facebook


Ayurveda Care

Ayurveda

Ayurveda
To starożytna "nauka życia", jest holistycznym systemem opieki zdrowotnej obejmującym dietę, jogę, masaże, detoksykację, ziołowe środki zaradcze, medytację i styl życia. Ajurveda jest zaprojektowana tak, aby traktować każdego indywidualnie, uwzględniając wszystkie czynniki, które przyczyniają się do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, czy to fizyczne, środowiskowe, emocjonalne czy umysłowe.
Podstawowe zasady Ayurvedy
Według Ayurvedy, wszystko w tym wszechświecie składa się z pięciu elementów. Te pięć elementów wymienia i przekształca się w to, co można zobaczyć, dotknąć, usłyszeć, smakować i powąchać.
Te podstawowe elementy to powietrze (Vayu), przestrzeń  (Akasha), ogień (Agni), woda (Jal) i ziemia (Prithivi).

Tridosza
Te pięć elementów z kolei łączy się ze sobą, dając w organizmie ludzkim trzy siły biologiczno-fizyczne, zwane Tridosha. Są to: Vata, Pitta i Kapha.

Vata
Składający się z powietrza. Energia ta reguluje ruchy ciała. Aktywuje również układ nerwowy, kreatywność, słuch i mowę. Niekontrolowana Vata prowadzi do zmartwień, skurczów, zaparć i bezsenności.

Pitta
Energia ta reguluje ciepło, metabolizm i mentalne rozeznanie. Niekontrolowana Pitta prowadzi do złości, wrzodów i przerzedzających włosów. Zbilansowana Pitta czyni jasność umysłu i ciepłą osobowość.

Kapha
Energia ta wzmacnia strukturę fizyczną ciała, zwiększa trwałość, siłę i stabilność. Kapha również rządzi emocjami, takimi jak przywiązanie i zazdrość, więc zrównoważenie Kapha prowadzi do spokoju i miłości. Niekontrolowana Kapha prowadzi do problemów z wagą.

Tridosza :  Vata, Pitta i Kapha - rządzą wszystkimi funkcjami umysłu i ciała. Kiedy te trzy są w równowadze, ciało jest zdrowe; Zaburzenia równowagi powodują choroby.
Zabieg Ayurveda zrównoważy te trzy, co odmładza organizm i przynosi harmonię między trójcą ciała, umysłu i duszy.

System ajurvedyjski składa się z około trzydziestu różnych programów Ayurveda, których czas trwania waha się od 2-3 dni do 4-6 tygodni. Program od dwóch do trzech tygodni jest uważany za minimum, aby osiągnąć faktyczne i trwałe wyniki.
W tym czasie odwiedza się gabinet ajurvedyjski raz lub dwa razy dziennie w różnych formach terapii, w jednej lub dwóch sesjach od 1 do 2 godzin każda.
Sesja zwykle zaczyna się od masażu i kończy się specjalnymi lekami ajurveda. Procedury i terapie różnią się w zależności od leczenia. Procedury te są bardzo różnorodne.
Przykłady obejmują wymieszanie całego ciała ciepłym mlekiem, masaż stóp, kąpiele parowe, krople do oczu, specjalne lewatywy na olej i środki przeczyszczające. Niektóre procedury, takie jak masaż całego ciała, wykonywane są jednocześnie przez dwóch terapeutów. Procedury dla mężczyzn są prowadzone przez męskich terapeutów, procedury dla kobiet przez terapeutki kobiety.
Wszystkie procedury są przeprowadzane pod nadzorem lekarza ajurvedyjskiego.
Ważne jest, aby podczas pierwszej konsultacji z lekarzem wyjaśnić wszystkie problemy zdrowotne i historię medyczną. Lekarz określi cały reżim terapii i sekwencję procedur, z określonym czasem rozpoczęcia sesji dziennych. Będziesz także otrzymywać pewne leki ziołowe, które należy przyjmować codziennie z specjalną dietą Ajurveda. Twoje jedzenie będzie środkiem terapii podczas zabiegów Ayurveda. Jest środkiem do korygowania nierównowagi doshas w ciele i pomaga wyeliminować toksyny.
Uwaga!!!
W trakcie leczenia nie wahaj się zadawać pytań do lekarza i terapeutów.

Ograniczenia
Ograniczenia są integralną częścią leczenia, a te ograniczenia są wymagane przez cały pobyt:
nie można spożywać alkoholu, palić tytoniu, zażywać narkotyków lub jeść mięsa. Należy ograniczyć opalanie, pływanie i ćwiczenia fizyczne. A także nie używać lub ograniczyć do minimum wykorzystanie elektronicznych urządzeń, takich jak laptopy, telefony komórkowe, telewizory itp.
Przez czas terapii będzie czas na relaks, na jogę, medytację i zwiedzanie. Jeśli nigdy nie próbowałeś lub nie praktykowałeś jogi, możesz być zadowolony z możliwości poznania Pranayama (prawidłowego oddychania) oraz asan jogi, które możesz regularnie ćwiczyć w długim, zdrowym i zrównoważonym życiu.
Po zabiegu
Przed opuszczeniem kurortu ajurvedyjskiego lekarz Ayurveda przedstawi zalecenia w końcowej konsultacji. Będą one dotyczyły Twojej diety i stylu życia z lekami ajurveda w przyszłości. Należy pamiętać, że w celu zapewnienia ciągłego zdrowia należy powtarzać takie procedury regularnie.

Pierwszy raz odwiedzający Ayurveda Spa
Jeśli jesteś po raz pierwszy odwiedzającym spa Ayurveda, zalecamy rozpocząć od Panchakarmy.
Ze względu na zanieczyszczenie, złe odżywianie i nawyki pitne, toksyny gromadzą się w organizmie. Te toksyny spowalniają krążenie krwi i blokują naczynia krwionośne ciała, co z kolei zmniejsza żywotność. Nasze ciało traci regeneracyjność i zdolność oczyszczania, co powoduje poważne problemy zdrowotne, takie jak udar mózgu i choroby serca. Objawy wysokiego poziomu to: cukrzyca, dna moczanowa, kamienie nerkowe i kamienie w pęcherzykach żółciowych.
Panchakarma (oczyszczanie ciała / Shodhana Chikilsa lub Sodhana Chikilsa)
Panchakarma jest zestawem pięciu zabiegów terapeutycznych, podawanych pacjentowi w celu całkowitego detoksykacji ciała. Według Ayurvedy detoksykacja jest niezbędna przed podjęciem jakichkolwiek innych ważnych zabiegów. Nawet zdrowi ludzie są zachęcani do poddawania się tej terapii raz w roku, aby pozbyć się ciał stałych zanieczyszczeń i chemicznych toksyn. W niektórych przypadkach tylko Panchakarma może wyleczyć wiele chorób przewlekłych. Panchakarma pomaga przywrócić równowagę pomiędzy trzema pierwotnymi energiami (Tridoshas) poprzez masaż olejowy, Snehapanam, Nasyam, Dhara, Pizhichil, Kizhi Shirovasti, łaźnie parowe i leki.
Czas trwania: 2-6 tygodni.

Terapia odmładzająca (Rasayana Chikilsa)
Ten program jest najskuteczniejszy po przebiegu Panchakarmy, poprawia dźwięk, energię i wytrzymałość. Zabieg ten obejmuje masaż ciała, przy użyciu olejów leczniczych i śmietany, przez dwóch masażystów, a także leków odmładzających i leczniczych kąpieli parowych. Terapia ta trwa od 90 minut do 2 godzin dziennie, przez 2-4 tygodnie. To odmładza umysł i ciało, tonizuje skórę i wzmacnia wszystkie układy zapewniające idealny stan zdrowia i długowieczność.
Czas trwania: 2-6 tygodni.

Program pielęgnacji urody (Soundharya Chikilsa)
Wewnętrzne piękno można osiągnąć przez jogę, medytację i Ayurvedę. Zewnętrzne piękno obejmuje kontury ciała, teksturę skóry, jakość włosów i paznokci. Najłatwiejszą metodą zachęcania do właściwego krążenia płynów życiowych i nadania skórze pięknej fakturze jest masaż. Program obejmuje kosmetyki ziołowe, masaż ziołowymi, masaże z olejkami specjalnymi, soki owocowe, soki ziołowe, opakowanie ziołowe, zestawy ziołowe, zestawy głowy, łaźnie parowe lub ziołowe, a także ziołowe soki do picia. To poprawia kondycję skóry, odcienie skóry i napięcie mięśni.
Czas trwania: 2-6 tygodni.

Program Weight Loss (Program Odchudzania / Medodhara Chikilsa)
Obejmuje to dwa rodzaje masażu:  Masaż ziołowymi w proszku i olejami.
Te dwa masaże są podawane raz dziennie przez 28 dni. Program ten obejmuje także kąpiele lecznicze i pić soki ziołowe. Zaleca się specjalna dieta ajurvedyjska w okresie leczenia; Ta dieta nie ogranicza ilości spożywanej żywności, tylko rodzaje żywności. Bez stresu i dyskomfortu, takiego jak głód, zawroty głowy i osłabienie, po zakończeniu tego programu można łatwo wylać 10-12 kg.
Czas trwania: 3-6 tygodni

Antystres (Terapia stresem / Mana Swastha Chikilsa / Manasanthy)

Stres, depresja i bezsenność powodują zaburzenia hormonalne i zaburzenia psychosomatyczne, takie jak nadciśnienie tętnicze, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba niedokrwienna serca, wrzód trawienny, cukrzyca, astma oskrzelowa i migreny. Ta procedura jest kombinacją jogi, medytacji i terapii ajurveda.
Pomaga to pozbyć się stresu i jego konsekwencji, jak smutek, strach i depresja. Procedura ta obejmuje również leczenie odmładzające, Dhara, Nijavarakizhy, Thalam, Ziołowa łaźnia parowa i Ziołowy Pakiet z dodatkiem leków ziołowych.
Czas trwania: 3-6 tygodni

Program opieki kręgosłupa i szyi (Vataroga Chikitsa / Program kręgosłupa i szyi)
Ten specjalny zabieg zachowuje zdrowie kręgosłupa i szyi; Leczy problemy związane z szyją i kręgosłupem, takie jak przepuklina, choroby zwyrodnieniowe, sztywność, zapalenie kręgosłupa, szyjny zapalenie kręgosłupa i rwa kulszowa (szyjka). Program obejmuje specjalne masaże, Kativasthi, Snehavasthi, Kashayavasthi, Pizhichil, Njavarakizhi, specjalne ćwiczenia i nie tylko.
Czas trwania: 2 tygodnie

 

 

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji  Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up