facebook


Dokumenty

Paszport

W zależności od kraju, który jest celem naszej wyprawy, powinien być ważny na kilka do kilkunastu miesięcy od dnia zakończenia podróży i mieć wolne kartki. W większości krajów wystarczy 6 miesięcy, do Indii – 1 rok.

Bilet lotniczy

Nie zapomnij biletu lotniczego. W większości linii lotniczych możesz zrobić check in online czyli odprawić się przez internet. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas i stres na lotnisku, ale możesz również wybrać sobie miejsca w samolocie te jakie lubisz.

Pamiętaj!!! Nie wyrzucaj nigdy boarding pass, jaki dostajesz w czasie lotu. Mają je możesz składać reklamacje za powodu spóźnień lub odwołanych lotów czy zbierać mile jeśli zapomniałeś je zakodować w czasie odprawy.

 

Polisa ubezpieczeniowa Signal Iduna.

Polisa, kontakt do ubezpieczyciela oraz ogólne warunki ubezpieczenia. Te trzy rzeczy trzeba zawsze mieć przy sobie. Oby nie były potrzebne, ale w razie czego, musi być szybki i łatwy dostęp do informacji i kontaktu.

 

Certyfikat gwarancji ubezpieczeniowej Signal Iduna  2021/2022

Ogóle Warunki Ubezpieczania Signal Iduna

Wpis do rejestru Organizatorów Turystyki

Firma Godna Zaufania 2021

 

ROZSZERZENIE UBEZPIECZENIA O PAKIET COVID-19

Rozszerzenie zakresu ochrony

Klauzla nr 2 - Covid 19

Zmiany w zakresie ubezpieczeń turystycznych SIGNAL IDUNA

Dokumenty dla Klienta Aneks

 

 

 

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez ASIA DREAM TRIPS JOANNA GORCZYCA PASRIJA doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os– za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os– za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os– za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up