facebook


Ayurveda i Joga

Ayurveda i Joga - nierozłączne siostry

Ajurveda - nazywana naukową siostrą jogi, ma już ponad 5000 lat. To najstarsza medycyna lub inaczej system zdrowotny znajdujący swój potencjał w równowadze.
Słowo ajur oznacza życie, a weda wiedzę – czyli, aby zrozumieć własne życie najpierw trzeba dążyć i osiągnąć równowagę.

Ta starożytna medycyna upatruje początku naszych wszelakich schorzeń w tkankach i w ich odżywianiu. Wszystko czym odżywiamy nasz organizm powinno dążyć do balansu i być indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb.

Joga natomiast jest systemem którego zadaniem jest doświadczyć duchowej świadomości podczas ośmiostopniowej ścieżki zwanej ashtangą.
To swoisty kodeks jak postępować, aby nasze życie miało sens. Ośmiostopniowe ścieżki jogi bazują na etycznych standardach, samodyscyplinie, integracji, fizycznej praktyce – pozy (asana), kontrolowaniu oddechu (pranayama), koncentracji, medytacji itd.

Ajurveda uczy nas jak żyć w zgodzie z naturalnym rytmem naszego ciała. Dzięki niej poprawimy nie tylko naszą praktykę jogi, ale też ulepszymy inne aspekty naszego życia. 

Częścią jogi jest praktykowanie Ajurwedy, ponieważ leczy ciało, będące naszą świątynią, dzięki której możemy praktykować jogę i osiągnąć duchowe oświecenie.
Połączenie tych dwóch systemów stanowi idealna drogę do upragnionego balansu.

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up