facebook


Wietnam

Wietnam Południowy z Andrzejem Mellerem 05.10-16.10.2018

Kategoria: Wyprawy Grupowe

Rodzaj wycieczki: grupowa (8 - 12 osób)

Cel podróży: Wietnam

Liczba dni: 12 dni

Miejsce zbiórki: Ho Chi Minh

od 5.990*zł

+ przelot , *kurs $ = 3,5PLN

Dostępne terminy

  • 05.10-16.10.2018

WIETNAM POŁUDNIOWY Z ANDRZEJEM MELLEREM

TERMIN 05.10-16.10.2018

CENA WYPRAWY : 1.000PLN + 1.465USD + PRZELOT 

PROGRAM - kliknij

Zapraszamy na odkrywanie Wietnamu Południowego z Andrzejem Mellerem, reporterem (wojennym), pisarzem, autorem bestsellerowego "Czołem, nie ma hien" właśnie o Wietnamie, w którym Andrzej spędził w trzy lata.

GŁÓWNE ATRAKCJE WYPRAWY

  • Ho Chi Minh i legendarne tunele Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej
  • „Spichlerz Wietnamu” czyli delta Mekongu i rejs po „rzece dziewięciu smoków’
  • Pływające targi, rodzinne biznesy i życie wietnamskich rodzin
  • Wysepki, rybackie wioski i rajd jeepami nad Jezioro Białe
  • "Szalony Dom"w Dalat i najlepsza "kluskarnia" w Wietnamie
  • Wspaniałe wietnamskie jedzenie
  • Wypoczynek na cudownych piaszczystych plażach

A przede wszystkim wspaniale opowieści i ciekawostki Andrzeja

Andrzej Meller
ur. 1976 w Warszawie

Z wykształcenia antropolog kultury. Od 17 roku życia w drodze. Poza Polską spędził ponad 10 lat.  Ostatnie trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jest autorem trzech książek reporterskich: "Miraż. Trzy lata w Azji" (reportaże wojenne i lifestylowe), "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" (o wojnie w Libii i upadku Muammara Kadafiego) oraz najnowszej, bestsellera "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie". Na Focus TV prowadził program "Prepersi-gotowi na wszystko".

 

Program Wyprawy:

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Powitanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa.

Dzień 2

Przyjazd do Miasta Ho Chi Minh.
Na lotnisku odbieramy wizę. Spotykamy naszego miejscowego opiekuna i o 14:00 meldujemy się w hotelu. W pozostałej części dnia czas wolny. Na pewno zabiorę Was do Dystryktu 1 na dobre jedzenie i spacer po wieczornym Sajgonie. Obiad i kolacja nie jest wliczona w cenę, ale pamiętajmy, że pyszne wietnamskie jedzenie jest tanie.

Dzień 3

Ho Chi Minh -Tay Ninh-Cu Chi- Ho Chi Minh

Śniadanie w hotelu. Potem jedziemy do Tay Ninh, czyli do serca wyznawców Kaodaizmu, do Wielkiej Katedry Świętego Oka. Kaodaizm to synkretyczna religia wietnamska, która czerpie i z Buddyzmu, z Chrześcijaństwa, Taoizmu i Konfucjanizmu. Tu w samo południe udamy się na nabożeństwo. Po zwiedzaniu katedry jemy obiad w miasteczku. Potem jedziemy prosto do Cu Chi, legendarnych tuneli Wietkongu z czasów Wojny Wietnamskiej. Zwiedzamy tunele, słuchamy historii weteranów-przewodników i na koniec jak ktoś ma ochotę, to strzela na strzelnicy z dowolnego rodzaju broni używanej w czasie konfliktu w Indochinach. Obiad i kolacja na koszt własny.

Nocujemy w tym samym hotelu w Ho Chi Minh.

Dzień 4

Ho Chi Minh -Ben Tre-Tien Gang

Śniadanie w hotelu. Potem transfer do Ben Tre, małego miasteczka ukrytego w Delcie Mekongu. W tym pięknym, sielankowym miejscu czekają na nas czarujące niespodzianki oprócz bujnej roślinności, wijących się kanałów i uroczych uśmiechów. Delta bywa nazywana spichlerzem Wietnamu. To tu uprawia się ryż, warzywa, owoce, a także hoduje owoce morza, które potem są sprzedawane na targach całego kraju. Sam Mekong, najdłuższa rzeka w Indochinach Wietnamczycy nazywają "rzeką dziewięciu smoków". Coś w tym jest. Gdy patrzy się na deltę z okien samolotu, to pod nami wiją się setki rzek, rzeczek, kanałów, strumyków, słowem – mamy pod sobą wodny labirynt. I takie też jest podróżowanie po tym regionie. Oczywiście Mekong najlepiej zwiedzać pływając łodzią i tak też zrobimy. Na pewno odwiedzimy tu rodzinne fabryczki, w których tak jak setki lat temu wytwarza się różne wyroby i produkty z liści palmowych(np. Maty), kokosów (bimber) i ryżu (papier ryżowy, kluski). 

Po południu płyniemy na wyspę Thoi Son i meldujemy się w Island Lodge. Obiad i kolacja na koszt własny.


Dzień 5

Tien Gang-Cai Be- Ho Chi Minh

Śniadanie w ośrodku. W przystani w Cai Be siadamy na łódź i udajemy się w rejs po Mekongu. Odwiedzamy pływający targ, a potem rodzinne zakłady, w których wyrabia się cukierki kokosowe i miód. Przecinamy Mekong w kierunku wyspy An Binh, gdzie odwiedzamy stuletni dom (Pana Cai Cuonga) posiadacza ziemskiego, zbudowany w stylu wietnamsko-francuskim. Dalej albo na wiosłowym sampanie albo na rowerach zwiedzamy wyspę, w tym ogród An Binh, gdzie chwilkę odpoczniemy. Tu gra miejscowa kapela i herbatką popijamy tropikalne owoce Mekongu. Relaks. A potem jeszcze czeka na nas fabryczka cegieł i garnków. Kończymy przejażdżkę w mieście Vinh Long. Obiad i kolacja na koszt własny.

Wracamy do hotelu w Ho Chi Minha.

Dzień 6

Ho Chi Minha -Phan Thiet-Mui Ne

Rano zabiorę Was do Muzeum Pozostałości Wojny. A potem jedziemy (4/5 godz.) w "moje" okolice, w których mieszkałem trzy lata. W Mui Ne będziecie mieli sporo luzu, wycieczki będą "na życzenie". Resztę dnia po zameldowaniu się mamy wolną, choć na pewno zaproponuję wyprawę do Bo Ke, restauracji z owocami morza lub "Krokodyla" – wietnamski grill (opcja dodatkowa). Śpimy w Mui Ne.


Dzień 7

Mui Ne

Po śniadaniu jedziemy jeepami nad Białe Jezioro, ale najpierw zatrzymujemy się w rybackiej części wsi, gdzie akurat rybacy przybijają do brzegu po nocnym połowie. Odwiedzamy wietnamską pustynię, tzw. białe i czerwone wydmy, a w drodze powrotnej idziemy jeszcze na krótki spacer do Bajkowego Strumienia. Wracamy do hotelu. Obiad i kolacja we własnym zakresie, ale nie byłbym sobą jeśli nie zaproponowałbym czegoś smacznego. Obiad i kolacja we własnym zakresie. Śpimy w Mui Ne.

Dzień 8
Mui Ne-dzień wolny

Śniadanie w hotelu, a potem laba, czyli pewnie leżenie na plaży. Jeśli niektórzy z Was będą mieli ochotę na zwiedzanie (opcja dodatkowa), to po południu pojedziemy na górę Ta Cu do śpiącego Buddy. Wjedziemy tam kolejką linową. Obiad i kolacja we własnym zakresie, czyli zabieram Was na smakołyki. Warto też iść na dobry masaż. Śpimy w Mui Ne.

Dzień 9
Śniadanie w hotelu.

Relaks. Plaża. Chętnych zabieram do miasta Phan Thiet (25km od Mui Ne) na targ i do portu.

Obiad i kolacja we własnym zakresie. Masaż też. Śpimy w Mui Ne.

Dzień 10

Mui Ne-Dalat

Śniadanie w hotelu. Potem jedziemy do Dalat (5/6 godz.) i meldujemy się w hotelu. Potem czas wolny, więc na pewno zaproponuję "Szalony Dom", najlepszą "kluskarnię" w Wietnamie, spacer wokół jeziora i po starówce, przejażdżkę na tandemie i fantastyczną kolację obok targu głównego (opcja dodatkowa).

Obiad i kolacja we własnym zakresie. Śpimy w Dalat.

Dzień 11

Dalat-Dzień wolny

Śniadanie w hotelu i dzień wolny. Dla chętnych całodniowe zwiedzanie miasta z obiadem. Rano zwiedzamy stację kolejową i pagodę Linh Phuoc. Potem przystanek w góralskiej wsi plemienia Kho, zwiedzanie domów i poznawanie kultury ludu Kho. Obiad z miejscowej restauracji, a po nim znowu zwiedzanie: jezioro Xuan huong, przejazd kolejką linową do Klasztoru Zen Truc Lam i jeziora Tuyen Lam. Na koniec odwiedzimy letni pałac ostatniego cesarza Wietnamu Bao Dai i wodospady Datanla.

Obiad i kolacja we własnym zakresie. Śpimy w Dalat.

Dzień 12

Dalat- Ho Chi Minha -powrót do Polski

Śniadanie w hotelu i czas wolny aż do odlotu do Ho Chi Minha z miejscowego lotniska. Przesiadka na lot międzynarodowy i powrót do Warszawy.

 


Cena obejmuje:

- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w podanych hotelach lub o podobnym standardzie w zależności od dostępności

Ho Chi Minh City – Liberty Central City Point Hotel pokój Deluxe

Tien Gang – Island Lodge pokój z widokiem na ogród

Mui Ne – Coco Beach Resort – bungalow

Dalat – Ngoc Lan Hotel – pokój  Superior

- śniadania na całej trasie, pozostałe posiłki według programu

- transfery oraz wycieczki z anglojęzycznym lokalnym przewodnikiem

- transport minibusem

- zwiedzanie i bilety wstępów według programu

- świeża woda podczas zwiedzania

- Przewodnik na całej trasie wyprawy - Andrzej Meller

- ubezpieczenie NNW i KL

- organizacja i  przygotowanie

 Cena nie obejmuje:

- przelotu międzynarodowego do Wietnamu

- wizy 25 USD

- napiwków

- napoi oraz wycieczek dodatkowych poza programem (opcje dodatkowe)

- wydatków własnych

 

Ważne informacje:

- Pilotem - opiekunem wyprawy jest Andrzej MellerKolejność zwiedzania może ulec zmianie - Check in / out jest o 12.00 w południe
- Zwiedzanie dodatkowych miejsc nieobjętych programem, możliwe za dodatkową opłatą.
- Jeśli zaproponowane hotele nie będą możliwe do zarezerwowania, przygotujemy hotele tej samej klasy i kategorii
- Małe zmiany są czasami niezbędne z powodu warunków pogodowych, kondycji dróg, przelotów czy dostępności pokoi w hotelach.

Przedmiot i suma ubezpieczenia zagwarantowana przez Organizatora:

- Koszty leczenia KL wraz z Assistance Świat – 30.000 Euro
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków NNW – Świat 15.000PLN
- Bagaż podróżny BP – Świat 1.000PLN

Każdy Uczestnik może wykupić dodatkowe ubezpieczenie:Od kradzieży
- Koszty rezygnacji z imprezy turystycznej KRIT – 3% ceny imprezy (składkę uiszcza się w ciągu 4 dni po podpisaniu umowy, jeśli do rozpoczęcia imprezy, pozostało nie mniej niż 30 dni).
- Przedmiot i suma ubezpieczenia opcjonalnego (do indywidualnego wykupu np. Od chorób tropikalnych (dotyczy wypraw w rejony o podwyższonym stopniu ryzyka zarażenia - lista u Organizatora).

Podana cena jest orientacyjna. W chwili zgłoszenia pierwszych chętnych zastrzegamy prawo do aktualizacji ceny na dzień rozpoczęcia kompletowania grupy.

Opinie klientów

Partnerzy

Partnerzy

Ambasada indyjska Ambasada Meksyku w Polsce Ambasada Indonezji Business Centre Club Signal Iduna Ubezpieczenia Rexio 

Design: dswww.pl - Tworzenie stron WWW
Back Up