zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do odbycia dalekiej podróży lub lotu samolotem. 

Jaka jest intensywnośc zwiedzania?

Nasze wyprawy mają sprawdzone i przejchane trasy. Staramy się zawsze uwzględniać długość transferów, czas na odpoczynek, spokojne zjedzenie posiłków. Dlatego planujemy atrakcje tak, aby komfort podózy był wysoki i gwarantował wszystkim maksymalną przyjemnośc ze zwiedzania. Wszystkie atrakcje i katywności są opisane w programie. Jeśli dodatkowo wymagają przygotowania sprzętowego lub kondycyjnego uczestnicy zawsze są informowani o stopniu trudności i wymogach trasy. Jesli np. zaplanowaliśmy jazde rowerem a osoba nie czuje się na siłach pedałować, orgazniujemy transport zastępczy w postaci samochodu lub tuk tuka, co w Azji jest równie atrakcyjną opcją przemieszczania się.

 

Serdecznie zapraszamy na wyprawy z Asia Dream Trips

 

 

 

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up